Co oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna?

0
1698
Biały uśmiech
Medycyna estetyczna rozwija się dynamicznie, każdego roku oferując zupełnie nowe metody i zabiegi opóźniające proces starzenia się, korygujące mankamenty sylwetki oraz poprawiające wygląd naszego ciała. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Atrakcyjne, zadbane ciało to ideał wielu z nas. By go osiągnąć, sięgamy po różne metody: stosujemy diety, uprawiamy sporty, trenujemy na siłowni. W walce o szczupłą sylwetkę i piękny wygląd korzystamy również z nowoczesnych zabiegów, jakie oferuje nam dzisiejsza medycyna estetyczna. W jaki sposób pomaga nam ona zbliżyć się do upragnionego ideału?

Szerokie spektrum możliwości

Medycyna estetyczna rozwija się dynamicznie, każdego roku oferując zupełnie nowe metody i zabiegi opóźniające proces starzenia się, korygujące mankamenty sylwetki oraz poprawiające wygląd naszego ciała. Do najpopularniejszych zabiegów należą te, które pozwalają odmłodzić twarz, poprawić jej owal, ujędrnić skórę, zlikwidować cienie pod oczami i wypełnić zmarszczki. Coraz częściej z zabiegów medycyny estetycznej korzystamy również po to, by usunąć blizny pooperacyjne, powstałe podczas ciąży rozstępy, przebarwienia i znamiona. Wiele osób decyduje się również na zabiegi modelujące sylwetkę, które pozwalają usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej i zredukować cellulit.

Nie tylko dla pań

Dbanie o urodę to niewątpliwie domena pań. Sytuacja stopniowo ulega jednak zmianie i coraz częściej do drzwi gabinetów medycyny estetycznej pukają również panowie. Z jakich korzystają zabiegów? Przede wszystkim z usuwania owłosienia, leczenia trądziku, nadpotliwości oraz innych dolegliwości, które obniżają komfort i jakość ich życia. Chętnie decydują się również na zabiegi usuwające oznaki starzenia się oraz przywracające piękny uśmiech.

Niektóre zabiegi, np. wypełnienie piersi, dają natychmiastowe efekty. Inne, jak choćby zabiegi ortodontyczne, wymagają więcej czasu i wiążą się z koniecznością noszenia specjalistycznego aparatu. Jaki zabieg będzie dla nas najbardziej odpowiedni, a który zdecydowanie niewskazany? Te pytania powinniśmy zadać doświadczonemu lekarzowi specjaliście. By go znaleźć, warto zrobić dokładny research, poprosić o polecenie znajomych lub skorzystać ze strony tourmedica.pl.


Materiał partnera zewnętrznego