Jak dobrać cienie do ciemnych oczu?

0
2199
Kobieta i ciemne oczy
Do ciemnego oka pasują kolorowe cienie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakich cieni powinnaś używać, jeśli masz ciemną tęczówkę oka? Oto nasze propozycje.

Każdy kolor tęczówki jest wyjątkowy. Najwięcej osób ma ciemne oczy – brązowe, piwne czy czarne. Odcieni brązu jest wiele, od miodowych, po orzechowe czy hebanowe. Ciemne oczy są przenikliwe i potrafią kusić. Pasuje do nich wiele kolorów i łatwo je podkreślić.

Poznaj paletę cieni do powiek Golden Rose.

Podkreśl swoje spojrzenie

Kobiety o brązowej tęczówce oka mają mnóstwo możliwości. Warto eksperymentować z różnymi cieniami, kredkami czy tuszami do rzęs. Na przykład czasem wystarczy tylko czarna kredka lub eyeliner, bo wyeksponuje twoje oczy. Pięknie wygląda smokey eye. Stara zasada, której powinnaś się trzymać głosi, że im mniej tym lepiej. Nie nakładaj na górną powiekę grubej kreski kredką czy eyelinerem, bo może to wyglądać groteskowo.

Do ciemnego oka pasują kolorowe cienie. Świetnie Ci będzie w mocnym różu. Przy jasnej karnacji i zimnej urodzie sprawdzi się jasny cień. Polecamy również ciepłe odcienie: brzoskwiniowy lub złoty. Wspaniale będziesz się również prezentowała w kolorze białym i kremowym. Jasne cienie zawsze rozjaśnią i powiększą oko. Jeśli jesteś przywiązana do kresek na powiekach, stosuj jasny cień pod kreskę – stworzą razem znakomity duet. Taki kontrast nada oku odpowiedni kształt.

Ciemne oczy – piękne oczy

Oto kilka sprawdzonych makijażowych trików, które warto stosować przy ciemnych kolorach oczu.

  1. Jeśli zależy Ci na subtelnym makijażu, pokryj kolorem tylko część powieki, tuż nad linią rzęs.
  2. Jeśli wychodzisz na imprezę, postaw na mocniejszy make-up i pomaluj oko kilkoma cieniami.
  3. Kiedy łączysz kolory cieni, zasada jest taka: ogranicz ciemniejsze cienie do miejsca zgięcia powieki.
  4. W twoim spojrzeniu pojawia się złoto? Użyj jasnożółtego cienia, którym podkreślisz kolor tęczówki.
  5. Oczy w kolorze piwnym doskonale prezentują się w cieniach do powiek delikatnie ciemniejszych od naturalnego odcienia skóry. Dlatego sięgnij po kolor szampański czy fiołkowy.
  6. Wykończ make-up odpowiednim tuszem do rzęs – w ten sposób podkreślisz spojrzenie. W przypadku piwnych oczu zastosuj brązową maskarę. Ale to nie wszystko. Fioletowy, śliwkowy, liliowy, a nawet zielony tusz do rzęs wygląda szczególnie pięknie przy brązowych oczach. Eksperymentuj z kolorami maskar – dzięki temu znajdziesz najlepszą dla swojego odcienia oczu.

Materiał partnera zewnętrznego