Degażówki fryzjerskie – jakie warto kupić?

0
771
akcesoria fryzjerskie
Degażówki i nożyczki fryzjerskie w innych fasonach warto kupować przede wszystkim w profesjonalnych sklepach przeznaczonych dla stylistów | fot.: materiał partnera

Degażówki to najpopularniejszy model nożyczek fryzjerskich. Mają charakterystyczny kształt i w rękach profesjonalisty potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Jak wybrać nożyczki degażówki i gdzie się je kupuje?

Co warto wiedzieć o degażówkach?

Degażówki fryzjerskie to nożyczki, które służą do przerzedzania włosów, cieniowania, strdzyżenia punktowego a takze odejmowania objętości. W większości profesjonalnych sklepów fryzjerskich dostępne są trzy główne rodzaje degażówek, które sprawiają, że czynności fryzjerskie są szybsze i przebiegają znacznie łatwiej.

Degażówki klasyczne są ząbkowane po jednej stronie. Drugi rodzaj degażówek posiada ząbkowanie obustronne. Do zadań specjalnych warto oddelegować degażówki ząbkowane z nierównie rozmieszczonymi ząbkami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie wymarzonego efektu nawet w przypadku włosów bardzo niesfornych i stawiających wiele wyzwań styliście.

Dobrze zaprojektowane degażówki pozwalają precyzyjnie cieniować każdy rodzaj włosów. Nie sposób wyobrazić sobie warsztat fryzjerski bez tego rodzaju nożyczek. Kupując degażówki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane, ich trwałość, ostrość i rozmiar ostrzy.

Najpopularniejsze marki degażówek

Do najpopularniejszych marek degażówek zaliczane są produkty takich marek jak Viva Top, Ice, Henbor, Fox, Jaguar. Szczególnie ta ostatnia marka jest popularna wśród najbardziej znanych stylistów fryzur. Chętnie przez nich wybierane modele to zdecydowanie Prestyleergo, Comfort Class i Silver Line.

Warto sięgać po degażówki ze stali nierdzewnej z dodatkowym satynowym wykończeniem lub tytanową powłoką. Zwiększa ona odporność nożyczek na uszkodzenia i zarysowania. Pamiętajmy także że wysokiej jakości degażówki to również bezpieczeństwo i zdrowie włosów klienta – ostre i mocne nożyczki nie powodują zmiażdżenia struktury włosa, ale jego precyzyjne przecięcie. Z tego też względu końcówki się nie rozdwajają i pozostają zdrowe, a włosy pozostają miękkie, nie puszą się i są gładkie.

Gdzie kupować degażówki?

Degażówki i nożyczki fryzjerskie w innych fasonach warto kupować przede wszystkim w profesjonalnych sklepach przeznaczonych dla stylistów. Coraz więcej tego typu sklepów dostępnych jest także online, co znacznie zwiększa dostępność do dobrej jakości sprzętu niezależnie od miejscowości, w której znajduje się nasz salon.

Materiał partnera