Na studniówkę uczesz się sama! Kilka pomysłów na studniówkową fryzurę.

0
1341
Donegal - wsuwki do włosów
Najważniejsze, to nie wpadać w panikę i nie podejmować pochopnych decyzji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dla maturzystek początek jesieni to nie tylko początek ostatniego roku liceum i intensywnych przygotowań do matury. To również burza pomysłów jednego z najważniejszych dni w roku – studniówki. Jaką wybrać sukienkę, jakie buty, jaki zrobić makijaż i rzecz jasna – jak się uczesać?

Trzymaj się zasad, a wszystko pójdzie gładko!

Najważniejsze, to nie wpadać w panikę i nie podejmować pochopnych decyzji. Zanim umówisz wizytę u fryzjera z ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem zastanów się, czy salon fryzjerski jest Ci niezbędny? A może lepiej postawić na własne możliwości?

Z całą pewnością, fryzurę wybieraj w zależności od kreacji. Jeśli zdecydujesz się na sukienkę z zabudowanymi plecami lub stójką, rozważ wysokie upięcie w formie koka. Do odkrytych pleców fantastycznie sprawdzą się swobodnie puszczone loki. Jeśli zdecydujesz się czesać samodzielnie, pomogą Ci w tym szeroko dostępne ozdoby do włosów. Wsuwki, spinki, opaski czy gumki do włosów – sklep z akcesoriami kosmetycznymi i do stylizacji włosów na pewno nie zawiedzie Cię swoim asortymentem.

Kiedy już wiesz, jaką kreację założysz w tym ważnym dla siebie dniu, możesz zdecydować o fryzurze. Poniżej kilka propozycji, które z łatwością wykonasz sama, a wybierając odpowiednie akcesoria do włosów, będzie to łatwiejsze, niż może Ci się wydawać.

NIEklasyczny warkocz – czyli kłos

Kłos jest ciekawą i bardzo efektowną alternatywą dla warkocza. Możesz nosić go na co dzień, utrwalając przy użyciu jedynie gumki do włosów. Ale możesz z niego zrobić również fryzurę na specjalną okazję.

Gumofrotki
Kłos możesz nosić na co dzień, utrwalając przy użyciu jedynie gumki do włosów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zobacz także: produkty i akcesoria do stylizacji włosów w sklepie Kontigo

Zaczesz włosy na bok. Podziel je na dwie równe części. Teraz zacznij przeplatać cienkie pasemka, od jednej zewnętrznej strony pukli do drugiej. Zaciskaj włosy mocno po każdym przełożeniu, aby kłos był gładki. Gdy skończysz, zabezpiecz końcówki gumką do włosów. Teraz, delikatnie rozciągnij splot palcami od góry do dołu, idąc po kolei i nie omijając żadnego pasma. Twój warkocz rozszerzy się i stanie się znacznie bardziej dostojny. Aby utrwalić fryzurę, spryskaj włosy mocnym lakierem. Dla urozmaicenia całości, możesz sięgnąć po akcesoria do włosów w postaci ozdobnych wsuwek i wpiąć je asymetrycznie w niektóre pasma.

Kłosowy kok

Luźno puszczony kłos to nie Twój klimat i chcesz spróbować czegoś zbliżonego do koka? Nic prostszego. Gotowy kłos zawiń za uchem. Do umocowania go w pożądanej pozycji użyj wsuwki do włosów – albo kilku całość utrwal lakierem do włosów lub żelem w sprayu. Aby Twoja fryzura nabrała charakteru jeszcze bardziej okolicznościowego, użyj ozdobnej spinki lub innej dekoracji do włosów i wepnij ją na granicy koka. Gotowe!

Luźne fale

Wsuwki do włosów
Luźne fale możesz wzbogacić wpinając we włosy subtelne wsuwki lub ozdoby albo podbierając je ozdobną opaską. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Loki bronią się same. Jeżeli masz kręcone włosy, Twoja fryzura jest w zasadzie gotowa! Jedyne, czym możesz ją wzmocnić, to odpowiednie kosmetyki przeznaczone do włosów kręconych. Możesz także wzbogacić ją wpinając we włosy subtelne wsuwki lub ozdoby albo podbierając je ozdobną opaską.

Jeżeli jednak Twoje włosy są proste, zakręcenie ich nie jest problemy. Istnieje na to kilka prostych sposób.

Na noc zapleć gęsty warkocz. Albo kilka. Wszystko zależy od tego, jak drobne chcesz mieć loki. Przed zapleceniem użyj na mokre włosy pianki wzmacniającej lub żelu do włosów. Rano, przed rozpuszczeniem włosów, wysusz je dokładnie suszarką. Gdy rozpleciesz warkoczyki, rozdziel fale palcami i utrwal lakierem.

Nie zdążyłaś z warkoczem na dzień przed? Nie martw się! po wysuszeniu włosów zastosuj piankę. Nie rób tego przed suszeniem, ponieważ utrwalisz je w prostej formie. Najlepiej, jeśli kosmetyk będzie termoochronny. Następnie zepnij włosy wysoko u nasady i podziel na dwie lub trzy równe części – w zależności od grubości i gęstości włosów. Zakręć pasma lokówką i gotowe! Całość utrwal lakierem.


Materiał partnera zewnętrznego