Wkrótce premiera nowych modeli kamer sportowych od Mio

0
1233
Nowe kamery od Mio
Te niewielkie kamerki zarejestrują wszystkie ważne lub ciekawe momenty, które mogą wydarzyć się na trasie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli Twoją pasją jest jazda na motocyklu, skuterze czy rowerze, bądź po prostu lubisz aktywny tryb życia, Mio ma sprzęt idealny dla Ciebie. Kamery MiVue M510 i M560 to nowe produkty od właściciela marki, firmy MiTAC. Producent postawił na jasną przesłonę, wodoodporną i lekką obudowę wykonaną z aluminium oraz łatwość w obsłudze.

Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wkrótce zaprezentuje dwie nowe kamery przystosowane zarówno do rejestracji napotykanych zdarzeń na drodze jak również uchwycenia niezapomnianych przygód. Oba modele MiVue, M560 i M510, zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wielbicielach aktywnego trybu życia – między innymi rowerzystach, motocyklistach, osobach jeżdżących na skuterze czy quadzie – mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. Nieważne, czy chcesz nagrać jeden ze swoich codziennych przejazdów do pracy czy emocjonujący zjazd górskimi ścieżkami – Mio ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa na drodze lub po prostu dzielić się cennymi chwilami z innymi – dodaje.

Przede wszystkim jasna przesłona

Te niewielkie kamerki zarejestrują wszystkie ważne lub ciekawe momenty, które mogą wydarzyć się na trasie. Obiektyw o kącie widzenia 130 stopni i przesłonie F1.8 ze szklanymi soczewkami zapewnia wiarygodną rejestrację każdego detalu nawet przy słabym oświetleniu. Kamery oferują nagrywanie filmów w jakości Full HD, czyli rozdzielczości 1920×1080 pikseli, z prędkością 30 kl./s.

Dla jeszcze lepszej jakości nagrywanego obrazu, szczególnie w słabych warunkach oświetlenia, topowy model – MiVue M560 – został wyposażony w sensor Sony IMX322 CMOS z matrycą wielkości 2 megapikseli, zbudowany na bazie przetwornika 1/2.8.

Maleństwo do zadań specjalnych

Oba modele ważą zaledwie 77 gramów i zostały zamknięte w szczelnej, aluminiowej obudowie, która stanowi rzadkość w tej grupie produktowej. Skutecznie chroni urządzenia przed korozją i uszkodzeniami oraz jest niezwykle szczelna. Dzięki zastosowaniu aluminium kamera jest odporna na wpływ skrajnych temperatur, które występują w ostatnim czasie w Polsce. Urządzenie można używać i przechowywać w miejscach, gdzie panują warunki od -40 do 75oC. Korzystając zatem z urządzenia w temperaturach mieszczących się w zakresie roboczym możesz mieć pewność, że kamera nagle nie wyłączy się, a akumulator zachowa swoją wydajność.

Rejestratory są zgodne ze standardem IPX7. Oznacza to, że są wodoodporne i pozwalają nagrywać obraz do 30 minut przy zanurzeniu w wodzie na głębokości do 1 metra bez potrzeby korzystania z dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto kamery zostały wyposażone w filtr IR i 6 szklanych soczewek chroniących obiektyw, które zapobiegają efektowi rozmycia rejestrowanych nagrań. Używanie kamery w nawet najbardziej spontanicznych sytuacjach ułatwia obsługa tylko jednym przyciskiem oraz dioda sygnalizacyjna.

Kamery pozwalają rejestrować obraz również, gdy są podłączone do zasilania. W ten sposób przy użyciu karty o pojemności 32 GB możesz zapisać ponad 5 godzin materiału bez potrzeby nadpisywania plików. Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na nagranie do 3 godzin materiału bez źródła zasilania.

Do MiVue M560 została również dołączona wodoodporna ładowarka, która pozwala na ciągłe nagrywanie nawet w trudnych warunkach pogodowych (np. podczas jazdy motocyklem) oraz kompatybilny z akcesoriami GoPro uchwyt mocujący. Pozwala przytwierdzić kamerę nie tylko do kasku, ale również do wszelkiego rodzaju rur, ram, kierownic, zamontować na głowie w formie opaski czy też na klatce piersiowej w formie szelek. Możliwości jest wiele, a nagrywanie nawet w najtrudniejszych warunkach staje się niezwykle proste!

Podczas zapisu filmu powstają pliki o rozszerzeniu .mov (H.264). Jest to jeden z najlepszych standardów kompresji i odczytu danych ze względu na ich mały rozmiar i wysoką jakość.

Nagrywaj, analizuj, udostępniaj

Dzięki wyjściu USB po zakończeniu nagrywania możesz w prosty i szybki sposób odtworzyć zapis z kamery na zewnętrznym urządzeniu za pomocą multimedialnej platformy Mio MiVue Manager. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8, 10 oraz Mac OS X i pozwala na bezpośrednie dzielenie się materiałami w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Youtube.

Twój osobisty świadek na drodze

Podróż rowerem, skuterem czy motocyklem może być o wiele bardziej niebezpieczna niż jazda samochodem – kierujący jednośladem jest dużo bardziej narażony, wokół niego nie ma osłony, a jedyne co posiada – to kask. Rejestrator jazdy już dawno stał się niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Coraz częściej kamera pomaga wybrnąć z najbardziej niekomfortowych sytuacji drogowych także miłośnikom jednośladów, które mają miejsce zwłaszcza w sezonie letnim.

Nagrania wideo pozwalają na udowodnienie przebiegu wszystkich incydentów drogowych, co zaoszczędza dodatkowych stresów podczas drogowych kolizji. O wiele łatwiej jest wówczas dojść do swoich praw, mając niezbity dowód w postaci nagrania. Kamera sportowa może być wówczas niezastąpionym świadkiem zdarzeń drogowych celem pomocy przy dochodzeniu własnej niewinności bądź ustaleniu współwiny kogoś innego.

Już wkrótce w sprzedaży

Nowe kamery będą dostępne na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca 2016. Proponowana cena poszczególnych modeli to odpowiednio 730 zł dla modelu M560 oraz 599 zł dla modelu M510.


@Newseria