Krem nawilżający podstawą męskiej pielęgnacji

0
803
Mężczyzna używający kremu nawilżającego
Skóra panów jest nieco grubsza niż kobieca. Stąd też wymaga stosowania nieco silniejszych kosmetyków nawilżających. A po co w ogóle nawilżać skórę? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nie da się ukryć, że piękna, gładka cera bardzo silnie wpływa na postrzeganie naszego wieku przez inne osoby. Można to zaobserwować choćby przez użycie aplikacji postarzającej twarze – czyli de facto dodającej tylko kilka zmarszczek i siwych włosów. Nie zawsze dzięki genom możliwe jest utrzymanie młodego wyglądu do późnej starości. Można jednak trochę wspierać genetykę i stosować nawilżający krem dla mężczyzn, który jest w stanie spowolnić procesy starzenia skóry.

Dlaczego męska skóra potrzebuje nawilżenia?

Skóra panów jest nieco grubsza niż kobieca. Stąd też wymaga stosowania nieco silniejszych kosmetyków nawilżających. A po co w ogóle nawilżać skórę? Często samo picie wody nie wystarczy, aby jej odpowiednia ilość przedostała się do komórek skóry i uzupełniła braki. Potrzebne jest obustronne nawilżenie, od wewnątrz i z zewnątrz. Gdy mężczyzna boryka się z przesuszoną skórą, wówczas nawilżanie musi być bardziej intensywne. Z kolei jeśli ma skórę tłustą, ona również potrzebuje nawilżenia. Jest ono potrzebne po to, aby gruczoły łojowe funkcjonowały prawidłowo i nie wydzielały nadmiaru sebum w celu zapobiegania parowaniu nadmiaru wody ze skóry. Nawilżający krem dla mężczyzn może więc przybierać postać kosmetyku do cery tłustej, suchej, wrażliwej, mieszanej lub normalnej – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Bez peelingu ani rusz!

Z racji tego, że męska skóra jest dość gruba, potrzebne jest jej solidne złuszczenie raz na jakiś czas. Jeśli będzie się stosowało nawilżający krem dla mężczyzn bez peelingu – wówczas składniki nawilżające będą działały powierzchownie, na martwy już naskórek. Złuszczenie go raz lub dwa razy w tygodniu pomoże odsłonić ten świeży, nowy. Tym samym składniki nawadniające zawarte w kremie dla mężczyzn będą w stanie wniknąć w tę właściwą partię skóry i tam działać cuda, utrzymując młody naskórek jędrnym, świeżym i ładnym na długo.

Nawilżający krem dla mężczyzn – jak używać?

Krem powinien być jednym z podstawowych kosmetyków w męskiej łazience. Należy go stosować rano i wieczorem, każdego dnia – dla osiągnięcia pozytywnych rezultatów w przyszłości. Jest to prosty zabieg, który wielu panów z pewnością pokocha – bo po użyciu kremu skóra staje się wyraźnie gładsza i przyjemna w dotyku. Na dokładnie oczyszczoną żelem skórę należy nałożyć peeling i wmasować go. Następnie spłukać resztki peelingu i wziąć się za dokładne golenie twarzy. Po użyciu wody po goleniu należy odczekać chwilę i wklepać porcję kremu nawilżającego. Będzie on lepiej chronił skórę przed działaniem czynników zewnętrznych przez całą dobę!


Materiał partnera zewnętrznego