Charakterystyka maseczek do twarzy

0
1387
Maseczki powinny być wykonywane regularnie, ale nie codziennie, dlatego, że są to produkty z wieloma składnikami aktywnymi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Każda kobieta marzy o pięknej delikatnej skórze. Warto uzupełnić swoją pielęgnację twarzy o regularne zabiegi nakładania maski. Istnieje wiele rodzajów produktów, które doskonale sprawdzają się w konkretnych przypadkach. Maseczki powinny być wykonywane regularnie, ale nie codziennie, dlatego, że są to produkty z wieloma składnikami aktywnymi.

Maseczki z alg, oraz modelujące

Maski z alg charakteryzują się dobrym nawilżaniem skóry twarzy, a także mają działanie ściągające i napinające. Alginaty przeznaczone są do każdego typu cery. W skład takiej maski wchodzą sproszkowane algi, które w połączeniu z wodą dają żel. Maseczki modelujące produkowane są najczęściej na bazie żeń-szenia albo aloesu. Działają one ściągająco i nawilżająco. Efekt maski modelującej jest niemal natychmiastowy, dlatego doskonale nadają się one do zastosowania przed ważnymi wyjściami. Po zabiegu skóra jest wyraźnie jędrna i delikatna.

Maseczki pudrowe i rozgrzewające

Maseczki pudrowe świetnie sprawdzają się w przypadku cery tłustej. Po zmieszaniu zawartości opakowania z wodą, tworzy się papka, albo coś w rodzaju błota. Tak przygotowany preparat nakłada się na umytą skórę twarzy. Maski pudrowe najczęściej produkowane są z glinki kaolinowej, ziemi leczniczej, albo iłu morskiego. W zależności od składników aktywnych mogą posiadać one dodatkowe działanie np. łagodzące, ściągające lub zatrzymujące wilgoć. Maski rozgrzewające to przede wszystkim kosmetyki ziołowe, albo parafinowe. Powodują one chwilowe przekrwienie skóry twarzy, co ostatecznie ma efekt ściągający. Po zabiegu cera jest ujędrniona, czysta i wygładzona. Maski o naturalnym składzie dostępne są na: https://triny.pl/162-maseczki-do-twarzy. Proponowane przez firmę produkty działają efektywnie i nie powodują reakcji uczuleniowych. Skład każdej maski jest starannie dobrany, a naturalne składniki pozytywnie wpływają na kondycję cery.

Maski oczyszczające, upiększające i odżywcze

W skład maseczek oczyszczających najczęściej wchodzą: kaolin, muł z morza, ziołowe wyciągi i związki siarki. Kosmetyki tego typu usuwają zrogowaciały naskórek i nadmiar sebum. Najlepiej stosować je dwa razy w tygodniu z ominięciem okolic oczu i ust. Najpopularniejszą maską oczyszczającą jest ta z czarnego węgla, przeznaczona do usuwania wągrów. Maseczki upiększające zwane są porcelanowymi. Tworzą one na skórze powłokę, która wyglądem przypomina porcelanę. W składzie tych kosmetyków najczęściej znajdują się: biel tytanowa, kaolin i tlenek cynku. Maseczki odżywcze przeznaczone są dla cery dojrzałej, która wymaga intensywniejszej pielęgnacji. Zawierają one zioła i lipidy.

Maseczki są doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki regularnemu stosowaniu polepszy się kondycja cery. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów, do każdego typu skóry, dlatego bez problemu można znaleźć produkt dostosowany do naszych potrzeb.


Materiał partnera zewnętrznego