Jak dbać o zniszczone włosy, aby odzyskały blask?

0
830
Pielęgnacja zniszczonych włosów
Długotrwałe i częste farbowanie włosów, codzienne suszenie, prostowanie i kręcenie lokówką, uszkadzają i niszczą strukturę włosa | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Suche i zniszczone włosy to konsekwencja wielu czynników. Być może to wpływ naszych genów i naturalnej skłonności skóry głowy do przesuszenia, a także niekorzystnych warunków środowiskowych. Jednak najczęściej przyczyna leży w naszych sposobach stylizacji oraz pielęgnacji. Dlatego ważny jest dobry szampon do włosów zniszczonych.

Długotrwałe i częste farbowanie włosów, codzienne suszenie, prostowanie i kręcenie lokówką, uszkadzają i niszczą strukturę włosa. Sprawiają, że są suche, kruche, poplątane i wypadają. Nie jest to jednak koniec świata. Dzięki odpowiednim zwyczajom zniszczone włosy odzyskają blask.

Zrezygnuj z tego, co zniszczyło ci włosy

Zrezygnuj z prostowania, suszenia i innych zabiegów, które pod wpływem ciepła wciąż będą niszczyć czuprynę. Już na początku walki ze zniszczonymi włosami odwiedź salon fryzjerski. Nie ominie cię ich podcięcie, bo prędzej czy później same zaczną się kruszyć. Co więcej, aby zapobiegać rozdwajaniu się końcówek, warto stosować odpowiednie kosmetyki, m.in. szampon do włosów zniszczonych.

Szampon do włosów zniszczonych – myj delikatnie i odżywiaj intensywnie

Stosuj szampon do włosów zniszczonych, który będzie dla nich łagodny – np. rekonstruujący szampon Elseve Total Repair Extreme od L’Oréal Paris. Produkt na zniszczone i suche włosy działa odbudowująco. Wzmacnia uszkodzone włókna, od nasady aż po same końce, oraz zapobiega ponownemu uszkodzeniu i rozdwajaniu się końcówek.

Ponadto stosuj odżywkę po każdym myciu. Produkty, które wybierasz, powinny mieć bogaty skład. Odżywka, szampon do włosów zniszczonych czy maska nie wystarczą. Nakładaj jak najczęściej oleje, które wnikają w głąb włosa (kokos, masło kakaowe, shea czy mango). Olejki możesz nakładać na kilka godzin przed myciem, a także po myciu (dosłownie kropelkę) na same końcówki. Jedną z najważniejszych czynności w codziennej pielęgnacji jest zabezpieczanie końców przed uszkodzeniami. Warto o tym pamiętać, aby nasze kosmyki rosły zdrowo. Szampon do włosów zniszczonych i odpowiednia maska mogą zdziałać cuda.

Ogranicz stylizację i czesz delikatnie

To najczęściej popełniany błąd. Nigdy nie szarp ani nie rozczesuj włosów na siłę. Nie powinno się także ich czesać, kiedy są mokre (wyjątek oczywiście stanowią włosy kręcone).

Większość produktów do stylizacji fryzury zawiera alkohol denat, który dodatkowo przesusza włosy. Oprócz tego takie kosmetyki często sklejają włosy i później jeszcze trudniej jest nam je rozczesać.


Materiał partnera zewnętrznego