Gran Turismo Sport już dostępne dla graczy

0
1629
W grze występuje 40 układów w 17 lokalizacjach w tym tak legendarne trasy wyścigowe jak Nürburgring Nordschleife czy miejskie autostrady w Tokio | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ostatnia odsłona kultowej serii symulatorów wyścigów Gran Turismo miała wczoraj swoją premierę w Europie. Gra słynnego studia Polyphony Digital wyznacza nowe standardy dla tytułów tego gatunku – po raz pierwszy w historii gracze mogą planować swoją wirtualną karierę kierowcy wyścigowego online, a na najlepszych czeka licencja wyścigowa FIA (Federation Internationale de l’Automobile).

Gran Turismo Sport wyznacza również standardy jeśli chodzi o oprawę graficzną, dzięki mocy PS4 Pro możliwe jest granie w rozdzielczości 4K, 60 klatkach animacji na sekundę oraz z wykorzystaniem technologii HDR i szerokiej palety kolorów. Gra zaciera granicę między światem realnym i wirtualnym za pomocą opracowanego na nowo modelu fizyki, do którego dane zbierano zarówno na torach wyścigowych śledząc zachowanie prawdziwych samochodów jak i czerpiąc z bogatych doświadczeń w tworzeniu symulatorów wyścigów studia Polyphony Digital i jego szefa – Kazunori Yamauchi’ego. Gran Turismo Sport posiada również specjalny tryb dla gogli PlayStation VR, który sprawia, że poczujemy się jakbyśmy siedzieli wewnątrz auta.

Kluczowe cechy gry:

  • Tryb mistrzostw online certyfikowany przez FIA – reprezentuj swój kraj lub ulubionego producenta samochodów w mistrzostwach certyfikowanych przez Międzynarodową Federację Samochodową
  • Fotorealistyczna grafika – gracze korzystający z mocy PS4 Pro otrzymają sygnał w 4K, 60 klatkach obrazu na sekundę, HDR (do 10 000 nitów) oraz z wykorzystaniem szerokiej palety kolorów
  • Zaawansowany matchmaking – ścigaj się ze znajomymi w dziesiątkach klas dopasowanych ze względu na wiek, regiony oraz sposób prowadzenia aut.
  • Zostaw po sobie ślad – gracze tworzyć będą własną historię wyścigów, którą porównać będzie można z konkurentami z całego świata w trakcie wydarzeń specjalnych, wzywań, sezonowych lig wyścigowych oraz dorocznych finałów Mistrzostw FIA
  • Niezwykłe samochody –  Gracze będą mogli zasiąść za kierownicami ponad 150, najbardziej niezwykłych samochodów wyścigowych oraz prototypów, których detale oddano z niesamowitą pieczołowitością i precyzją. Każdy z pojazdów został odtworzony od podstaw z myślą o mocy PlayStation 4, dla każdego z nich na nawo nagrano też odgłosy silników.
  • Centrum marki – gracze mogą prześledzić historie swoich ulubionych producentów samochodów oraz kluczowych partnerów Gran Turismo, takich jak dostarczającej oficjalnego pomiaru czasu firmy TAG Heuer.
  • Dostosowywanie pojazdów – w GT Sport grający mają ogromne możliwości modyfikacji samochodów nie tylko przez tuning mechaniczny i dostosowywanie ustawień pojazdu ale mogą także upiększać pojazdy przez dodawanie nowych naklejek i malowanie karoserii.
  • Krajobrazy – funkcja krajobrazów to nowy format robienia zdjęć, wykorzystujący technologię True HDR i technologie renderowania opartą o fizykę, istnieje teraz możliwość umieszczania samochodów na fotografiach przestawiających autentyczne miejsca.
  • Historyczne i stworzone na potrzeby gry tory wyścigowe – w grze występuje 40 układów w 17 lokalizacjach w tym tak legendarne trasy wyścigowe jak Nürburgring Nordschleife czy miejskie autostrady w Tokio.

Dostarczył: infoWire