Czy istnieje zdrowy makijaż? Sprawdzamy!

0
932
kobieta w makijażu obok zielonego liścia
Jeżeli chcesz uzyskać efekt zdrowej i promiennej skóry, nie możesz stosować przypadkowych kosmetyków | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Skóra poszarzała, pozbawiona blasku – właśnie to widzisz, przeglądając się w lustrze? Możesz to zmienić nie tylko poprzez odpowiednią dietę czy poddanie się zabiegom kosmetycznym. Z pomocą przychodzą makijażowe triki, dzięki którym cera nabiera zdrowszego wyglądu. Sprawdź, co możesz zrobić.

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre kobiety z Twojego otoczenia zawsze wyglądają promiennie, a Ty sprawiasz wrażenie zmęczonej i dużo starszej? Trzeba zajrzeć w głąb siebie, ponieważ to nie zawsze efekt starannego makijażu.

Skóra pozbawiona blasku – sprawdź przyczyny

Można wskazać wiele czynników, które są powodem poszarzałej skóry pozbawionej blasku. Wśród głównych przyczyn wymienia się m.in.:

  • niewłaściwy sposób odżywiania się
  • ekspozycja na zanieczyszczenia
  • narażenie na silny stres
  • przyjmowanie niektórych leków
  • brak aktywności fizycznej.

Jeśli wprowadzisz zmiany w trybie życia, z tygodnia na tydzień zauważysz poprawę. Skóra nabierze blasku, przestanie być poszarzała. Warto zacząć jak najszybciej, bo spektakularne rezultaty nie pojawiają się z dnia na dzień.

Efekt zdrowszej skóry dzięki makijażowi

Na efekty zmiany nawyków trzeba czekać miesiącami. Dlatego warto wspomóc się trikami makijażowymi, dzięki którym w ciągu kilkunastu minut cera odzyska zdrowszy wygląd i będzie emanować blaskiem. O czym pamiętać?

Makijaż poprzedź pielęgnacją

Wykonaj peeling, za pomocą którego złuszczysz martwe komórki naskórka. W efekcie tego zabiegu skóra stanie się gładsza i jaśniejsza. Następnie zaaplikuj maseczkę na zmęczoną twarz – najlepiej ze składnikami pomagającymi utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

Wykonaj make-up

Kluczem do sukcesu jest starannie wykonany makijaż, zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • nałóż lekki krem na dzień lub specjalną bazę
  • zaaplikuj podkład rozświetlający lub dobrej jakości krem BB
  • nałóż róż, np. mineralny – na kości policzkowe, co pozwoli na rozświetlenie i wykonturowanie rysów twarzy.

Dlaczego akurat róż mineralny sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Wszystko za sprawą starannie dobranych składników pochodzenia naturalnego. Zawarta w kosmetykach Annabelle Minerals mika delikatnie rozświetla skórę poprzez efekt naturalnego odbijania światła. Obecność dwutlenku tytanu przedłuża trwałość zaaplikowanego kosmetyku.

Jakość kosmetyków ma znaczenie…

Jeżeli chcesz uzyskać efekt zdrowej i promiennej skóry, nie możesz stosować przypadkowych kosmetyków. Postaw na preparaty najwyższej jakości – najlepiej takie, które wspomagają codzienną pielęgnację.

W tej roli świetnie sprawdzają się kosmetyki ze składnikami pochodzenia naturalnego – nie tylko róż mineralny, ale również podkład czy nawet cienie do powiek. Dzięki nim wykonasz w 100% zdrowy makijaż – taki, który nie będzie w żaden sposób wpływał negatywnie na kondycję


Materiał partnera zewnętrznego