Mezoterapia na cellulit – skuteczny sposób na pomarańczową skórkę?

0
752
kobieta z jędrną skórą
Mezoterapia na cellulit to w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg, który pozwala na znaczącą redukcję lub całkowitą eliminację zjawiska pomarańczowej skórki | fot.: materiał partnera

Z cellulitem boryka się wiele dorosłych kobiet. Jedynie nieliczne kompletnie nie zwracają na niego uwagi, dla większości natomiast jest to istotny problem, który nie pozwala im zakładać szortów, krótkich spódniczek a nawet powstrzymuje przed wyjściem na plażę w lecie. Z cellulitem możemy jednak skutecznie walczyć i co więcej, mieć szansę na wygraną – pomaga w tym niezwykle skuteczny zabieg, jakim jest mezoterapia na cellulit.

Mezoterapia na cellulit – na czym polega zabieg?

Mezoterapia na cellulit to w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg, który pozwala na znaczącą redukcję lub całkowitą eliminację zjawiska pomarańczowej skórki – popularnego defektu kosmetycznego, z którym boryka się wiele dorosłych kobiet. Obecność cellulitu nie ma związku z masą ciała ani sylwetką – posiadają go zarówno kobiety szczupłe i o proporcjonalnej budowie ciała, jak i panie o nieco obfitszych kształtach. Cellulit to nic innego, jak nagromadzenie komórek tłuszczowych, które zwykle lokalizuje się w obrębie ud i pośladków. Mało estetyczny wygląd tych zmian skłania kobiety do poszukiwania skutecznej metody w walce z tą mało estetyczną dolegliwością.

Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że nie istnieją żadne kremy, które byłyby w stanie zlikwidować zjawisko pomarańczowej skórki. Jedyną skuteczną metodą na zmniejszenie cellulitu lub jego całkowite wyeliminowanie w niektórych przypadkach oferuje bowiem mezoterapia na cellulit. Jest to metoda leczenia schorzeń skóry, która polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w dane miejsca niewielkich ilości substancji leczniczych. W efekcie, mezoterapia pozwala na zahamowanie rozwoju niekorzystnych zmian i ich odwrócenie, co jest niezwykle pomocne w walce z pomarańczową skórką.

niewielki cellulit
Mezoterapia jest bardzo skutecznym zabiegiem, który świetnie sprawdza się w przypadku niewielkiego cellulitu | fot.: materiał partnera

Czym mezoterapia na cellulit jest w 100% skuteczna?

Mezoterapia jest bardzo skutecznym zabiegiem, który świetnie sprawdza się w przypadku niewielkiego cellulitu – w takiej sytuacji możliwe jest niemal całkowite wyeliminowanie problemu. Osoby z cellulitem w bardziej zaawansowanym stadium także mogą jednak liczyć na poprawę jakości i wyglądu swojej skóry – w ich przypadku konieczne może okazać się przeprowadzenie większej ilości zabiegów dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Mezoterapia na cellulit powinna być wykonywana wyłącznie przez lekarza, który dobierze odpowiedni preparat i jego dawkę oraz najkorzystniejszą częstotliwość zabiegów.

Iniekcje są wykonywane za pomocą strzykawki wyposażonej w cienką igłę. Same nakłucia nie są bolesne, jednak osoby o niskim progu wrażliwości na ból mogą liczyć na znieczulenie przez zabiegiem za pomocą specjalnego kremu. Po wykonaniu zabiegu lekarz robi dodatkowo delikatny masaż, który równomiernie rozprowadza pod skórą podany wcześniej preparat. Pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast – skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. W dłuższej perspektywie zjawisko pomarańczowej skórki staje się mniej widoczne, a skóra zyskuje bardziej atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Aby możliwe było podtrzymanie efektów kuracji, mezoterapia na cellulit powinna być powtarzana co około 6 miesięcy.

Materiał partnera