Kartacz do brody i jego zastosowanie. Jak go wybrać?

0
456
kartacz do brody
Wybierając kartacz należy kierować się tylko i wyłącznie indywidualnymi potrzebami, zwłaszcza w kwestii długości brody | fot.: materiał partnera

Zdrowa i dobrze zadbana broda u mężczyzny podkreśla jego atrakcyjność, świadczy o jego klasie i elegancji. Aby uzyskać taki efekt należy zarówno odwiedzać co pewien czas barbera, jak i korzystać z różnych akcesoriów, w tym popularnego kartacza. Jak go stosować oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Do czego służy kartacz do brody?

Kartacz do brody to popularny produkt wśród mężczyzn, którzy chcą kompleksowo zadbać o własną urodę. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem od klasycznej szczotki. Dzięki swojej ergonomicznej budowie umożliwia wygodne rozczesywanie brody. Wielu mężczyzn ceni go zwłaszcza z powodu lepszej poręczności. W porównaniu do szczotki nie jest wyposażony w niepotrzebny, wystający uchwyt. Dzięki temu jest praktyczniejszy zarówno w przechowywaniu, jak i w użyciu. Wielu przezornych facetów nosi go ze sobą na ważne spotkania. Co pozwala im być zadbać o nienaganny wygląd w każdej sytuacji.

Jak wybrać kartacz do brody?

Wybierając kartacz należy kierować się tylko i wyłącznie indywidualnymi potrzebami, zwłaszcza w kwestii długości brody. Zasada, którą należy się kierować jest bardzo prosta. Im nasza broda jest bujniejsza i dłuższa tym większych rozmiarów kartacz będzie nam potrzebny. Jeśli planujemy zapuścić wyjątkowo długą i okazałą brodę to dobrym rozwiązaniem może być zakup dodatkowej, większej szczotki do kompleksowej pielęgnacji.

Kartacz do brody powinien być wyposażony w miękką, amortyzowaną poduszeczkę. To rozwiązanie stosuje się zwłaszcza w markowych produktach. Dzięki niemu możliwe jest łatwe, bezpieczne i wygodne dbanie nawet o wyjątkowo twardy zarost. Kartacz z poduszką pneumatyczną automatycznie dopasowuje się do kształtu twarzy. Lekko ugina się w miejscach w których napotka nieco większy opór. Jest to doskonałe ułatwienie zwłaszcza dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pielęgnacji zarostu. Aby umiejętnie posługiwać się takim kartaczem nie trzeba posiadać ani dużych umiejętności, ani sporej wiedzy.

Praktycznie wszystkie modele kartaczy wyposażone są w naturalne włosie. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że jest to rozwiązanie znacznie lepsze od syntetycznych włókien stosowanych w tradycyjnych szczotkach. Szczególnie dużą popularnością cieszy się kartacz wykonany z włosia dzika. Średnia twardość pozwala odpowiednio wymodelować brodę, a delikatne końcówki pielęgnują i masują skórę poprawiając jej ukrwienie. Szczecina dzika dodatkowo świetnie oczyszcza martwy naskórek, odsłaniając pory stymuluje brodę do szybszego wzrostu.

Materiał partnera