Kremy nawilżające do twarzy a zimowa pielęgnacja cery

0
1009
krem do twarzy na zimę
Formuła kremu nawilżającego odgrywa kluczową rolę, ale nie bez znaczenia jest też sposób jego aplikacji | fot.: stock.adobe.com

Wokół zimowej pielęgnacji skóry twarzy narosło wiele mitów. Z tego powodu wiele kobiet nie dba o nią w należyty sposób. Zimowa aura powoduje, że cera wymaga szczególnej pielęgnacji, w tym intensywnego nawilżania. Taką ochronę może zapewnić odpowiednio dobrany krem nawilżający.

Podstawowa pielęgnacja skóry to nawilżanie

Każdy typ cery wymaga regularnego nawilżania. Woda w naskórku jest niezbędna, aby zapewnić skórze odpowiednie napięcie. Oznaki jej braku są wyraźnie zauważalne – skóra staje się cienka, traci jędrność i pojawia się uczucie ściągnięcia lub pieczenia. Bardziej widoczne stają się też drobne zmarszczki. To główne powody, dla których zimą za podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny uchodzi krem. Bogate w składniki odżywcze kremy do skóry różnego typu można zamówić na stronie: https://www.organique.pl/pielegnacja-twarzy/kremy-do-twarzy.

Szczególnie w chłodne miesiące roku może nasilić się problem z utrzymaniem płaszcza hydrolipidowego skóry w dobrej kondycji. Nie oznacza to jednak, że pielęgnacja – mimo że powinna być bardziej intensywna – musi wiązać się z uciążliwościami i zajmować więcej czasu. Rozwiązaniem jest nawilżanie skóry przy pomocy kremów nawilżających na dzień, kremów odżywczych na noc i okresowo również maseczek do twarzy.

Dlaczego zimą należy stosować kremy nawilżające do twarzy?

Nie tylko silny wiatr czy mróz negatywnie wpływają na kondycję skóry. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może spowodować jej odwodnienie. Pojawić mogą się też podrażnienia objawiające się miejscowymi zaczerwienieniami. Zima to również czas, gdy dieta jest uboższa w owoce, które są dla organizmu naturalnym źródłem wody. Wszystko to powoduje, że zimą nawilżenie skóry odgrywa szczególną rolę.

Kremy nawilżające o nowoczesnej formule zawierają szereg substancji nawilżających (kwas hialuronowy czy lipidy), składników odżywczych (choćby witaminę E) i łagodzących podrażnienia (np. wyciąg z rumianku). Tak skomponowany skład skutecznie chroni skórę przed utratą równowagi hydrolipidowej i jednocześnie zapewnia jej należyte odżywienie. Efekt jest widoczny – skóra pozostaje zadbana i promienna mimo niesprzyjających czynników zewnętrznych.

Krem do twarzy nawilżający – czym kierować się przy jego wyborze?

Nie każdy krem nawilżający sprawdzi się zimową porą. Lekkie kosmetyki, które nie zawierają w składzie składników odżywczych, mogą okazać się niewystarczające – lepiej zostawić je na czas wiosny czy jesieni. Gdy temperatura za oknem spada poniżej 0 stopni Celsjusza, potrzebna jest kompleksowa ochrona. Gwarantuje ją krem nawilżający z bogatym składem, który będzie skutecznie chronić naskórek przed utratą wody. Obok składników nawilżających warto, aby zawierał on w składzie również składniki odżywcze, np. w postaci zestawu witamin.

Formuła kremu nawilżającego odgrywa kluczową rolę, ale nie bez znaczenia jest też sposób jego aplikacji. Zimą najlepiej nałożyć warstwę kremu na około 15 minut przed wyjściem na zewnątrz. Dlaczego? Ten czas potrzebny jest na to, aby woda odparowała, a składniki zdążyły się wchłonąć. To prosty, ale skuteczny sposób, aby skóra była gładka, jędrna i wyglądała zdrowo.

Materiał partnera zenwętrznego