Jak prawidłowo myć twarz?

0
512
mycie twarzy
Niezbędne jest dokładne oczyszczenie twarzy. To pozwoli uwolnić skórę od zapychających pory resztek pudru czy podkładu, ale i wszelkich toksyn, kurzu i nieczystości | fot.: materiały prasowe

Czy wiesz, że nawet 17% Polek nie myje twarzy każdego dnia? To absolutny priorytet, jeśli chce się zachować nie tylko optymalną higienę i dobry stan skóry, ale także przedłużyć młodość. Na twarzy zalega przecież nie tylko makijaż, ale i wszelkie zanieczyszczenia, jakie gromadzą się na skórze przez cały dzień. To jedna z tych partii ciała, której się nie zakrywa. Jak prawidłowo myć twarz, by dobrze ją oczyścić? Przedstawiamy schemat pielęgnacyjny krok po kroku.

Oczyszczanie skóry twarzy

Niezbędne jest dokładne oczyszczenie twarzy. To pozwoli uwolnić skórę od zapychających pory resztek pudru czy podkładu, ale i wszelkich toksyn, kurzu i nieczystości, które mają negatywny wpływ na jej stan. Oczyszczanie jest konieczne rano, by pozbyć się nadmiaru sebum oraz wieczorem, by skóra mogła oddychać i właściwie się regenerować.

Preparaty do mycia twarzy są różne i bez problemu udaje się dopasować je do indywidualnych potrzeb, również ze względu na typ cery, jej suchość, wrażliwość czy występowanie stanów zapalnych.

Świetnie sprawdzają się żele myjące, pianka do mycia twarzy, płyny micelarne albo preparaty z peelingiem o drobnych lub grubszych ziarnach. Zawsze warto zwracać uwagę na ich skład, najlepsze są kosmetyki myjące BIO, które zawierają łagodzące wyciągi roślinne i inne naturalne substancje. Nie zaleca się zaś stosowania zwykłego mydła i środków myjących, które mogą wysuszać skórę. Należy odrzucić wszystkie, które zawierają alkohol, aromaty, parabeny i inne składniki chemiczne.

Tonizacja skóry twarzy

Aby skóra twarzy mogła być w należytej kondycji, nie wystarczy zabieg oczyszczający. By przywrócić jej optymalne pH, konieczna jest jeszcze tonizacja. W dobrych drogeriach z łatwością udaje się znaleźć płyny tonizujące, które posiadają właśnie takie właściwości. Co więcej, użycie takiego preparatu pozwoli usunąć pozostałe zanieczyszczenia jeszcze dokładniej. Tonik najczęściej nanosi się na skórę wacikiem, bez konieczności spłukiwania.

Nawilżanie skóry twarzy

Skóra twarzy jest najczęściej delikatna, podatna na podrażnienia i przesuszenie, a środki myjące i tonizujące mogą jeszcze bardziej wzmagać ten proces. Prawidłowe mycie skóry twarzy powinno zawsze zakończyć się naniesieniem na nią kremu albo serum nawilżającego. Ten należy dobierać zgodnie z typem cery i indywidualnymi potrzebami. W sprzedaży można znaleźć kremy o działaniu nie tylko nawilżającym, ale jednocześnie odżywczym czy przeciwzmarszczkowym. Warto używać ich regularnie, najlepiej wieczorem.

Ważne, by w procesie oczyszczania skóry twarzy nie pomijać żadnego z wymienionych etapów i realizować je krok po kroku wedle odpowiedniej kolejności. Nałożenie kremu nawilżającego nie przyniesie dobrych efektów, jeśli pory skóry będą nadal zapchane resztkami kosmetyków kolorowych. Na źle oczyszczoną skórę twarzy nie będą działać też inne zabiegi pielęgnacyjne czy upiększające, a cera szybko stanie się matowa, szara z występującymi stanami zapalnymi.

Materiał partnera