Emulsje do ciała – dlaczego warto je stosować?

0
834
balsam do ciała
Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja skóry, a przede wszystkim jej nawilżenie to podstawa w walce o jej zdrowy wygląd | fot.: materiał partnera

Nasza skóra jest nieustannie narażona na wysuszanie. Ma na to wpływ wiele czynników przyspieszających uszkadzanie pokrywającego naskórek płaszcza lipidowego. I choć wiele osób może być zaskoczonych, to przyczyniają się do tego m.in. codzienne kąpiele i prysznice, grube ubrania czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wysuszeniu skóry można przeciwdziałać. Wystarczy stosować emulsje do ciała.

Dlaczego należy nawilżać skórę? 

Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja skóry, a przede wszystkim jej nawilżenie to podstawa w walce o jej zdrowy wygląd. Dlaczego naskórek potrzebuje wody? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie ona warunkuje prawidłowy przebieg procesów komórkowych oraz zapewnia właściwą budowę włókien kolagenowych i elastynowych. Te włókna odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Warto też pamiętać o tym, że naturalna bariera ochronna skóry, którą popularnie nazywamy płaszczem hydrolipidowym, składa się z obumarłych komórek, wody i sebum. Oznacza to, że bez wody nie byłaby możliwa odnowa naskórka oraz produkcja kolagenu i elastyny. 

Jakie produkty dobrze nawilżają naskórek? 

Tak naprawdę istnieje wiele produktów, które idealnie nawilżają suchy naskórek. To, na jaki preparat się zdecydujemy, jest zazwyczaj uzależnione od rodzaju skóry oraz jej potrzeb. Nie da się jednak ukryć, że najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki, które zawierają w swoim składzie np. glicerynę, alantoinę, aloes czy kwas hialuronowy. 

balsamy do ciała
Emulsja do ciała to produkt kosmetyczny, który składa się z mieszaniny cząstek wody i tłuszczu w różnych proporcjach | fot.: materiał partnera

Emulsje do ciała – ratunek dla suchej skóry 

Emulsja do ciała to produkt kosmetyczny, który składa się z mieszaniny cząstek wody i tłuszczu w różnych proporcjach. Od proporcji zależy czy konkretny preparat będzie mniej, czy bardziej tłusty. Kosmetolodzy zalecają, aby jesienią i zimą stosować nieco cięższe produkty, które ponadto są bardziej gęste i odżywcze. Dlaczego akurat emulsje o takich właściwościach? Przede wszystkim z uwagi na to, że pozostawiają one na skórze wyczuwalny i ochronny filtr, a w tym okresie naskórek potrzebuje wyjątkowej ochrony. 

Nie można zapominać o tym, że wszystkie tego rodzaju produkty mają podobne działanie – zatrzymują wodę w skórze, wspierają jej barierę ochronną i mocno ją natłuszczają, jednocześnie odbudowując cement międzykomórkowy. Co więcej, emulsja Emolium redukuje stany zapalne i podrażnienia, które pojawiają się na skórze na skutek nieprawidłowej pielęgnacji. Jej regularne stosowanie sprawia, że skóra jest nawilżona i natłuszczona. Jakie inne zalety przemawiają za stosowaniem tego typu produktów? 

  • emulsja zabezpiecza skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, 
  • natychmiastowo nawilża i natłuszcza naskórek, 
  • łagodzi wszelkie stany zapalne, 
  • sprawia, że skóra jest delikatna i przyjemna w dotyku, 
  • redukuje podrażnienia. 

Jedną z większych zalet jest jednak proste i wygodne stosowanie tych kosmetyków. Należy pamiętać o tym, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie wyłącznie sprawdzonych preparatów z popularnych sklepów. W takiej sytuacji pomocne może okazać się także zasięgnięcie opinii znajomych. 

Jeśli jednak wiemy, że nasza skóra jest wrażliwa i potrzebuje wyjątkowej opieki, możemy zainwestować w dermokosmetyki, takie jak np. Emolium Dermocare emulsja do kąpieli. Ten produkt marki Dermocare świetnie natłuszcza, łagodzi podrażnienia i odbudowuje barierę ochronną. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to produkt skierowany do właścicieli skóry alergicznej, atopowej lub nadmiernie wysuszonej. Jednak może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Emulsje do ciała to wyjątkowe preparaty, które charakteryzują się działaniem wielotorowym. Zatrzymują wodę, a jednocześnie natłuszczają i chronią naszą skórę. To właśnie dzięki nim możliwe jest także zredukowanie podrażnień oraz stanów zapalnych. Jeden preparat, a mnóstwo właściwości!

Materiał partnera