Jak zregenerować zniszczone włosy na końcach? Poznaj skuteczne rozwiązania na zniszczone końcówki włosów!

0
2277
Kobieta i długie włosy
Zniszczone włosy na końcach nie muszą być wcale efektem długotrwałych i wyniszczających zabiegów fryzjerskich. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zniszczone włosy na końcach to problem, który dotyczy bardzo dużej ilości kobiet. Pojawia się on najczęściej w wyniku drastycznych zabiegów fryzjerskich np. częstego używania prostownicy, upinania włosów czy stosowania farb do włosów o szkodliwym składzie. Zniszczone końcówki włosów mogą towarzyszyć również wypadaniu czy ogólnie osłabionej strukturze włosów. Jak zatem zregenerować zniszczone włosy, by odzyskały blask i zdrowy wygląd? Podpowiadamy, jak przeprowadzać codzienną pielęgnację włosów zniszczonych!

Co zrobić na zniszczone końcówki włosów?

Zniszczone włosy na końcach nie muszą być wcale efektem długotrwałych i wyniszczających zabiegów fryzjerskich. Mogą one stać się takimi równie dobrze pod wpływem niewłaściwe dobranych kosmetyków do pielęgnacji czy zbyt intensywnego szczotkowania. W takim przypadku bardzo ważny jest przede wszystkim odpowiedni dobór odżywki i maski do włosów – to znaczy kosmetyków, których aktywne składniki będą wnikać w głąb włosa i odbudują go na nowo. Na zniszczone włosy mogą nam jednak również pomóc bardziej specjalistyczne zabiegi, wykonywane w salonach fryzjerskich.

Odżywka i maska na zniszczone włosy – kuracja Goodbye Damage

Jeżeli mamy dylemat, czy na naszych zniszczonych włosach lepiej sprawdzi się odżywka czy też specjalna maska do włosów, najlepiej szukać takiego produktu, który będzie spełniał obydwie te funkcje. Doskonałe rozwiązanie może stanowić w tym przypadku kuracja na zniszczone włosy Garnier Goodbye Damage, którą można traktować zarówno jako odżywkę, jak i maskę do włosów. Duża ilość składników aktywnych, a tym samym skuteczność kuracji, sprawi, że nasze włosy odzyskają utracony zdrowy wygląd i blask. Dlaczego warto wypróbować ten produkt? Producent obiecuje naprawienie rocznych uszkodzeń włosów już po tygodniu stosowania, zaś wiele opinii kobiet w internecie potwierdza otrzymanie właśnie takiego rezultatu!

Pielęgnacja czy profesjonale zabiegi na zniszczone włosy?

Domowa pielęgnacja włosów zniszczonych to jedno, ale musimy wziąć pod uwagę, że może ona nie przynieść zadowalających efektów, gdy nasze włosy uległy zniszczeniu w wyniku działania kilku różnych czynników np. rozjaśniania, prostowania, a dodatkowo wypadania włosów. W takim przypadku warto zastanowić się nad jednorazowym wykonaniem specjalistycznych zabiegów regeneracyjnych, do których należą m.in. olejowanie czy keratynowe prostowanie włosów. Są to zabiegi, które są w stanie doskonale odżywić, nawilżyć i wygładzić włosy, a dodatkowo zabezpieczyć je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

A może jednak krótkie lub włosy do ramion?

Wyraźne skrócenie włosów to dla wielu pań ostateczne rozwiązanie, którego wolą jednak nie wcielać w życie. Prawda jest jednak taka, że przy mocno zniszczonych włosach, obcięcie końcówek okazuje się być bardzo rozsądnym krokiem. W ten sposób nie tylko skutecznie pozbędziemy rozdwojonych i przesuszonych końcówek włosów, ale też nadamy swojej fryzurze niebywałej lekkości. Co więcej, profesjonalni fryzjerzy przyznają, że regularne podcinanie włosów znacznie ułatwia utrzymanie ich na stałe we właściwej kondycji. Jeśli więc posiadamy bardzo długie włosy, ich skrócenie o 2-3 centymetry nie będzie zanadto rzucało się w oczy, zaś przyniesie widoczny efekt zdrowszych końcówek. W przypadku zniszczonych włosów krótkich lub do ramion, możemy na początku wypróbować wszelkie inne dostępne metody ich odżywienia i regeneracji, a następnie (w razie niepowodzenia) zdecydować się na ich obcięcie.


Materiał partnera zewnętrznego