Farbowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

0
2357
Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim
Zabieg przeprowadzony w salonie fryzjerskim z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykonany w pełni profesjonalnie | fot.: Materiał partnera zewętrznego

Podczas farbowania włosów w domu często możemy liczyć na pomoc drugiej osoby – np. przyjaciółki, mamy lub siostry. Nie każda z nich wie jednak, co powinna robić, jak obchodzić się z włosami delikatnie itd. Można też wybrać się do profesjonalisty i poza nową fryzurą mieć jeszcze chwilę dla siebie – na relaks. A zatem – lepiej farbować włosy w domu czy u fryzjera?

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim

Zabieg przeprowadzony w salonie fryzjerskim z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykonany w pełni profesjonalnie. Jeśli wykonujesz go regularnie u tego samego stylisty, który stosuje ten sam sposób koloryzacji, efekt będzie idealny.

Farbowanie włosów profesjonalnymi farbami wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego warto wybrać się do fryzjera. Możesz też wykonać ten zabieg samodzielnie, ale starannie – wcześniej warto zdobyć podstawowe informacje na ten temat oraz kupić preparat do koloryzacji – jak najlepsza farba do włosów bez amoniaku.

Samodzielne farbowanie zawsze niesie ryzyko, że uzyskasz inny kolor niż na opakowaniu – ciężko jest dopasować barwę idealną. Farby stosowane przez fryzjerów są bardziej zaawansowane technologicznie, dlatego też profesjonalista zwykle doradzi najlepiej.

Farbowanie włosów w domu

Koloryzacja gotowymi preparatami jest jednak prosta i poradzi sobie z tym każda z was – to dobry sposób, aby pozbyć się nieestetycznych odrostów. W domu masz swobodę wyboru – w drogeriach są najróżniejsze preparaty do koloryzacji. Wśród nich będzie też najlepsza farba do włosów bez amoniaku – np. Garnier Olia, L’Oreal Inoa, Wella Color Touch czy też Sanotint. Jeśli zależy ci na bezpiecznym farbowaniu, warto zdecydować się na farby bez amoniaku. Są coraz powszechniej dostępne i oferowane w wielu odcieniach.

Równomierne krycie to zaleta takich preparatów, poza tym są one delikatne dla włosów i nie wywołują podrażnień skóry głowy. Najlepsza farba do włosów bez amoniaku zawiera za to cenne olejki, które dodają włosom lśnienia i blasku, a także pięknie pachną. Brak amoniaku sprawia też, że koloryzacja jest dużo bardziej komfortowa. Efekt utrzymuje się zwykle przez kilka tygodni.

Koszt zabiegu w domu i salonie

Minusem jest jednak cena zabiegu – zwykle ok. 150-300 zł, zależnie od długości włosów oraz miasta. Poza tym zaoszczędzisz też czas – dla jednych wizyta w salonie to chwila relaksu, dla innych zbędna strata czasu. Często trzeba zarezerwować nawet pół dnia, a opóźnienia w większości przypadków nie są niespodzianką. Zaletą samodzielnego farbowania jest też oszczędność – nawet najlepsza farba do włosów bez amoniaku to znacznie mniejszy wydatek niż zabieg koloryzacji w salonie fryzjerskim.

Odpowiednia pielęgnacja po farbowaniu

Bardzo ważna jest także pielęgnacja włosów po farbowaniu. Zauważ, że w salonie zwykle pomoc fryzjera nakłada różne odżywki i maski wzmacniające, starannie myje głowę, delikatnie ją masując. W domu zwykle trwa to znacznie krócej. Warto zatem poświęcić na pielęgnację więcej czasu, a efekt będzie znacznie lepszy.


Materiał partnera zewnętrznego