Depilacja laserowa w Warszawie

0
778
laseroterapia
Podczas jednego seansu można usunąć od 15 do 40% włosów, czyli dotyczy to tylko tych włosów, które w momencie zabiegu były w fazie aktywnego wzrostu | fot.: stock.adobe.com

Problem zbędnego owłosienia dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Dziś istnieje wiele metod pozbycia się go – golenie, woskowanie, shugaring. Ale, niestety, mają one tylko krótkotrwały efekt i nie można ich nazwać całkowicie bezpiecznymi i bezbolesnymi. Ponadto takie metody powodują nowe problemy, takie jak zapalenie mieszków włosowych, wrastające włoski i pojawienie się „czarnych kikutów”.

Dziś najbardziej skuteczną i bezbolesną metodą jest depilacja laserowa  «Złoty  Standard», która pozwala pozbyć się 90% niechcianych włosów na długi czas. Wykonywana jest przy pomocy innowacyjnego sprzętu firmy Lumenis, dzięki czemu zabieg jest maksymalnie bezbolesny i skuteczny. Depilacja laserowa w Warszawie dostępna jest w Centrum Depilacji i Kosmetologii Laserowej «Laserhouse». 

Zabiegi wykonują doświadczeni specjaliści, przy zachowaniu medycznych protokołów oraz wszelkich norm sanitarnych i higienicznych. Sieć «Laserhouse» na Ukrainie to ponad 70 salonów, a od teraz mieszkańcy Warszawy będą mogli ocenić wszystkie zalety naszych usług. Można nas odwiedzić przy ulicy Gizów 3. Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer +48732100820.

Co to jest depilacja laserowa?

Jest to procedura sprzętowa, którą wykonuje się przy zastosowaniu specjalnego lasera diodowego. Metoda ta jest nieinwazyjna, ponieważ nie narusza integralności skóry. W naszym Centrum usuwanie włosów wykonywane jest nie tylko na różnych częściach ciała, ale także na twarzy. Dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia kontaktowego i zastosowaniu miejscowych środków znieczulających, nawet delikatne obszary skóry, takie jak twarz, okolice bikini i pachy, mogą być wykonane bezboleśnie.

W naszym Centrum depilacji laserowej można wykonać zabieg na takich obszarach jak :

 • Całe nogi lub wybrane obszary;
 • Twarz i szyja;
 • plecy;
 • brzuch;
 • ramiona i pachy;
 • piersi;
 • obszar bikini.

Jak działa ta procedura?

Jego istotą jest lokalna obróbka obszarów laserem diodowym. Light Sheer ET generuje energię świetlną, która w kontakcie z powierzchnią skóry zamienia się w ciepło i gromadzi się w melaninie zawartej w mieszku włosowym. W efekcie cebula bardzo się nagrzewa i ulega zniszczeniu, zatrzymuje się dopływ składników odżywczych do niej i wypada w ciągu dwóch tygodni.

Jaki sprzęt jest wykorzystywany w «Laserhouse»?

W salonie do usuwania włosów stosowany jest laser diodowy Lumenis Light Sheer ET, produkcji amerykańskiej, który zapewnia najlepsze rezultaty przy minimalnej liczbie seansów. Jego wysoka skuteczność wynika z optymalnej głębokości ekspozycji światła, przy długości fali do 800 nm, co pozwala całkowicie zniszczyć mieszek włosowy bez szkody dla zdrowia. Optyka szafirowa  i chłodzenie kontaktowe ChillTipTМ pozwalają maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo zabiegu – skóra zostaje przy tym ochroniona przed poparzeniem i przegrzaniem. 

Zalety i wady depilacji laserowej w Warszawie

Do głównych zalet zabiegu zalicza się:

 1. Wysoka skuteczność i długotrwały efekt. Jeśli poddać się pełnemu cyklowi zabiegów i wykonywać cykliczne seanse podtrzymujące (1-2 razy w roku), można pozbyć się niechcianych włosów na zawsze. Nowe włosy po zabiegu laserowym odrastają cienkie i jaśniejsze.
 2. Brak efektów niepożądanych i reakcji alergicznych.
 3. Bezpieczeństwo. Strumień światła lasera jest pochłaniany tylko przez mieszek włosowy. Tkanki miękkie, układ krwionośny i narządy wewnętrzne nie są narażone na negatywne działanie promieniowania laserowego.
 4. Bezbolesność. Zabieg wykonujemy na najlepszym innowacyjnym sprzęcie, który nie powoduje bólu. Pacjentom o niskim progu bólu proponujemy dodatkowo znieczulenie miejscowe.
 5. Brak ograniczeń wiekowych i sezonowych. Metoda jest odpowiednia dla kobiet i mężczyzn o każdym fototypie skóry. Depilacja «Złoty Standard» może być wykonywana o każdej porze roku. 

Jedyną wadą procedury jest występowanie pewnych przeciwwskazań. Lepiej nie wykonywać zabiegów na obszarach z tatuażem i tattoo, ponieważ laser wpływa na barwnik zawarty w skórze.

Wskazania do zabiegu

Zabieg jest bardzo skuteczny w przypadku występowania następujących problemów:

 • hirsutyzm;
 • zbędne owłosienie na wszystkich częściach twarzy i ciała;
 • wrastające włoski, czarne plamy i zapalenie mieszków włosowych;
 • reakcje alergiczne na produkty do depilacji;
 • wrażliwa skóra.

Przeciwwskazania do zabiegu

Najlepiej nie wykonywać depilacji laserowej, jeśli masz któreś z poniższych przeciwwskazań:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • nowotwory o charakterze złośliwym;
 • cukrzyca w okresie dekompensacji;
 • opryszczka;
 • łuszczyca;
 • egzema.

W jakim wieku można przystąpić do wykonywania zabiegu depilacji laserowej?

Ze względu na to, że laser nie ma negatywnego wpływu na skórę i narządy wewnętrzne, depilację można wykonać nawet w młodym wieku. Jednak oficjalnie jest ona dozwolona od 18 roku życia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przez 14 dni przed zabiegiem nie należy się opalać. Należy również powstrzymać się od brania antybiotyków z grupy tetracyklin, fluorochinolonów i sulfonamidów. Ponadto nie wolno wyrywać włosów w depilowanym miejscu.

Trzy dni przed depilacją nie można smarować skóry preparatami zawierającymi alkohol, a 4-8 godzin przed depilacją obszar zabiegowy powinien być wygolony lub należy użyć kremu do depilacji.

Czego nie wolno robić po zabiegu depilacji laserowej?

Przez 14 dni po zabiegu laserowym nie wolno się opalać. Przez trzy dni po zabiegu nie wolno stosować środków zawierających etanol, korzystać z sauny i basenu, a także brać gorących kąpieli. Na odsłonięte obszary ciała należy nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze ochronnym co najmniej 35.

Rezultaty depilacji laserowej

Podczas jednego seansu można usunąć od 15 do 40% włosów, czyli dotyczy to tylko tych włosów, które w momencie zabiegu były w fazie aktywnego wzrostu.

Po pełnym cyklu, można osiągnąć tego typu transformację:

 1. Można pozbyć się do 90% niechcianych włosów.
 2. Skóra jest gładsza, bardziej miękka i jedwabista.
 3. Znikają kikuty, wrastające włoski i podrażnienia.
 4. Nowe włoski odrastają mniej sztywne i ciemne.

Jak często należy poddawać włosy zabiegowi laseroterapii i ile seansów obejmuje pełny cykl?

Kobiety potrzebują 4-8 seansów, mężczyźni 8-10, ale ta liczba może się zmieniać w zależności od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przerwa między pierwszym a drugim zabiegiem wynosi 4-6 tygodni, między drugim a trzecim – 6-8 tygodni, a z każdym kolejnym zabiegiem przerwa zwiększa się o 2 tygodnie.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Rezultat utrzymuje się nawet do dziesięciu lat. Po przejściu pełnego cyklu należy wykonać zabiegi kontrolne raz lub dwa razy w roku.

Materiał partnera zewnętrznego