Krem do twarzy z SPF — jak wybrać najlepszy?

0
765
krem spf
Wybierając krem do twarzy z filtrem, warto zwrócić uwagę również na potrzeby swojej skóry | fot.: materiał partnera

Podstawą profilaktyki przeciwstarzeniowej powinna być codzienna aplikacja kremu do twarzy z SPF. Kosmetyk taki należy stosować niezależnie od pory roku, czy zachmurzenia, nawet wtedy, kiedy zostajemy w domu. O fotoprotekcji warto pomyśleć już w początkowych miesiącach życia dziecka i stosować ją aż do końca życia. Jak jednak wybrać najlepszy krem do twarzy z filtrem? Podpowiadamy.

Dlaczego należy codziennie stosować krem do twarzy z filtrem?

Ze względu na to, że promieniowanie słoneczne, które przedostaje się przez naskórek, może powodować nieodwracalne zmiany w jego strukturze, należy codziennie używać kremu do twarzy z filtrem. Promieniowanie UV dzieli się na UVA i UVB. To pierwsze jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ oddziałuje na głębsze warstwy skóry, a dodatkowo jego poziom jest stały niezależny od zachmurzenia, czy pory roku i przenika również przez szyby. Z kolei największe nasilenie promieniowania UVB notuje się wiosną i latem. To ono powoduje nowotwory skóry i oparzenia, dlatego szczególnie w ciepłych miesiącach należy zadbać o stosowanie kosmetyków z filtrem.

Rodzaj filtra i wysokość SPF

Wybierając krem z filtrem, należy zwrócić uwagę na spektrum działania kosmetyku. Powinien on chronić zarówno przeciwko promieniowaniu UVA jak i UVB. Dodatkowo ważne jest, by produkt taki posiadał jak najwyższy wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, najlepiej o wartości 50 lub 50+.  

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj zastosowanego w preparacie filtra. Wyróżnia się chemiczne, które pochłaniają promieniowanie słoneczne i zalicza się do nich głównie pochodne kwasu cynamonowego, czy benzofenony. Z kolei fizyczne nazywane również mineralnymi rozpraszają promieniowanie i mogą być stosowane zarówno przez osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę jak i dzieci. Wśród najpopularniejszych takich substancji wyróżnia się tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Szeroką gamę kremów do twarzy z filtrem znajdziemy na https://www.drmaxdrogeria.pl/.

Krem do twarzy z filtrem a rodzaj cery

Wybierając krem do twarzy z filtrem, warto zwrócić uwagę również na potrzeby swojej skóry. W przypadku cery tłustej najlepiej postawić na lekkie, niezapychające formuły. Z kolei osoby, które borykają się z suchym naskórkiem, powinny sięgnąć po preparaty zawierające składniki nawilżające lub odżywcze. Szczególnie ostrożnie wszelkie kosmetyki muszą dobierać posiadaczki cery atopowej, wrażliwej, ze skłonnością do alergii, a także naczyniowej. W takiej sytuacji najlepiej wybrać na kremy do twarzy bazujące na filtrach mineralnych o hipoalergicznych, bezzapachowych formułach.

Materiał partnera