Kremy pod oczy – kiedy i jak je stosować?

0
501
krem pod oczy
Krem pod oczy to kosmetyk o wielofunkcyjnym działaniu. Nie tylko przywraca skórze jędrność i elastyczność, ale także koi ją i łagodzi obrzęki | fot.: materiał partnera

Kremy pod oczy są kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji delikatnej i cienkiej skóry, która swoją strukturą różni się od skóry na pozostałym obszarze twarzy. Wymaga ona większej delikatności i celowanego działania, by pozostała elastyczna, rozświetlona i jędrna, nadając twarzy młody wygląd na dłużej.

Dlaczego musisz mieć specjalny krem pod oczy?

Nawet jeśli pielęgnujesz skórę twarzy, używając kosmetyków oczyszczających, odżywiających, nawilżających i regenerujących skórę, może być to niewystarczające dla delikatnej skóry wokół oczu. Jeśli się jej przyjrzysz, zauważysz, że jest ona wyraźnie cieńsza. Jednocześnie jest poddawana działaniu mięśni odpowiedzialnych za mimikę. To właśnie z tego powodu w okolicach oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra z wiekiem traci naturalne zdolności do szybkiej regeneracji. Proces ten można spowolnić, dostarczając skórze to, czego nie może sama sobie szybko wytworzyć, a także wspierając jej funkcjonowanie poprzez jej ujędrnianie. 

Kiedy warto sięgnąć po kremy pod oczy?

Krem pod oczy to kosmetyk o wielofunkcyjnym działaniu. Nie tylko przywraca skórze jędrność i elastyczność, ale także koi ją i łagodzi obrzęki. Po kremy pod oczy sięgnij:

  • zanim pojawią się pierwsze zmarszczki, by im zapobiec,
  • gdy już masz zmarszczki, by zmniejszyć ich widoczność i ujędrnić skórę,
  • w przypadku pojawienia się obrzęków, by ukoić skórę i zniwelować je, 
  • gdy masz cienie pod oczami, by rozjaśnić cerę w tej okolicy,
  • by zniwelować oznaki zmęczenia po nieprzespanej nocy.

Krem pod oczy powinien być tak naprawdę nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji, by zapobiegać wszystkim niekorzystnym zmianom skórnym na tym obszarze.

Kremy pod oczy w koreańskim rytuale piękna

W modnym i skutecznym sposobie pielęgnacji, która zyskała uznanie na całym świecie, kremy pod oczy mają swoje ważne miejsce. Koreanki, które są autorkami tych rytuałów, wiedzą, jak duże znaczenie dla zachowania młodego wyglądu ma skóra wokół oczu, dlatego k-beauty nie może być pełne bez kremów pod oczy. Powinny być one stosowane codziennie, poprzedzone dwustopniowym oczyszczeniem, złuszczeniem skóry, tonizacją, nawilżeniem i odżywieniem pozostałego obszaru twarzy. Taka pielęgnacja umożliwia dostarczenie skórze składników odpowiednich do jej potrzeb, co w efekcie przynosi piękny, młody wygląd i opóźnia procesy starzenia się skóry. 

Wybierając kremy pod oczy, zwróć uwagę na produkty o naturalnym składzie, które nie zawierają składników mogących potencjalnie podrażniać skórę. Sięgaj po kremy dopasowane do potrzeb skóry o działaniu liftingującym, ujędrniającym czy redukującym opuchliznę, korzystając z dobrodziejstw natury, połączonych w nowoczesne formuły kremów pod oczy.

Materiał partnera