Jakie są zabiegi na małe usta?

0
595
kobieta pełne usta
Warto poznać sposoby na powiększenie ust, aby móc nareszcie patrzeć w lustro z zadowoleniem | fot.: materiał partnera

Wiele osób nie jest zadowolonych z wyglądu swoich ust. Mogą być one asymetryczne, za wąskie. Zbyt duża dysproporcja między wargą dolną a górną może stać się nawet kompleksem, szczególnie w przypadku kobiet.

Na szczęście są dostępne skuteczne zabiegi na małe usta, dzięki którym można w nieinwazyjny sposób w trybie niemalże ekspresowym zmienić swój dotychczasowy wygląd. Wiele kobiet marzy o pełnych ustach, co jest możliwe do uzyskania i nie wiąże się z wysokimi kosztami. Warto poznać sposoby na powiększenie ust, aby móc nareszcie patrzeć w lustro z zadowoleniem.

W jaki sposób można obecnie powiększyć usta?

Nie każda kobieta została obdarowana przez naturę dużymi ustami i chociaż wąskie wargi nie powinny być dla niego żadnym problemem, to jednak każdy postrzega siebie inaczej i może mieć odmienne poczucie estetyki. Na szczęście nie ma obecnie problemu z tym, aby wprowadzić pewne poprawki. Nie trzeba jednak od razu decydować się na operację plastyczną, do wyboru jest wiele bezinwazyjnych sposobów na powiększanie ust.

Oczywiście za pomocą kosmetyków kolorowych również można optycznie powiększyć wargi, ale jest to tylko chwilowa zmiana. Nie rozwiązuje problemu z wargami zbyt wąskimi lub asymetrycznymi. Warto zdecydować się na zabiegi powiększenia ust, które wykonuje się różnymi metodami. Obecnie bardzo popularne jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym, czyli całkowicie naturalnym związkiem, który występuje w organizmie każdego człowieka. Świetnie sprawdza się także wstrzykiwanie karboksymetylocelulozy. Coraz więcej osób decyduje się na powiększanie ust za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Można też pozbyć się kompleksu małych ust metodą laserową.

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem gabinetu, w którym wykonywane są zabiegi powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to szybki i niedrogi sposób na nadanie wargom pożądanego kształtu i preferowanej wielkości. Co więcej, zabieg może być powtarzany wielokrotnie, jest całkowicie bezpieczny. Staje się to koniecznością ze względu na to, że uzyskany efekt nie jest trwały, utrzymuje się przez kilka miesięcy. Usta wypełnione kwasem hialuronowym są pełniejsze i jędrniejsze, wyglądają bardzo naturalnie.

Nieco bardziej inwazyjne będzie powiększanie ust własnym tłuszczem, ale ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. Oczywiście w przypadku każdej metody mogą pojawić się skutki niepożądane, ale ustępują one najczęściej samoistnie w ciągu kilkudziesięciu godzin lub maksymalnie paru dni. Zaliczyć można do nich obrzęk ust, zasinienie warg, zaburzenia czucia. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na odmładzanie ust za pomocą specjalnego lasera. Pozwala on na wypełnienie warg, pogłębienie pigmentu, poprawienie struktury ust i pozbycie się zmarszczek wokół nich. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, wygodniejsza od iniekcji, zapewniająca długotrwałe efekty.

materiał partnera