Najważniejsze konferencje i targi technologiczne w 2022 roku

0
1998
konferencje technologiczne
Na przełomie sierpnia i września, pomiędzy 31 sierpnia a 2 września, w Łodzi, odbędzie się DevConf 2022, jest to jeden z największych corocznych eventów, którego tematyka wiąże się z wytwarzaniem oprogramowania | fot.: stock.adobe.com

Eventy branżowe stanowią świetną, niepowtarzalną okazję do tego, by nabyć nową wiedzę, ponadto zaczerpnąć inspiracji oraz zawiązać nowe wartościowe relacje biznesowe, które zaprocentują w przyszłości. Udając się na powyżej wymienione targi oraz konferencje, bez względu czy jesteś programistą, grafikiem czy też specjalistą marketingu bądź fanem gier, z pewnością będzie to dobrze spędzony czas. 

Jakie konferencje i targi technologiczne w 2022r., w Polsce? 

W marcu, miejsce miała konferencja poświęcona największej chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Wydarzenie miało miejsce 24 marca i nosiło nazwę Azure Summit 2022. Udział w tym wydarzeniu był całkowicie bezpłatny i był prowadzony w formie online, za wysoki poziom merytoryczny odpowiadali przedstawiciele firmy Microsoft a także organizacji, które zajmują się Azure, w Polsce. W dniach 1-2 kwietnia, miejsce miały Warszawskie Dni Informatyki, zapowiadane jako jedne z największych konferencji IT/ data science, w Polsce. Podczas tego eventu, odbyły sie także targi pracy. W kwietniu, dokładnie pomiędzy 23 i 24 dniem miesiąca, miały miejsce Międzynarodowe Targy i Konferencji Gamedev and Creative Careers Expo 2022, była to już w sumie ich piąta edycja. Wydarzenie to zgromadziło osoby, które chcą realizować projekty w branży gamedev oraz w pokrewnych. W maju odbyła się kolejna ważna konferencja, mianowicie The Hack Summit, która miała miejsce na PGE Stadionie Narodowym. Tematem przewodnim konferencji było zagadnienie cyberbezpieczeństwa, atrakcją były liczne konkursy z cennymi nagrodami, natomiast miłym akcentem wieczorne afterparty. 12 maja, czyli wtedy gdy miała miejsce konferencja The Hack Summit, odbyła się również, tym razem w formie online, konferencja JAVA, Javaloper 2022. Impreza została podzielona na cztery ścieżki tematyczne, skierowana do architektów, developerów, devopsów oraz do specjalistów od bezpieczeństwa oraz cloud, i big data. Pomiędzy 9 a 11 maja, odbył się event SQL Day, miało to miejsce we Wrocławiu. Z pewnością, ważnym wydarzeniem, które ma miejsce na przestrzeni maja oraz czerwca jest ITM IUndustry Europe, mające miejsce w Poznaniu pomiędzy 31 maja a 3 czerwca. Targi te są wiodące w Europie Środkowo- Wschodniej, prezentują ofertę przemysłu zgodnego z technologią 4.0. W W czerwcu, ciekawym wydarzeniem z pewnością będzie konferencja Women in Tech Summit, której tematyka skupia się wokół kobiet w branży IT. Równie ciekawie, w czerwcu zapowiada się Pixel Heaven 2022, czyli jedna z największych imprez dedykowanych branży gamedev, której miejscem będzie stolica. W czerwcu, warto pojechać również do Krakowa, na Devoxx Poland 2022, Wydarzenie to będzie miało miejsce pomiędzy 22 a 24 czerwca, w ICE Krakowskim Centrum Konferencyjnym. Na przełomie sierpnia i września, pomiędzy 31 sierpnia a 2 września, w Łodzi, odbędzie się DevConf 2022, jest to jeden z największych corocznych eventów, którego tematyka wiąże się z wytwarzaniem oprogramowania. 

Jakie największe konferencje i targi technologiczne w 2022 r. w Europie? 

Pomiędzy 19 a 20 maja, w Sztokholmie odbyła się bardzo ważna konferencja, której celem jest zaangażowanie jak największej ilości specjalistów w dziedzinie kodowania w językach Erlang oraz Elixir, w dzielenie się wiedzą oraz czerpanie inspiracji do zgłębiania ekosystemu Erlang oraz Elixir. Pomiędzy 8 a 10 listopada, niezwykłym zainteresowaniem, cieszyć będzie się konferencja, Foam Expo Europe, mająca miejsce u naszych zachodnich sąsiadów, w Stuttgarcie. 

RAD