Depilacja laserowa w Gdyni – laser Vectus

0
1625
Depilacja pach
Depilacja laserowa jest doskonałym wyjściem dla osób, które chcą uporać się ze zbędnym owłosieniem raz na zawsze. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa jest doskonałym wyjściem dla osób, które chcą uporać się ze zbędnym owłosieniem raz na zawsze. Nie ma drugiej równie skutecznej metody na trwałe pozbycie się niechcianych włosów na ciele. Dzięki temu depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Chcąc zapewnić naszym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie, wyposażyliśmy nasze gabinety w najnowocześniejszy laser diodowy na rynku. Dzięki niemu możliwe jest przyspieszenie całego procesu, zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność.

Darmowe konsultacje

Chcemy zwiększyć komfort naszych pacjentów, dlatego włączyliśmy do naszej oferty darmowe konsultacje z doświadczonym kosmetologiem. Podczas tych indywidualnych spotkań można zapytać specjalistę o każdą kwestię, która Państwa zastanawia odnośnie depilacji laserowej. Poza tym możliwe jest uzgodnienie planu zabiegów, czyli ilości i częstotliwości.

Laser Vectus

Laser Vectus jest jednym z nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych urządzeń do depilacji na rynku. Na tle innych wyróżnia go długość wiązki lasera, bo aż 810 nm. Jego technologia została opracowana przez znakomitych naukowców z Harvard University. Swoją skuteczność zawdzięcza fototermolizie selektywnej, która polega na tym, że światło lasera zostaje pochłaniane tyko i wyłącznie przez aktywną melatoninę. Dzięki temu nie są uszkadzane tkanki wokoło, ponieważ laser skupia swoje działanie na cebulce włosa.

Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w czytnik Skintel, który w automatyczny i inteligentny sposób dopasowuje moc lasera do ilość aktywnej melaniny. Im jej więcej, tym grubszy włos i mocniejsza siła urządzenia. Kolejnym udogodnieniem jest Photon Recycling, czyli technologii, odbijającej światło, dzięki czemu wiązka lasera wraca z powrotem do mieszka włosowego bez straty energii. To z kolei przyspiesza i uskutecznia cały zabieg. Laser Vectus jest również wyposażony w system chłodzenia, dzięki czemu depilacja jest bardziej komfortowa.

Depilacja laserowa pach
Nie ma drugiej równie skutecznej metody na trwałe pozbycie się niechcianych włosów na ciele. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Efekty po depilacji laserowej Vectus

Celem depilacji laserowej jest trwałe pozbycie się owłosienia z ciała. Żeby osiągnąć taki efekt przeprowadza się 4-6 zabiegów. W rezultacie usuniętych zostaje 95% włosów. Pozostałe 5% to włoski, które nie były w fazie wzrostu, dlatego laser ich nie usunął. Jednak z doświadczenia wiemy, że one się pojawiają, jeśli w ogóle po roku od zabiegu. Wtedy wystarczy jedna wizyta, by pozbyć się ich.

Depilacja laserowa jest bardziej efektywna na ciemniejszych włosach. Uwarunkowane jest to tym, że taki włos zawiera więcej barwinka – melaniny. W takim przypadku światło lasera jest lepiej wchłaniane przez cebulkę, która ma dużo barwnika. mówi kosmetolog Natalia Munda z Clinica Cosmetologica w Gdyni, oferującej depilację laserową.

 

Natalia Munda

Umów się na wizytę:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94

https://vectusgdynia.pl/

Dlaczego depilacja laserowa wykonywana jest w seriach?

Ma to związek z fazami wzrostu włosa. Laser działa najlepiej na włoski w pierwszej fazie, która nazywa się anagen. W tym okresie cebulki włosów zostają otwarte i rosną do swoich maksymalnych rozmiarów. Kolejnym etapem jest katogen. Wówczas włos przebija się przez brodawkę i rośnie w górę. Ostatnią fazą jest telogen, w którym włos obumiera i wypada. W dwóch ostatnich fazach, laser ma mniejsze działanie, ponieważ cebulka włosowa nie jest otwarta.

Depilacja laserowa bikini

Laserowa depilacja bikini bardzo ułatwia życie kobietom, ponieważ nie muszą pamiętać o depilacji tych okolic przed wyjściem na plażę czy basen. Dzięki tej metodzie nie ma problemów z wrastającymi włosami, ponieważ nie mają zdolności odrastania. Jest to bezbolesny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. W przeciwieństwie do innych metoda, takich jak wosk, golenie czy krem depilujący, włoski zostają usunięte na zawsze. Panie mogą przestać przejmować się na wakacjach goleniem i nieestetycznymi podrażnieniami.

Depilacja laserowa pach

W dzisiejszych czasach pozbywanie się włosów spod pach jest czymś tak naturalnym, jak branie prysznica każdego dnia. Najczęściej goli się je maszynkami, co skutkuje podrażnieniami wywołanymi przez rosnące włosy już kilka dni po depilacji. Poza tym usuwanie owłosienia z tych okolic pomaga utrzymać lepszą higienę osobistą. Włosy pod pachami tworzą dogodne warunki bytowania różnych drobnoustrojów, które wytwarzają nieprzyjemny zapach. Dlatego depilacja laserowa pach jest świetnym rozwiązaniem, bo włosy usuwane są na zawsze.

Depilacja laserowa wąsika

W naszej placówce w Gdyni usuwamy w bezpieczny i delikatny dla cery sposób wąsik z twarzy. Jest to owłosienie, które bywa problematyczne dla wielu kobiet. Włoski nad ustami kojarzą się z męskim zarostem, dlatego jest niepożądanym atrybutem kobiecej cery. Najczęściej jest to delikatny meszek lub rzadziej ciemne i grube włoski. Można pozbyć się go domowymi sposobami, lecz wtedy nie jest on usuwany na zawsze i odrasta po kilku dniach. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest depilacja laserowa, która jest bezbolesna i likwiduje wąsik na stałe.

Depilacja laserowa twarzy

W swojej ofercie posiadamy także depilację obrębu twarzy. Może to być wcześniej wspomniany wąsik, podbródek, policzki i baki. Zabieg wykonywany jest wśród mężczyzn, którzy najczęściej chcą wyrównać linię swojego zarostu tak, by wyglądał estetycznie. Również kobiety dotyka problem nadmiernego owłosienia na twarzy. Najczęściej to problem pojedynczych włosków, które są widocznie ciemniejsze i mocniejsze. Dzięki zaawansowanym technologiom depilacja jest bezpieczna dla delikatnej skóry na twarzy.

Depilacja laserowa nóg

Bardzo popularnym zabiegiem jest depilacja laserowa nóg. W zależności od potrzeb naszych pacjentów wykonujemy go na całej długości nóg lub na łydkach. To duże udogodnienie dla osób, którym bardzo szybko odrastają włosy i muszą co kilka dni ich się pozbywać. Bywa to męczące oraz niekomfortowe podczas wakacji. Do tego często występują podrażnienia i czarne punkciki na skórze. Depilacja laserowa wychodzi naprzeciw tym problemom i skutecznie usuwa niechciane owłosienie podczas kilku serii.

Gładkie nogi
To duże udogodnienie dla osób, którym bardzo szybko odrastają włosy i muszą co kilka dni ich się pozbywać. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Poza okolicami bikini w naszym gabinecie wykonujemy depilację miejsc intymnych. Z tej oferty korzystają kobiety oraz mężczyźni. Co ważne, to depilacja laserowa w przeciwieństwie do woskowego usuwania włosów praktycznie nie boli i po skończonych seriach nie trzeba jej powtarzać. To duże udogodnienie, ponieważ nie powstają żadne podrażnienia związane z wrastającymi włoskami. Laser Vectus jest bezpiecznym i skutecznym urządzeniem, które nie uszkadza innych tkanek, oprócz macierzy włosa.

Depilacja laserowa pleców

Samodzielna depilacja włosów na plecach jest praktycznie niemożliwa, dlatego ludzie najczęściej korzystają z usług kosmetyczki, która wykonuje woskową depilację. Jest to niezwykle bolesny zabieg, ponieważ w jednym momencie zostają wyrywane duże ilość włosów. Dodatkowo ten zabieg musi być powtarzany, ponieważ włoski odrastają. Dlatego dla trwałych efektów zaleca się wykonanie zabiegu laserem Vectus, które usuwa 95% owłosienia z ciała. Najbardziej innowacyjna technologia na rynku gwarantuje szybkie efekty oraz bezpieczeństwo.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Do depilacji laserowej należy się przygotować. Dzięki temu zabieg przede wszystkim będzie bezpieczniejszy i skuteczniejszy. Miesiąc przed nim powinno się:

 • przestać usuwać włosów z obszaru zabiegowego;
 • nie opalać skóry;
 • nie stosować samoopalaczy i kosmetyków brązujących;
 • nie korzystać z kosmetyków, zawierających witaminy A i C oraz innych, które mogę uwrażliwiać skórę na światło.

Tydzień przed zabiegiem powinno się:

 • odstawić doustne środku, które uwrażliwiają skórę na działanie promieniowania słonecznego. Warto pamiętać, że takie właściwości wykazują niektóre zioła;
 • pielęgnować skórę pod kontem intensywnego nawilżenia.

W dniu zabiegu lub dzień wcześniej powinno się ogolić obszar zabiegowy zwykłą maszynką.

Czynności po zabiegu

 • Skóra po zabiegu przez kilka godzin lub dni może być zaczerwieniona, dlatego warto nawilżać ją i łagodzić np. Bepantenem.
 • Na obszar zabiegowy nie powinno się stosować perfum, dezodorantów, antyperspirantów, gdyż może to podrażniać skórę.
 • Powinno się unikać słońca. Jeśli to niemożliwe, zaleca się używania kremów z wysokim filtrem UVA.
 • Należy chronić skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. przez pocieranie ręcznikiem.
 • Przez pierwsze dni po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny i basenu.

Wskazania

Depilacja laserowa dedykowana jest dla osób, które odczuwają dyskomfort, posiadając owłosienie w danej części ciała. To zabieg, który poza estetycznymi aspektami, podwyższa poziom higieny osobistej oraz zmniejsza ryzyko infekcji.

 • Skłonność do wrastających włosków.
 • Przewlekłe zapalenie mieszków włosowych.
 • Nadmierne owłosienie (hirsutyzm).

Problem wrastających włosków jest dość częstym problemem wśród osób, które usuwają swoje ciało za pomocą depilatora. Wyrwana cebulka włosa, odbudowuje się przez dłuższy czas, lecz pod skórą zaczynają wyrastać włoski, które kręcą się pod nią i nie mogą przebić się na powierzchnię skóry. Stąd częste podrażnienia w postaci bolesnych i swędzących wyprysków. – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku, gdzie wykonuje się zabiegi depilacji laserowej.

Igor Michajłowski

Przeciwwskazania

 • Bielactwo,
 • łuszczyca,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcje skórne,
 • podrażnienia i rany na skórze,
 • wypryski,
 • kuracja retinoidami,
 • przebarwienia i bliznowce.

Jeśli mają Państwo wątpliwości związane z przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu, zapraszamy na darmowe konsultacje z naszymi kosmetologami.

Więcej informacji na stronie: https://www.ckm.pl/active/depilacja-laserowa-vectus-gdynia,20979,1,a.html

Opinie pacjentów

Od kiedy zaczęłam depilować swoje ciało, zaczęły się problemy z wrastającymi włoskami. Zgłosiłam się z tym problemem do dermatologa, który zaproponował mi depilację laserową – po problemie nie ma śladu. – mówi pani Iwona z Gdańska.

Mam dość niski próg bólu, dlatego tak dług zwlekałam, żeby poddać się depilacji laserowej. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ zabieg był bezbolesny, a w chwilach małego dyskomfortu pomagała nakładka chłodząca. Polecam. – mówi pani Wiktoria z Gdyni.

Dzięki depilacji laserowej Vectus uporałem się z włosami na klatce piersiowej. Wcześniej sam próbowałem je golić, ale wciąż odrastały, dlatego zdecydowałem się na ten zabieg. Jestem zadowolony z efektów. – mówi pan Patryka z Sopotu.

Depilacja laserowa zmieniła moje życie. Nie przejmuję się nadmiernym owłosieniem na moim ciele. To była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. – mówi pani Sabina z Gdyni.

Szybko, bez bólu i na stałe pozbyłam się włosów spod pach. Teraz planuję depilację nóg, bo to naprawdę skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. – mówi pani Beata z Gdyni.

Dzięki depilacji laserowej w Clinica Cosmetologica mogłam wypocząć na wakacjach bez uciążliwych myśli, czy nie widać już odrastających włosków na moim ciele. Żadnych podrażnień ani zapaleń mieszków włosowych. Polecam każdemu. Wygoda i jeszcze raz wygoda, – mówi pani Klara z Gdyni.


Materiał partnera zewnętrznego