Dlaczego wybór dobrego studia tatuażu ma tak duże znaczenie? Tylko fakty i zero mitów

0
549
studio tatuażu
Niezależnie czy traktujecie tatuaże przez pryzmat dekoracji ciała, czy raczej sposobu na wyrażenie siebie, muszą one dobrze się prezentować | fot.: materiał partnera

Tatuaże rzeczywiście są modne i można powiedzieć, że trudno spodziewać się, by moda na nie zniknęła tak po prostu. Pomyślcie tylko, że jeszcze kilka lat temu dziary kojarzyły się z subkulturą więzienną, a obecnie są dekoracją ciała, ale i sposobem na wyrażenie siebie. Jednak trzeba też pamiętać, że choć tatuaże są bardzo modne, to należy je wykonać w renomowanym studiu tatuażu. Otóż jak wiecie na pewnych rzeczach oszczędzać nie tylko nie powinno się, lecz wręcz nie można i właśnie tatuaże do nich należą. Tutaj pojawia się więc pytanie: Dlaczego wybór dobrego studia tatuażu ma tak duże znaczenie? Tylko fakty i zero mitów.

Powód do dumy, a nie wstydu

Niezależnie czy traktujecie tatuaże przez pryzmat dekoracji ciała, czy raczej sposobu na wyrażenie siebie, muszą one dobrze się prezentować. W końcu chcecie by były Waszym powodem do dumy, a nie wstydu. Nie ma się co oszukiwać, tatuaże są trwałą dekoracją ciała i choć można je usunąć, to jednak metoda jest bardzo droga i bolesna. Jeżeli popełnicie błąd i zamiast specjalisty wybierzecie osobę, która dopiero uczy się tatuowania, to macie pewność, że będziecie żałować i niestety zapewne okaże się, że Wasza dziara zupełnie nie przypomina tego, co zakładaliście. Pewnie są osoby, które pomyślą, że przecież zawsze tatuaż można poprawić, ale nie jest to prawda, wszak dobrzy tatuażyści nie zawsze są w stanie naprawić błędy poprzedników, amatorów. Dlatego dbając o swoje zadowolenie, ale też jakość wykonany usług należy wybierać tylko i wyłącznie renomowane studia tatuażu. Wtedy efekt będzie zachwycający i może przerosnąć Wasze oczekiwania, oczywiście w sensie pozytywnym. Studio tatuażu w Poznaniu, Krakowie czy Warszawie, ale nie tylko tam będzie dobrym wyborem, wszak tak naprawdę w wielu miastach można znaleźć świetnych fachowców, jednak pamiętajcie, aby sprawdzić opinie i wcześniej umówić się z tatuażystą i porozmawiać o oczekiwaniach.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bezpieczeństwo jest najważniejsze i to fakt niezaprzeczalny. W teorii tatuaże są bezpieczne, ale tylko w teorii, bo niestety jeżeli tatuażysta nie będzie przestrzegał zasad higieny, to może się to dla Was zakończyć zarażeniem żółtaczką czy zapaleniem wątroby typu C, które przyczynia się do marskości wątroby czy nawet raka wątroby. Stąd też zachowanie higieny ma tak duże znaczenie i wybierając studio tatuażu, które jest renomowane macie pewność, że w trosce o swoich klientów przestrzegane są najwyższe normy sanitarne. Nie musicie też obawiać się o jakość tuszu czy jakość sprzętów, którymi zostanie wykonany tatuaż. Wiadome jest, że wybierając dobre studio trzeba też więcej zapłacić, ale jednak warto, wszak nie tylko Wasza dziara będzie fenomenalnie się prezentować, ale też tatuaż zostanie wykonany w najwyższym reżimie sanitarnym.

Ważne informacje

Dobry tatuażysta z dobrego studia udzieli Wam przydatnych rad dotyczących pielęgnacji, ale też ochrony dziary przez wyblaknięciem czy informacji, jak radzić sobie z podrażnieniami skóry. Macie więc pewność, że cały proces gojenia się będzie przebiegał prawidłowo. Zupełnie inaczej może sytuacja wyglądać, gdy udacie się do osoby, która nie zasługuje na to, by określać ją jako profesjonalistę. Otóż u takich „pseudotatuażystów” możecie dowiedzieć się, że tatuaż wystarczy owijać zwykłą folia spożywczą, a na podrażnienia można stosować margarynę. Cóż, takie rady są bardzo szkodliwe i na pewno nie należy ich słuchać. A więc dla zdrowia, efektu i bezpieczeństwa trzeba wybierać profesjonalne studia tatuażu.

Od A do Z

Swoją drogą w profesjonalnym studiu tatuażu zostaną Wam udzielone informacje od A do Z. A więc tatuażysta odpowie na każde pytanie, ale też rozwieje Wasze wątpliwości. Oczywiście pomoże Wam też wybrać projekt czy chętnie doradzi bądź może i odradzi. Na pewno dziara będzie bez błędu. Pomyślcie tylko, że była duża grupa osób, która chcąc zaoszczędzić udawała się do przypadkowych salonów tatuażu i zamiast mieć dziarę, będącą afirmacją czy mottem, mieli oni tatuaż, który oznaczał „zupkę chińską”, tyle że wykonaną w wersji Pe̍h-ōe-jī – cóż taki mało śmieszny żart tatuażysty.

Materiał partnera