Czy depilacja laserowa pomaga na wrastające włoski?

0
2277
fotoepilacja a wrastające włoski
Wrastające włoski po depilacji są wbrew pozorom zupełnie naturalnym zjawiskiem, będącym efektem stosowania wielu tradycyjnych metod depilacji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Problem wrastających włosków to zdecydowanie jedna z najczęściej występujących dolegliwości, pojawiających się po depilacji tradycyjnymi metodami. Związane jest to przede wszystkim z powstawaniem w miejscu golenia, wielu nieestetycznych, czerwonych, wypełnionych ropą krostek. Tak powstałe grudki mogą dodatkowo nieprzyjemne swędzieć, co z kolei przyczynia się do odczuwania dyskomfortu po wykonanej depilacji. Decydując się na przeprowadzenie zabiegu usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera, można jednak skutecznie pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze.

Jakie czynniki przyczyniają się do powstawania wrastających włosków?

Wrastające włoski po depilacji są wbrew pozorom zupełnie naturalnym zjawiskiem, będącym efektem stosowania wielu tradycyjnych metod depilacji. Regularne likwidowanie zbędnego owłosienia sprawia, że odrastające po czasie włoski stają się dużo słabsze oraz charakteryzują się zdecydowanie delikatniejszą strukturą. O wiele trudniej jest im więc przebić się przez poszczególne warstwy skóry. Zaczynają się skręcać, co doprowadza do tego, że na ciele widoczne są ciemne lub czerwone punkciki.

Należy również zwrócić uwagę na to, że depilacja maszynką jednorazową czy woskiem sprawia, że skóra jest bardziej podrażniona oraz staje się twardsza. W efekcie tego włoski, które wreszcie przebiją się przez jej zewnętrzną warstwę mogą wywołać zapalenie mieszków włosowych. Ta niezwykle nieprzyjemna dolegliwość objawia się głównie zaczerwienioną i opuchniętą skórą w miejscach, na których wykonywana była depilacja oraz pojawiającymi się wypryskami ropnymi. W bardziej skrajnych przypadkach, zapalenie mieszków włosowych może pozostawić po sobie trwałe oraz niezwykle trudne do usunięcia blizny.

Warto zauważyć, że z tego typu problemem borykają się zarówno panie, jak i panowie. U kobiet wrastające włoski występują najczęściej w okolicach bikini, na nogach, a także pod pachami. Z kolei mężczyznom owłosienie wrasta głównie w rejonach brody i szyi.

Depilacja laserowa najskuteczniejszą metodą walki z wrastającymi włoskami

Oczywiście istnieją różnego rodzaju sposoby, które mogą spróbować zapobiec wystąpieniu tego wstydliwego problemu. Warto szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała, jego nawilżenie, a także ścieranie stwardniałego naskórka. Takie działania nie tylko znacząco zmiękczają zewnętrzną warstwę skóry, ale również ułatwiają włoskom prawidłowe odrastanie.

Najskuteczniejszą bronią w walce z wrastającymi włoskami stanowią jednak zabiegi depilacji laserowej. Mimo, iż większość osób decyduje się na ten sposób usuwania zbędnego owłosienia ze względów estetycznych to jednak zdarza się, że za depilacją laserową przemawiają bardziej wskazania medyczne. Tylko dzięki regularnemu przeprowadzeniu takich zabiegów można pozbyć się problemu wrastających włosków na stałe.

Depilacja laserowa na wrastające włoski przede wszystkim skutecznie eliminuje samo źródło dolegliwości. Pomaga raz na zawsze pozbyć się nieestetycznych czerwonych krostek i ropiejących wyprysków sprawiając, że skóra jest wręcz idealnie gładka. Efekty zabiegu są również wyjątkowo trwałe, a wykonanie całej serii depilacji laserowej pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe.

Przeprowadzenie depilacji laserowej nie tylko wpływa więc na uzyskanie pięknego wyglądu skóry, ale okazuje się być także niezwykle skuteczną metodą na wrastające włoski. Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, w którym wykwalifikowany personel na najwyższej jakości sprzęcie wykona zabieg depilacji laserowej, koniecznie zapoznaj się z ofertą salonów depilacja.pl . To właśnie tam poddasz się skutecznej depilacji wybranego przez Ciebie rejonu ciała, w wyjątkowo komfortowych warunkach. Zwróć również uwagę na korzystne pakiety, które pomogą Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku! Sprawdź cennik depilacji laserowej.


Materiał partnera zewnętrznego