Jak szybko usunąć tłuszcz z okolic brzucha?

0
1335
Mężczyzna z dużą ilością tłuszczu na brzuchu
Schudnięcie możliwie najszybciej jest celem bardzo wielu osób. | fot.: Fotolia

Brzuch bywa bardzo problematyczną okolicą z perspektywy odchudzania, szczególnie dla kobiet. To właśnie tam najczęściej dostrzegamy pierwsze objawy tycia, a co za tym idzie, z tych okolic najczęściej chcemy pozbyć się tłuszczu. Aby szybko rozprawić się ze zbędnymi centymetrami w tej okolicy, należy przestrzegać kilku zasad.

Podejdź do odchudzania kompleksowo

Schudnięcie możliwie najszybciej jest celem bardzo wielu osób. Aby pożądany efekt pojawił się już na wczesnym etapie odchudzania, powinno ono składać się z wielu odrębnych elementów przyczyniających się do utraty wagi.

Istotne są tu nie tylko dieta i treningi, ale również odpowiednia regeneracja po ćwiczeniach, wypoczynek i redukcja stresu, a czasem nawet wsparcie suplementacją (np. tabletki na odchudzanie).

Na początek zakazy

Choć rezygnacja z przyjemnych, znanych nam smaków nigdy nie jest prosta, wyeliminowanie kilku kluczowych składników w diecie jest niezmiernie istotne w procesie szybkiego odchudzania.

Aby usuwanie tłuszczu z brzucha było skuteczne, należy unikać:

 • fast foodów i przetworzonych pokarmów (tzw. gotowców, czyli np. mrożonej pizzy)
 • tłustych serów
 • białych produktów mącznych (np. białe pieczywo, biały makaron)
 • słodyczy
 • alkoholu
 • soli (zatrzymuje wodę w organizmie i utrudnia odchudzanie)

„Szczupłe” liczby

Organizm przystosowany jest do odkładania tłuszczu na brzuchu, ze względu na dobrą izolację cieplną narządów wewnętrznych, dlatego, aby wyszczuplić tę okolicę, należy również ograniczyć dostarczanie organizmowi nadmiernego materiału energetycznego, czyli kalorii.

Monitorowanie ilości spożytych i spalonych kalorii jest kluczowe, kiedy zależy nam na czasie w dążeniu do idealnej sylwetki.

Ścigaj się z metabolizmem!

Metabolizm jest jednym z kluczowych elementów odchudzania, ponieważ od tempa trawienia uzależnione jest także w pewnym stopniu odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Produktami, które przyczyniają się do sprawniejszego spalania, są:

 • błonnik pokarmowy, zawarty m.in. w otrębach czy suszonych owocach
 • zielona herbata
 • część owoców i warzyw, m.in. marchew, seler naciowy czy grejpfruty
 • przyprawy: pieprz cayenne, chili, cynamon, imbir
 • niektóre suplementy diety, np. młody jęczmień

Wspomóż swoją ciężką pracę od wewnątrz

Dieta i aktywność fizyczna to kluczowe elementy odchudzania, ale to — i tak trudne — zadanie można sobie zdecydowanie uprościć, wprowadzając do swojej codzienności suplementy diety.

Skuteczne tabletki na odchudzanie zawierają najczęściej składniki pobudzające układ trawienny, lipolizę (rozkład tkanki tłuszczowej) i detoksykację organizmu.

Bardzo często bazują na naturalnych składnikach (np. ekstraktach z egzotycznych owoców), co czyni je wyjątkowo cennym uzupełnieniem diety osoby, która próbuje schudnąć.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Osoby, które pragną w bardzo krótkim czasie pozbyć się znaczącej ilości tłuszczu z okolic brzucha, często zaczynają wykonywać zbyt zaawansowane treningi na swoje możliwości i zdecydowanie za bardzo ograniczają swoją dietę.

Kluczem do zdrowego i skutecznego odchudzania jest przy tym nic innego jak systematyczność! Lepiej wykonać krótsze treningi (np. typu HIIT) codziennie, niż jeden bardzo długi i obciążający, po którym zniechęcimy się do ćwiczeń na długie tygodnie.

Duża restrykcja nie jest jednak zalecana, ponieważ może doprowadzić do wyniszczenia organizmu, pogorszenia się stanu zdrowia i pojawienia się niechcianego efektu jojo.


Materiał partnera zewnętrznego