Makijaż brwi, czyli o tym czym malować brwi, by zachwycały swoim wyglądem?

0
1320
kosmetyki do pielęgnacji brwi
Z brwiami jest dokładnie tak samo jak z cerą. By makijaż wyglądał na nich idealnie, muszą być do tego odpowiednio przygotowane | fot.: materiał partnera

Mówi się, że brwi to najważniejszy element makijażu, ponieważ stanowią swego rodzaju ramę naszej twarzy. Trendy dotyczące tego jak i czym je malować zmieniają się co chwile. Jeśli jesteście ciekawi, na jakie kosmetyki do makijażu brwi warto zwrócić uwagę, koniecznie zostańcie z nami i czytajcie dalej.

Kluczem do pięknego makijażu brwi jest ich pielęgnacja i depilacja

Z brwiami jest dokładnie tak samo jak z cerą. By makijaż wyglądał na nich idealnie, muszą być do tego odpowiednio przygotowane. Odpowiednia (nienadmierna) depilacja to podstawa. Dzięki niej otrzymacie bazę, na której będziecie malować. Poprawna regulacja brwi nada Waszym włoskom wymarzonego kształtu.

Jak zapuścić brwi?

Jakiś czas temu, gdy panowała akurat moda na bardzo cienkie brwi, wiele kobiet regulowało je praktycznie całkowicie i obecnie, gdy do łask wróciły brwi mocno włochate, naturalne, bujne – kobiety te mimo zapuszczania nie mają włosków. Raz wyrwane włoski, nie chcą odrosnąć. Jeśli też macie taki problem, koniecznie nad nim pracujcie. By pobudzić brwi do wzrostu, poleca się smarowanie ich olejkiem rycynowym. Jeśli nie lubicie naturalnych metod, skorzystajcie z gotowej odżywki do brwi. Oczywiście pamiętajcie, że gęstość włosków to także kwestia genetyczna, na którą nie mamy wpływu. Wówczas można ratować się właśnie makijażem brwi i dorysowywać sobie delikatnie brakujące włoski.

brwi
Kredka do brwi jest najczęściej wybieranym kosmetykiem do brwi | fot.: materiał partnera

Cień do brwi – metoda znana od lat

To najstarsza z metod malowania brwi. Cienie do brwi kupuje się w specjalnych zestawach z woskiem. Wosk do brwi ujarzmia je i trzyma włoski w jednym miejscu. Cień natomiast uzupełnia brwi w miejscach, gdzie włoski nie rosną lub rosną w sposób nieregularny. W przypadku jasnych brwi także je przyciemnia i sprawia, że zaczynają być widoczne.  Po zaaplikowaniu cienia na brwi należy dodatkowo przeczesać je specjalną spiralką, by usunąć z włosków ewentualny nadmiar, osadzającego się na nich cienia.

Kredka do brwi dla precyzyjnego efektu

Kredka do brwi jest najczęściej wybieranym kosmetykiem do brwi. Oczywiście może ona konkurować z pomadą, o której mowa za moment, ponieważ efekt, jaki daje na brwiach pomada, jest spektakularny. Kredka ma jednak inne zalety. Szybka i wygodna aplikacja, a także bezpieczna formuła, która nie rozsypie się i nie rozleje w trakcie podróży – to wciąż nie wszystkie atuty tego kosmetyku. Dobrze zatemperowana kredka w przeciwieństwie do innych produktów zapewnia malującej się osobie maksymalną precyzję. Szukając kredki idealnej, koniecznie skierujcie wzrok na wodoodporną kredkę do brwi marki PUPA. Jej genialne działanie, kremowe wykończenie i dołączony grzebyczek to gwarancja, że będziecie zadowolone.

Pomada do brwi – hit, który podbił nasze serca

Pomada do brwi to produkt kremowy, który został zamknięty w niewielkim słoiczku. By ją zaaplikować, musicie zaopatrzyć się w specjalny skośny pędzelek oraz spiralkę do brwi. Warto byłoby mieć także produkt utrwalający, np. ulubiony żel do brwi (my polecamy Wam Makeup Revolution Brow Gel). Jeśli wydaje Wam się, że to za dużo produktów jak na jedne niewielkie brwi, gwarantujemy — efekt jest tego wart. Brwi pomalowane pomadą wyglądają jak te z okładek gazet. Są perfekcyjnie wypełnione, jaśniejsze na przodzie i ciemniejsze na końcach.

Najlepsza pomada do brwi

Pomady, na które warto zwrócić uwagę to z pewnością:

  • dostępna w czterech odcieniach pomada do brwi marki PAESE,
  • wodoodporna i dostępna w 3 odcieniach pomada do brwi marki AFFECT,
  • pomada do brwi Eveline Eyebrow Pomade z dołączonym pędzelkiem.

Wszystkich wymienionych produktów szukajcie online w drogerii Strefa Urody

Materiał partnera