Jak dbać o makijaż permanentny brwi?

0
13498
makijaż brwi
Właściwa pielęgnacja skóry brwi pomaga uzyskać zadowalający efekt końcowy | fot.: Fotolia

Na ostateczny wygląd Twoich permanentnych brwi ma wpływ nie tylko to jak będziesz dbać o swoje brwi po zabiegu, ale także to jak się do niego przygotujesz. Mówi się, że piękno ma swoją cenę i faktycznie jest w tym sporo prawdy. Jeśli więc zależy Ci na osiągnięciu jak najlepszego i długotrwałego efektu, to musisz stosować się do kilku bardzo istotnych zaleceń, których marginalizowanie może wpłynąć niekorzystanie na Twój makijaż. Jak zatem masz dbać o swój makijaż permanentny by służył Ci jak najdłużej?

Bądź w 100% zdrowa

Jednym z przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego jest przyjmowanie leków takich  jak aspiryna, etopiryna i innych niesterydowych leków zapalnych. Leki te rozrzedzają krew, a przez to zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nieco bardziej wzmożonego krwawienia brwi. Nawet niewielkie krwawienie utrudnia wykonanie makijażu permanentnego, wpływa także na jego efekt końcowy. Doświadczona linergistka z całą pewnością odmówi, a nawet przerwie zabieg, jeśli zauważy niepokojące objawy. Wybierając się na zabieg, dopilnuj tego, byś była w 100% zdrowa.

Daj swoim brwiom odpocząć

Na dwa miesiące przed zabiegiem zrezygnuj z odżywek na porost brwi. Jeśli w tygodniu przed zabiegiem umówiłaś się na regulację brwi, odwołaj wizytę. Wszelkie zabiegi, które podrażniają skórę brwi będą działać na Twoją niekorzyść. Daj brwiom odpocząć.

Słońce to Twój wróg

Jeśli planujesz makijaż permanentny, to niestety będziesz musiała na jakiś czas rozstać się ze słońcem, zarówno przed jak i po zabiegu. Zaleca się by na 7 dni przed zabiegiem powstrzymać się od opalania, a zwłaszcza opalania skóry twarzy. Opalenizna może zacząć się złuszczać, co może wpłynąć na efekt końcowy zabiegu.

Nie przyspieszaj gojenia

W ciągu pierwszych dni po zabiegu Twoje brwi mogą pokryć się małymi strupkami. To standardowa reakcja organizmu. Strupki powinny odpaść po około 7 dniach. Mimo, że Twoje brwi nie wyglądają wtedy najładniej nie zdrapuj ich na siłę. Zrywanie strupków może doprowadzić do powstawania blizn, a przez to wydłużyć okres gojenia się brwi.

Nie nakładaj makijażu

Nie sugeruj się tym co zobaczysz po wyjściu z gabinetu. Twój makijaż przez kilka pierwszych dni będzie wydawać się przerysowany, zbyt intensywny. Pamiętaj, że Twoja skóra regeneruje się w 100% przez około 28 dni. Wraz ze złuszczającym się naskórkiem w trakcie pierwszych dni po zabiegu może zejść nawet 70% koloru. Doskonale wiemy, że może Ci się to nie podobać. Nie walcz z tym. Dużym błędem wszystkich kobiet, którym nie podoba się wygląd makijażu permanentnego brwi w pierwszych dniach po zabiegu, jest nałożenie makijażu na podrażnione brwi. Chcąc ukryć, albo poprawić makijaż permanentny szkodzisz sobie samej. Przez 7 dni po zabiegu nie możesz nakładać makijażu na brwi. Najlepiej wstrzymaj się z makijażem do zabiegu korekty, który wykonuje się po całkowitym wygojeniu się naskórka, czyli po około 4-6 tygodniach.

Wspieraj gojenie

Właściwa pielęgnacja skóry brwi pomaga uzyskać zadowalający efekt końcowy. Twoje brwi powinny być czyste i nawilżone, wtedy masz pewność, że będą goić się dobrze. Suche strupki wchodzą w naskórek głębiej, a tym samym podczas odpadania zabierają ze sobą więcej martwego naskórka a z nim barwnika. Dlatego właśnie tak ważne jest byś dbała o odpowiednie nawilżanie swoich brwi. Zdecydowanie odradzamy stosowanie preparatów agresywnych, drażniących, ścierających i złuszczających w postaci serum, kremów, masek i żeli do mycia, czy toników do pielęgnacji domowej. Zasadniczo żadnych preparatów zawierających kwasy. Polecamy natomiast kremy na gojenie skóry z witaminą E, np. maść Alantan.

Pamiętaj o higienie

Przed pielęgnacją brwi umyj dokładnie ręce. Unikaj wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Myj brwi łagodnymi preparatami, np. szarym mydłem, czy hipoalergicznym Białym Jeleniem.

Z daleka od kosmetyczki

Zabiegi peelingu chemicznego, czy mikrodermabrazji możesz wykonać najwcześniej po 4 tygodniach od zabiegu korekty. Zabiegi te złuszczają naskórek brwi powodując blaknięcie koloru.

Z dala od słońca

Ochrona skóry przed słońcem po zabiegu to Twój priorytet. W pierwszym miesiącu po zabiegu zapomnij o opalaniu i samoopalaczach, stosuj filtr SPF 50+, noś okulary słoneczne zakrywające brwi. Opalanie brwi odbarwia pigment, który może zmienić kolor. Do czego to prowadzi? Chyba nie musimy już więcej tłumaczyć. Dotyczy to również wizyt w solarium czy SPA. Gorące kąpiele, sauna, a także wizyty na basenie źle wpływają na strupki.

Trening też nie jest wskazany

W tygodniu przypadającym bezpośrednio po zabiegu, zrób sobie przerwę także od nadmiernego wysiłku, np. treningów na siłowni. Przegrzewanie ciała zwiększa cyrkulację krwi, a to z kolei może przyczynić się do przemieszczenia się cząsteczek pigmentu, w efekcie czego makijaż straci na ostrości i intensywności.

Dopigmentowanie sposobem na długotrwałą świeżość

Utrzymywanie świeżości i trwałość makijażu permanentnego jest możliwe tylko przez sukcesywne dopigmentowanie brwi. Zabieg taki najlepiej wykonać raz na 12/18 miesięcy po zabiegu korekty, w zależności od szybkości schodzenia koloru.


Autor: https://www.permanentny.com/