Botoks – do czego się go wykorzystuje?

0
881
zabieg botoks
Botoks kojarzymy sobie oczywiście przede wszystkim z usuwaniem zmarszczek i faktycznie w tym celu wykorzystuje go większość społeczeństwa - zarówno kobiety, jak i mężczyźni | fot.: stock.adobe.com

Botoks kojarzymy sobie oczywiście przede wszystkim z usuwaniem zmarszczek i faktycznie w tym celu wykorzystuje go większość społeczeństwa – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z roku na rok tak naprawdę coraz bardziej przejmujemy się swoim wyglądem, więc najpewniej będziemy sięgać po botoks jeszcze częściej i szybciej – co nie zawsze jest zalecane. Mimo to ten zabieg należy faktycznie do bardzo popularnych i również bardzo bezpiecznych – nie ma tutaj praktycznie żadnych skutków ubocznych. Jeżeli klienci na coś już narzekają to zwykle wynika to tylko z tego, że nie przemyśleli sobie zbyt dobrze tego pomysłu i wcale nie chcieli wygładzić sobie twarzy – tak też czasami bywa. 

To właśnie dlatego dobrze jest botoks warszawa sobie dobrze rozważyć. Owszem, efekty tutaj nie utrzymują się dłużej niż jeden rok – ale jednak dla niektórych z nas jest to długi okres czasu i nie chcemy przez 12 miesięcy patrzeć na siebie w lustrze z niechęcią. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że botoks paraliżuje niektóre mięśnie naszej twarzy i może to faktycznie wyglądać odrobinę nienaturalnie – w szczególności w kontraście ze skórą na szyi, która będzie cały czas pokryta zmarszczkami. Niektóre osoby są z tego efektu zadowolone – a inne nie chcą tego doświadczyć. Botoks to nasz wybór. 

Inne sposoby walki ze zmarszczkami 

Botoks może przecież też stanowić ostateczność, po którą sięgniemy dopiero wtedy, gdy wyczerpiemy inne rozwiązania – nie ma w tym nic złego. W pierwszej kolejności spróbujmy zmienić trochę swój tryb życia – stosować częściej krem przeciwsłoneczny w codziennym życiu, pić dużo wody, unikać opalania. Już samo to może poprawić wygląd naszej twarzy. 

Możemy też sięgnąć po kremy, które są przecież jeszcze bardziej popularne niż botoks – aczkolwiek tutaj na pewno dłużej czekamy na efekty. Mimo to jest to na pewno rozwiązanie tańsze i nie wymagające kłucia igłą – co dla niektórych osób jest istotnym argumentem za stosowaniem takich produktów zamiast botoksu. 

Botoks – inne zastosowania 

A jeżeli nie interesuje Cię usuwanie zmarszczek to nie rezygnuj jeszcze zupełnie z toksyny botulinowej. Być może o tym nie wiesz, ale botoks może być wykorzystywany w celu hamowania nadmiernej potliwości – jest bardzo skuteczny i zapewnia wielomiesięczną ulgę osobom, które się z tym zmagają. Tutaj także musimy nastawić się na wysokie koszty i to, że zabieg nie jest trwały – ale jego wysoka popularność świadczy o tym, że także tutaj znajduje on mnóstwo zwolenników.  W Warszawie zabiegi z botoxem polecamy w klinice medycyny estetycznej Projekt Skóra.

Materiał partnera