Jakie odżywki przeznaczone są do włosów wysokoporowatych?

0
1167
włosy wysokoporowate pielęgnacja
Choć pielęgnacja włosów wysokoporowatych może być żmudna i czasochłonna, to jednak w perspektywie czasu przynosi pozytywne skutki | fot.: adobe.stock.com

Zniszczone regularnym rozjaśnianiem i farbowaniem, suche i matowe – takie właśnie są włosy wysokoporowate, które postrzega się jako jedne z najtrudniejszych w codziennej pielęgnacji. Wykazują dużą podatność na absorbowanie wilgoci z powietrza, przez co radość z posiadania gładkiej i lśniącej tafli kosmyków jest dla wielu osób tylko chwilowa. Czas to zmienić! Sięgając po odpowiednie szampony i odżywki do włosów, nawet te o wysokoporowatej strukturze mogą wyglądać piorunująco. 

Co to znaczy, że włosy są wysokoporowate?

Cechą charakterystyczną wysokoporowatych kosmyków jest rozchylona budowa łusek, która sprawia, że wyglądają na suche, zniszczone, matowe i są szorstkie w dotyku. Przy wilgotnej pogodzie wykazują tendencję do puszenia się i kręcenia. Ich właścicielki często narzekają na rozdwojone końce i skłonność do łamania. Nie wspominając już o problemach z rozczesywaniem, które dodatkowo narażają je na uszkodzenia. Włosy wysokoporowate to najczęściej te, które regularnie poddawane są zabiegom koloryzującym, a także te z naturalną predyspozycją do skrętu. I choć nie są najłatwiejsze w codziennej pielęgnacji, to jednak możliwe do ujarzmienia. Wystarczą odpowiednie szampony i odżywki do włosów (https://cosibella.pl/pol_m_Cialo-i-Wlosy_Wlosy_Odzywki-i-maski-734.html), aby powstrzymać ich puszenie i zapewnić optymalny blask i nawilżenie.

Jakie kosmetyki warto kupić?

Choć pielęgnacja włosów wysokoporowatych może być żmudna i czasochłonna, to jednak w perspektywie czasu przynosi pozytywne skutki. Pierwszym, niejako najważniejszym jej elementem jest dobór odpowiednich kosmetyków. Niezawodne okażą się szampony i odżywki do włosów, które pomogą przywrócić im utracony połysk. Jakie szampony będą najlepsze? Oczywiście te o łagodnej formule, pozbawionej silnych i drażniących detergentów, które usuną wszelkie zanieczyszczenie, nie podrażniając skóry głowy. Szczególnie polecane są te z wyciągiem z owoców kokosa, ziaren pszenicy czy wzbogacone ekstraktami roślinnymi.

Co z tym odżywianiem?

Włosy porowate mają to do siebie, że bardzo lubią wszelkie zabiegi regenerujące, których celem jest odżywienie i poprawa wyglądu. Dlatego po każdorazowym użyciu łagodnego szamponu, należy sięgnąć po odżywkę do włosów. Oprócz klasycznych kosmetyków, doskonale sprawdzą się te bez spłukiwania, które nie dość, że ujarzmią suche pasma to dodatkowo zapewnią im blask i nawilżenie – bez nadmiernego obciążenia.

Należy pamiętać, że wybierając odżywkę do włosów wysokoporowatych należy zwrócić uwagę na obecność protein, np. keratyny czy jedwabiu. Ich unikalna formuła tworzy na włosach specjalny filtr ochronny, a także wypełnia ubytki w strukturze włosa. Równie istotne są humektanty, które posiadając umiejętność wiązania wody, zatrzymują ją na włosach i chronią przed przesuszeniem.

Materiał partnera zewnętrznego