Jak właściwie pielęgnować skórę jesienią?

0
482
pielęgnacja skóry jesienią
Codzienna pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne to bardzo ważne elementy troski o skórę, jednak osiągnięte dzięki nim efekty możesz zniweczyć, jeśli nie zadbasz o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną | fot.: materiał partnera

Czas wrócić do obowiązków, rutyny i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Podczas wakacyjnych szaleństw często zapominamy o pielęgnacyjnych rytuałach. Jesień to jednak doskonały moment, aby zadbać o skórę, która często po wakacyjnych wojażach wymaga regeneracji.

Po pierwsze – nawilżenie

Okres wakacyjny, niezależnie od tego, gdzie spędziliśmy urlop, z reguły powoduje wysuszenie skóry. Bezpośrednio po nim zaś przychodzi jesień i nieuchronnie z nią związany sezon grzewczy, który dla naszej skóry nie jest szczególnie korzystny. Suche i ogrzane powietrze niestety ją wysusza jeszcze bardziej, niejednokrotnie także podrażnia. Dbanie o skórę warto więc rozpocząć paradoksalnie nie od aplikacji konkretnego kremu, ale inwestycji w nawilżacz powietrza, a przede wszystkim od odpowiedniego nawodnienia organizmu od środka, czyli po prostu od picia wody. Warto oczywiście sięgnąć także po kosmetyki, które pomogą utrzymać optymalny poziom wody w naskórku.  Najlepiej, aby krem zawierał składniki, które będą działały na różnych poziomach: nawilżały i jednocześnie uzupełniały braki w suchej skórze.. Pielęgnacja cery powinna także obejmować rutynę wieczorną. Warto przed snem sięgnąć po ulubione serum i krem pod oczy. Dobrym rozwiązaniem z pewnością będzie także regularne stosowanie odżywczych, nawilżających i regenerujących maseczek do twarzy. Szczególną troską w okresie jesiennym otoczyć trzeba cerę naczynkową.

Akcja regeneracja

Jesień to oczywiście doskonały czas na powrót do gabinetu kosmetycznego. Tutaj wykonać możesz szereg bardzo ciekawych zabiegów regeneracyjnych, które pobudzą Twoją skórę do odnowy. Oczywiście w domu możesz wykonać peeling enzymatyczny, ale często to za mało. Warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze dla ciebie najbardziej kompleksowe rozwiązanie. Na jesień poleca się takie zabiegi regeneracyjne jak:

  • zabiegi z wykorzystaniem kwasów chemicznych, czyli peelingi chemiczne,
  • mikrodermabrazja,
  • mezoterapia igłowa,
  • dermapen.

Wszystkie te zabiegi działają na głębsze warstwy skóry, stymulując ją do regeneracji i lepszej produkcji kolagenu. Jesień to również świetny moment na walkę z przebarwieniami i innymi niedoskonałościami skóry.

Nie zapominaj o filtrach

Codzienna pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne to bardzo ważne elementy troski o skórę, jednak osiągnięte dzięki nim efekty możesz zniweczyć, jeśli nie zadbasz o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Wbrew pozorom to, że nie ma już ponad 20 stopni Celsjusza, wcale nie oznacza, że promieniowanie UV nie działa na naszą skórę. O ile promieniowania UVB jest mniej w pochmurny dzień o tyle poziom UVA jest taki sam przez cały rok. Zarówno jesienią, jak i zimą, bez odpowiedniej ochrony narażamy się na bardzo niekorzystne działanie promieniowania, co na przykład przy wykonywaniu inwazyjnych zabiegów kosmetycznych może mieć opłakane skutki. Warto więc wdrożyć do swojej codziennej rutyny krem z filtrem, który zabezpieczy twarz przed szkodliwym działaniem promieniowania. To bardzo ważne, ponieważ również jesienią można nabawić się przebarwień oraz innych problemów skórnych wynikających z działania słońca, które także przyczynia się do szybszego starzenia się skóry.

Materiał partnera