Kosmetyki męskie do skóry wrażliwej – co stosować?

0
819
Oczyszczanie twarzy mężczyzny
Wrażliwa skóra wymaga codziennego dobrego traktowania. Oprócz pielęgnacji, której podstawą jest żel do mycia twarzy męski, jest jeszcze odpowiednia dieta i być może konieczność przeprowadzenia leczenia skóry | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Skóra wrażliwa to dla mężczyzn… wrażliwy temat. Wielu z nich po prostu stara się z tym żyć, nie zastanawiając się nawet, jak sobie pomóc. A można tego dokonać, i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zamienić wodę i mydło na dobry żel do mycia twarzy męski o dobroczynnych właściwościach – i podrażniona, zaczerwieniona skóra przestanie być problemem!

Problemy skóry wrażliwej

Ten rodzaj skóry występuje u mężczyzn niemal równie często, jak skóra tłusta ze skłonnościami do podrażnień. Charakteryzuje się ona nadmierną suchością, wynikającą z niedostatecznego wydzielania sebum. A co za tym idzie – wyjątkową tendencją do przesuszania na skutek wiatru, mrozu, kąpieli w morzu, mycia twarzy, kontaktu z kosmetykami myjącymi. Panowie borykający się z tym problemem skóry zwykle narzekają na wrażenie suchości, szorstkości i napięcia skóry po umyciu, nawet zwykłą wodą z kranu. Ich skóra często jest podrażniona, zaczerwieniona, wyraźnie się łuszczy. Po kontakcie z silniejszymi kosmetykami często występuje reakcja alergiczna.

Jak temu zapobiec?

Kluczem jest tu odpowiednia pielęgnacja. Polega ona na skompletowaniu kosmetyków, których będzie się używać na co dzień. Takie traktowanie skóry pozwoli przede wszystkim uzyskać komfort po myciu czy goleniu, eliminując nieprzyjemne uczucie szorstkości. Drugim celem stosowania tych kosmetyków jest złagodzenie objawów skóry wrażliwej na dobre, poprzez eliminację czynników, które mogą na to wpływać. Trzecim – tworzenie warstwy ochronnej, która będzie przeciwdziałała szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych.

Żel do mycia twarzy męski i inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji

Wrażliwa skóra wymaga codziennego dobrego traktowania. Oprócz pielęgnacji, której podstawą jest żel do mycia twarzy męski, jest jeszcze odpowiednia dieta i być może konieczność przeprowadzenia leczenia skóry. Codzienne mycie z użyciem żelu powinno dać efekt dobrego oczyszczenia bez silnego działania i podrażniania. Taki żel musi być hipoalergiczny, podobnie jak inne kosmetyki, i zawierać wyłącznie naturalne składniki. Musi też zawierać substancje łagodzące i chłodzące. Krem do twarzy powinien być lekko natłuszczający i solidnie nawilżający, aby odbudowywał komórki skóry. Nie wolno też zapomnieć o kosmetykach dedykowanych skórze wrażliwej do golenia i po goleniu. Warto zadbać szczególnie o to, by woda po goleniu nie zawierała alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. Odpowiedni dobór kosmetyków do skóry wrażliwej i ich systematyczne stosowanie powinny wystarczyć, aby nie odczuwać dyskomfortu wynikającego z nieprawidłowej pielęgnacji.


Materiał partnera zewnętrznego