Manicure hybrydowy: wpływ na skórę i paznokcie

0
2404
Manicure hybrydowy
Jeśli udajemy się do specjalistki, która prawidłowo wykona manicure hybrydowy, z zastosowaniem odpowiedniego lakieru, nie musimy obawiać się o zniszczenie płytki paznokcia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Manicurzystki zgodnie podnoszą, że prawidłowo wykonany manicure hybrydowy jest całkowicie bezpieczny dla naszych paznokci. Hybryda mogłaby się zatem wydawać idealną metodą manicure: płytka jest idealnie równa, lakier trwały, wytrzymujący znacznie dłużej niż tradycyjny, bez efektów ubocznych dla paznokci. A co ze skórą? Czy hybryda faktycznie jest bezpieczna?

Hybryda i jej wpływ na paznokcie

Jeśli udajemy się do specjalistki, która prawidłowo wykona manicure hybrydowy, z zastosowaniem odpowiedniego lakieru, nie musimy obawiać się o zniszczenie płytki paznokcia. Istotne jest zarówno nakładanie hybrydy, jak i jej ściąganie. Przed nałożeniem paznokcie powinny być delikatnie zmatowione pilnikiem drobnoziarnistym, a następnie odtłuszczone. Podczas matowienia należy pamiętać o jedynie lekkim nacisku i stosowaniu odpowiednich pilników, które nie narażą płytki na uszkodzenia. Przy ściąganiu hybrydy również należy pamiętać o zmatowieniu warstwy wierzchniej. Nie spiłowujemy lakieru, a jedynie przygotowujemy się w ten sposób do jego ściągnięcia. Faktycznie lakier jest rozpuszczany przez substancję, którą owijamy paznokcie, a następnie, po zmiękczeniu, usuwany przez podważenie.

Stosowanie wysokojakościowych produktów ma tu niebagatelne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o lakier. Do manicure hybrydowego należy stosować lakiery o specjalnym przeznaczeniu. Należą do nich na przykład produkty od Semilac, w bardzo bogatej ofercie kolorystycznej. Producentem lakierów hybrydowych jest również Silcare czy NeoNail. Dlaczego odpowiedni lakier jest taki ważny? Wybierając spośród oferty Semilac, Silcare czy NeoNail mamy pewność, że manicure hybrydowy będzie trwały. Im dłuższa trwałość, tym rzadsza potrzeba ściągnięcia i ponownego nałożenia hybrydy, co może mieć wpływ między innymi na skórę.

Hybryda szkodliwa dla skóry dłoni?

Ponieważ manicure hybrydowy utwardzany jest lampą, wykorzystującą w swoim działaniu promieniowanie UVA, jego wpływ jest tak samo szkodliwy dla skóry jak działanie promieni słonecznych. Może powodować przebarwienia, a przy częstym stosowaniu nawet prowadzić do poważnych chorób skórnych. Dlatego hybrydy nie należy zmieniać zbyt często.

Czy całkowicie z niej zrezygnować? Są rozwiązania, które pozwalają zminimalizować ryzyko szkodliwego wpływu promieniowania. Manicurzystki powinny pamiętać zwłaszcza o zaleceniach producentów lamp, z których korzystają i nie wydłużać wskazanego czasu utwardzenia. Niestety często zdarza się tak, że dla przedłużenia trwałości hybrydy utwardza się dłużej niż zalecono.

Bardzo prostym rozwiązaniem jest również stosowanie specjalnych rękawiczek z otworami na paznokcie. Dłonie są chronione podczas utwardzania, a paznokcie poddane odpowiedniemu działaniu lampy.

O czym koniecznie pamiętać?

  1. Staraj się zmieniać hybrydę możliwie najrzadziej.
  2. Stosuj wysokiej jakości preparaty do manicure, które wydłużą jego trwałość.
  3. Nie wydłużaj czasu naświetlania ponad wskazany przez producenta lampy.
  4. Stosuj specjalne rękawiczki, aby zminimalizować wpływ promieniowana UVA na skórę.
  5. Korzystaj z usług tylko profesjonalnych manicurzystek.

Materiał partnera zewnętrznego