Import oświetlenia ledowego z Chin

0
998
świecąca się żarówka
Handel oświetleniem LED to dobry biznes sam w sobie, ale jeszcze lepszy jeśli towar sprowadzamy od chińskich producentów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marzeniem każdego importera jest inwestycja w produkty, które przynoszą pewny i wysoki zysk, a do tego szybko schodzą. W przypadku import z Chin jedne kategorie produktów są bardziej popularne, inne mniej. Wśród opłacalnych inwestycji na pewno znajduje się import oświetlenia ledowego z Chin. Dowiedz się, dlaczego.

Już od lat masowo sprowadza się z Chin produkty różnej maści. Na przykład sprzęty RTV i AGD, odzież, obuwie, dodatki. Do tego meble, tekstylia i elementy dekoracyjne. Popularne są też akcesoria biurowe, zabawki, gadżety i artykuły sportowe. Ostatnio zaś importerzy coraz chętniej importują oświetlenie led z Chin. Z prostego powodu: jest to opłacalne. Głównie ze względu na niskie stawki celne, ale też popularność i powszechne wykorzystywanie oświetlenia ledowego w Polsce. Wygląda na to, że popyt na diody i lampy LED będzie utrzymywał się przez wiele następnych lat. A importerzy z Chin wiedzą, jak na tym zarobić.

Oświetlenie LED z Chin a stawki celne

Zacznijmy od początku. Czy wiecie, dlaczego lampy i diody ledowe cieszy się dużym popytem? Są po pierwsze energooszczędne, a po drugie bardzo trwałe. Oświetlenie LED może pracować nawet do 50 tysięcy godzin. Dodatkowa ma szeroki zakres napięć roboczych, a barwa światła nie wykazuje zależności od napięcia. Wystarczająco rekompensuje to ich nieco wyższą cenę w stosunku do klasycznych żarówek.

Handel oświetleniem LED to dobry biznes sam w sobie, ale jeszcze lepszy jeśli towar sprowadzamy od chińskich producentów. Zwłaszcza, że oświetlenie LED z Chin ma niskie stawki celne. Ich aktualną wysokość można szybko sprawdzić w systemie ISZTAR. W przypadku importu z Chin taryfy celne wynoszą od 0 do 7% maksymalnie. Stawki za poszczególne rodzaje produktów kształtują się tak:

  • diody elektroluminescencyjne – 0%,
  • diody inne niż fotodiody lub diody elektroluminescencyjne – 0%,
  • lampy fluorescencyjne z termokatodą – 2,7%,
  • lampy halogenowe z żarnikiem wolframowym – 2,7%,
  • lampy na pary rtęci i sodu – 2,7%,
  • lampy żarowe – 2,7%,
  • lampy z diod elektroluminescencyjnych – 3,7%,
  • lampy łukowe – 7%
  • Import oświetlenia LED z Chin. O czym trzeba pamiętać?

Rzeczą zasadnicza w przypadku sprowadzania tego typu towarów z Chin do Polski jest dopilnowanie, aby towar posiadał certyfikat jakości i oznaczenie CE. Od 2013 roku w Polsce obowiązuje dyrektywa unijna RoHS 2. Ma ona na celu zmniejszenie ilości szkodliwych substancji przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych oraz elektronicznych. Dowodem, iż oświetlenie LED z Chin spełnia te uwarunkowania, jest po pierwsze oznaczenie CE, a po drugie dokument wskazujący, że produkty nie przekraczają określonej dawki substancji szkodliwych. Chodzi głównie o ołów, rtęć, kadm, sześciowartościowy chrom, PBB oraz PBDE.

kontenery import oświetlenia ledowego
Handel oświetleniem LED to dobry biznes sam w sobie, ale jeszcze lepszy jeśli towar sprowadzamy od chińskich producentów. Zwłaszcza, że oświetlenie LED z Chin ma niskie stawki celne | fot.: materiał partnera

Import oświetlenia ledowego z Chin. Jak pozyskać dostawcę?

Zanim zainwestujemy w import z chin na większą skalę, dobrze jest polecieć do Państwa Środka i wziąć udział w branżowych targach. To świetna okazja do zapoznania się z ofertą dostawców oraz nawiązania kontaktów biznesowych. Najbardziej prestiżowe i najpopularniejsze targi oświetlania to: China International Lighting Fair w Guzhen, Shanghai International Lighting Fair, International Signs & LED Exhibition w Kantonie oraz Guangzhou International Lightning Exhibition także w Kantonie.


Materiał partnera zewnętrznego