Demakijaż krok po kroku – poznaj zasady!

0
935
kobieta wykonująca demakijaż
Dwuetapowe oczyszczanie wykonuj codziennie wieczorem | fot.: materiał partnera

Zdrowa, młodo wyglądająca i wolna od niedoskonałości cera, to marzenie większości z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o skórę twarzy to nie tylko odpowiednie serum czy krem nawilżający. Najważniejszym krokiem pielęgnacyjnym jest demakijaż i dokładne oczyszczanie twarzy. Ten etap pozwala na usunięcie makijażu, sebum, oraz wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu całego dnia. Po jakie produkty sięgnąć, aby prawidłowo zadbać o cerę? W jaki sposób używać olejku do demakijażu i czy kosmetyk myjący jest niezbędny w procesie oczyszczania skóry twarzy?

Olejek do demakijażu – metoda OCM

Jedną z najskuteczniejszych, ale i najprzyjemniejszych metod oczyszczania skóry jest oczyszczanie olejami, czyli OCM (ang. Oil Cleansing Method). Oleje znakomicie usuwają nawet wodoodporny makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia.

Świetną propozycją są olejki do demakijażu, zawierające w składzie mieszkankę wielu olejów. Idealnym przykładem jest naturalny olejek do demakijażu polskiej marki Resibo, składający się z olejów: z awokado, z pestek winogron, lnianego, abisyńskiego, manuka. Kosmetyk ten nie wymaga tarcia i naciągania skóry, a oprócz oczyszczania dodatkowo pielęgnuje cerę. Olejki do demakijażu mogą stosować zarówno posiadacze skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ale także cer mieszanych jak i tłustych. Należy mieć świadomość, że tłuszcze (w tym m.in. serum produkowane przez gruczoły łojowe) znakomicie rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego metoda OCM jest odpowiednia dla każdego rodzaju i typu skóry.

Olejek do demakijażu jako pierwszy etap oczyszczania

Olejek do demakijażu najlepiej rozetrzeć w dłoniach, a następnie delikatnie wmasować go w skórę. Demakijaż rozpocznij od zmycia resztek kosmetyków z okolic oczu, następnie z ust, a kolejno z całej twarzy. Następnie zmyj olejek za pomocą miękkiej ściereczki zmoczonej w ciepłej wodzie. Przykładaj ją do twarzy i lekko dociskaj, nie naciągając skóry.

Olejek do demakijażu traktuj jako produkt do pierwszego etapu oczyszczania cery. Jeżeli nie przepadasz za tego typu formułami, możesz skorzystać z płynu micelarnego. Pamiętaj, że produkty do demakijażu należy zmyć – najlepiej delikatnym, ale skutecznym żelem do mycia twarzy, bogatym w naturalne ekstrakty.

Dwuetapowe oczyszczanie wykonuj codziennie wieczorem. Rano możesz zastosować tylko produkt myjący, aby usunąć zanieczyszczenia i sebum nagromadzone w nocy.

Tonizacja, nawilżanie, złuszczanie

Po dokładnym oczyszczaniu cery olejkiem do demakijażu i produktem pieniącym, należy przywrócić jej odpowiednie pH. Zastosowanie toniku lub roślinnego hydrolatu pozwala odzyskać równowagę skóry, usprawnić wnikanie substancji odżywczych z kosmetyków: serum, kremów, maski. Tonik dodatkowo ukoi, nawilży i odświeży skórę.

Niezbędnym krokiem w pielęgnacji każdej cery jest nawilżanie. W Twojej kosmetyczce powinien znaleźć się naturalny krem pod oczy – pełen substancji aktywnych, ale nieobciążający tej wrażliwej okolicy. Bardzo dobrze sprawdzą się produkty zawierające kofeinę, niwelującą opuchliznę oraz ekstrakt ze skórki cytryny, który działa rozjaśniająco.

Nie zapominaj oczywiście również o kremie do twarzy. Wybierz go, biorąc pod uwagę rodzaj i potrzeby Twojej cery. Rano postaw na produkt o lekkiej formule, idealny pod makijaż, a wieczorem zastosuj cięższy krem, który możesz dodatkowo wzbogacić kilkoma kroplami nawilżającego lub wygładzającego serum.

Czynnością, o której także nie można zapominać, jest złuszczanie naskórka za pomocą peelingów. Celem tego zabiegu jest usunięcie martwego naskórka i odblokowanie porów, dzięki czemu Twoja cera będzie bardziej dotleniona, rozjaśniona i zregenerowana. Wykonuj peeling raz lub dwa razy w tygodniu – w zależności od potrzeb.


Materiał partnera