Makijaż na co dzień – jak go wykonać?

0
976
dziewczyna w lekkim makijażu do szkoły
To oczywiste, że chcesz, by makijaż do szkoły tuszował wszelkie niedoskonałości twojej cery. Jednakże nie może być on zbyt intensywny ani za mocny, dotyczy to zarówno makijażu twarzy, jak i oczu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Makijaż dla nastolatki nie powinien być zbyt mocny. Zresztą w przypadku dorosłych kobiet delikatniejszy look na co dzień także jest jak najbardziej wskazany. Dowiedz się, jak wykonać lekki makijaż do szkoły, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Makijaż do szkoły – delikatna twarz

To oczywiste, że chcesz, by makijaż do szkoły tuszował wszelkie niedoskonałości twojej cery. Jednakże nie może być on zbyt intensywny ani za mocny, dotyczy to zarówno makijażu twarzy, jak i oczu.

W przypadku makijażu twarzy kolor podkładu nie może być zbyt ciemny – wtedy będzie to wyglądało po prostu karykaturalnie i śmiesznie. Z tego samego powodu twarz nie może być za mocno wykonturowana. Makijaż na co dzień powinien wyrównywać koloryt cery i zakrywać niedoskonałości, ale to nie oznacza, że należy wykonywać bardzo grubą warstwę podkładu czy pudru. W przypadku młodej cery mniej znaczy lepiej. Zbyt duże obciążenie skóry kosmetykami może powodować powstawanie nowych wyprysków i niedoskonałości, a przecież chcesz tego uniknąć.

Dlatego właśnie twarz należy potraktować delikatnie. Możesz użyć kremu BB lub podkładu, pod warunkiem, że wykorzystasz małą warstwę. Buzię oprósz pudrem na dużym pędzelku tak, by twarz się nie świeciła i była dobrze zmatowiona.

Lekki makijaż do szkoły – malowanie oczu

Czy makijaż do szkoły, czy do pracy – na co dzień należy raczej zrezygnować ze zbyt intensywnych kolorów i mocnego podkreślania oczu. Make-up powinien być delikatny. Dlatego najbardziej polecane są oczywiście subtelne, beżowe cienie. Możesz użyć dwóch odcieni – ciemniejszego i jaśniejszego, żeby delikatnie wykonturować oko, ale nadal zachowaj umiar.

Lekki makijaż do szkoły nie powinien za bardzo rzucać się w oczy. Dlatego nanieś podstawowy beż na ruchomą powiekę. Jeśli chcesz nieco bardziej podkreślić oko, dodaj tylko trochę ciemniejszy odcień w załamaniu i nad linią rzęs. Możesz narysować kredką także bardzo cienką kreskę nad górnymi i pod dolnymi rzęsami. Nie zapomnij o maskarze – przy tak delikatnym makijażu to rzęsy najbardziej zwracają na siebie uwagę.

Przygotowanie cery a makijaż

Delikatny makijaż ma na celu uwydatnić twoją naturalną urodę, a nie ją zasłonić. Makijaż do szkoły na co dzień powinien być subtelny i stawiać na naturalność, dlatego by ładnie wyglądał, warto dobrze przygotować cerę. Co to znaczy? Zadbaj przede wszystkim o oczyszczanie. To ten element pielęgnacji jest najważniejszy dla nastolatek, bowiem zmniejsza ryzyko pojawienia się wyprysków i niedoskonałości. Pamiętaj o regularnym peelingu, by twarz wyglądała nieskazitelnie pięknie.


Materiał partnera zewnętrznego