Lampa UV czy lampa LED?

0
768
lampa led
Manicure hybrydowy to sposób stylizacji paznokci, na który decyduje się coraz więcej kobiet | fot.: materiał partnera

Do czego służą lampa UV i lampa LED? Jakie są mocne strony obu rozwiązań i którą lampę wybrać do manicure? Zapraszamy do naszego poradnika!

Lampka LED do paznokci czy lampa UV – którą warto wybrać?

Manicure hybrydowy to sposób stylizacji paznokci, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Trend ten nie może być zresztą specjalnie zaskakujący, biorąc pod uwagę łatwość przygotowania manicure hybrydowego oraz spektakularne efekty w ten sposób uzyskane. Poza tym hybryda bardzo długo utrzymuje się na paznokciach i świetnie opiera się różnego rodzaju uszkodzeniom. Zalet samodzielnego manicure w swoim domu jest jeszcze więcej – dzięki temu nie ograniczasz się do terminów u swojej kosmetyczki, a ewentualne ubytki możesz natychmiast uzupełnić. Oczywiście do manicure hybrydowego konieczny jest specjalny sprzęt, jak np. lampa UV czy lampa LED. Którą z nich warto wybrać i dlaczego?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Otóż oba typy lamp mają swoje zalety, a tym samym grono zagorzałych zwolenniczek. Jeśli jednak poszukujesz lampy do paznokci, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, do czego tak naprawdę będziesz wykorzystywała tę lampę. Uniwersalne lampy pozwalają na pracę przy niemal każdym rodzaju manicure, takie modele mogą być jednak droższe. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz lampę z wyższej półki, będziesz mogła cieszyć się większym komfortem pracy oraz lepszym efektem. Najmniej istotny jest natomiast design lampy.

Lampa UV i lampa LED – czym się różnią?

Zanim faktycznie przejdziemy do różnic, warto wspomnieć choć odrobinę o tym, co łączy oba typy lamp. Lampy UV i lampy LED mają takie samo zadanie – utwardzenie nałożonego na paznokcie preparatu. Zasadniczą różnicą obu lamp jest oczywiście emitowane światło. W lampach LED za emisję światła odpowiadają lampy LED, natomiast w lampach UV emitowane jest światło ultrafioletowe. Za najpowszechniejszy kształt lampy uważa się lampę tunelową UV, która ma kształt skrzynki z wysuwanym spodem. W jej wnętrzu trzeba umieścić dłoń. Lampa UV to sprzęt, który sprawdza się zarówno przy manicure hybrydowym, jak i manicure żelowym. Ponadto standardowa lampa UV ma zwykle 4 diody po 9 W, co przekłada się na standardowy czas utwardzania wynoszący 120 sekund. Znacznie krótszy czas naświetlania wymagany jest natomiast w przypadku lamp LED, może on wynosić nawet 30 sekund – zależnie od mocy urządzenia. Jeśli chcesz samodzielnie robić manicure, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś poszukaj najlepszej lampy dla siebie. Przy odrobinie szczęścia trafisz na atrakcyjne promocje, dzięki czemu naprawdę możesz sporo zaoszczędzić. Do dzieła i powodzenia!

Materiał partnera