Jak skutecznie pozbyć się wąsika na twarzy

0
1536
Jak powszechnie wiadomo, organizm kobiety jest stymulowany nie tylko estrogenem, ale także niewielkimi ilościami hormonów męskich (androgenami). To właśnie one odpowiadają za mało subtelny meszek na twarzach pań | fot.: pixabay.com

Wiele kobiet, niezależnie od wieku, boryka się z wąsikiem na twarzy, który dodaje lat, a przede wszystkim wygląda dość nieestetycznie. Jeżeli dodatkowo włoski są ciemne i dość grube, bardzo szybko rzucają się w oczy, co sprawia, że kunsztownie wykonany makijaż traci swój urok. W tym artykule przedstawiamy skuteczny sposób, który pozwoli bezpowrotnie usunąć ten znany wielu kobietom defekt kosmetyczny.

Przyczyny powstawania wąsika

Jak powszechnie wiadomo, organizm kobiety jest stymulowany nie tylko estrogenem, ale także niewielkimi ilościami hormonów męskich (androgenami). To właśnie one odpowiadają za mało subtelny meszek na twarzach pań. Jeżeli owłosienie to jest bardzo widoczne i gęste, warto skonsultować się z lekarzem, gdyż może to wskazywać na zaburzenia gospodarki hormonalnej, a co za tym idzie, choroby. Wśród czynników, którym towarzyszy pojawianie się wąsika, wymienia się:

  • zespół policystycznych jajników,
  • nadmiar wydzielanej przez organizm prolaktyny,
  • niewłaściwe funkcjonowanie kory nadnerczy,
  • zespół Cushinga,
  • anoreksję,
  • hirsutyzm (włoski pojawiają się nie tylko nad górną wargą, ale także na podbródku, klatce piersiowej, karku, a także udach, brzuchu i stopach),

Jeżeli na podstawie konsultacji lekarskiej oraz wyników badań krwi okaże się, że źródłem problemu jest któraś z wyżej wskazanych przyczyn, należy rozpocząć farmakoterapię. Ponadto, skłonności genetyczne również odpowiadają za ten – znany przez wiele kobiet, defekt kosmetyczny.

Jak pozbyć się owłosienia na twarzy

Wiele osób usuwa nieestetyczny meszek nad ustami za pomocą pensety, jednak, jak wiadomo, sposób ten nie należy do najskuteczniejszych. Po kilku dniach włoski zaczynają odrastać, dlatego czynność należy regularnie powtarzać. Warto zatem skorzystać z depilacji laserowej, która obecnie uznawana jest za najskuteczniejszy sposób w walce z uporczywie pojawiającym się owłosieniem. O jej wyjątkowości świadczy fakt, że włoski są usuwane bezpowrotnie. W jaki sposób to działa? Otóż pod wpływem ciepła, jakie jest oddawane przez wiązki lasera, cebulki zostają uszkodzone, przez co włosy stają się coraz słabsze, aż w końcu zaczynają wypadać. Po pierwszym zabiegu, owłosienie staje się nieco rzadsze, jednak wciąż ma tendencję do ponownego odrastania. Aby uzyskać pożądany efekt i pozbyć się problemu raz na zawsze, warto poddać się serii naświetleń, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasu (3-5 zabiegów z uwzględnieniem 3-4 tygodniowych przerw). Po upływie 2 lat warto się wykonać tzw. zabieg utrwalający, który pozwoli już na zawsze pozbyć się tego – dość  powszechnego defektu kosmetycznego.

Jak wygląda depilacja laserowa wąsika

Zanim zostanie wyznaczony termin wizyty, kosmetyczka zapoznaje klientkę z szeregiem zaleceń, które są kluczowe, by móc przeprowadzić zabieg przy użyciu lasera. Aby móc przeprowadzić depilację w sposób precyzyjny oraz higieniczny, przed rozpoczęciem usługi wykonywany jest demakijaż. Klientka jest także poinformowana o tym, w jaki sposób będą wyglądać poszczególne etapy zabiegu, a następnie poproszona o założenie specjalnych okularów, które chronią wzrok przed działaniem promieni lasera. Naświetlanie trwa kilka do kilkunastu minut, a więc nie jest to zabieg czasochłonny. Dodatkowo, depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym oraz bezbolesnym, jednak niektórzy mogą odczuwać delikatne pieczenie w naświetlanym miejscu, dlatego warto poprosić o zastosowanie żelu chłodzącego, który złagodzi powyższe objawy. Kilka dni po wykonanej depilacji, skóra może być nieco nadwrażliwa, dlatego należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu, a także unikać opalania, gorących kąpieli, sauny oraz basenu.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się:

  • ciążę,
  • choroby nowotworowe,
  • korzystanie z solarium i samoopalaczy,
  • rany lub infekcje bakteryjne/wirusowe w miejscu, gdzie będą usuwane włoski.

Warto również dodać, że skuteczność depilacji laserowej jest największa, gdy celem jest usunięcie ciemnych włosków i znacznie mniejsza, gdy wykonywana jest na jasnym owłosieniu (siwym, blond).

W czasach, gdy zadbany wygląd jest w wielu przypadkach kluczem do sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym,  warto szukać metod, które pozwolą przez długi czas cieszyć się efektami innowacyjnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest laserowa depilacja nieestetycznego wąsika, który pojawia się u wielu kobiet i dziewcząt. Jeżeli borykasz się z takim właśnie problemem i chcesz poddać się temu skutecznemu zabiegowi, zajrzyj na: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/depilacja-laserem-2/   i dowiedz się więcej.


Artykuł sponsorowany