Zbilansowana sucha karma dla szczeniąt- Gwarancja długiego i szczęśliwego życia psa!

0
2194
szczeniak nad miską suchej karmy
Troskliwy opiekun pragnie zapewnić swojemu zwierzęciu dobry start już od okresu szczenięctwa | fot.: materiał partnera zewnetrznego

Prawidłowe żywienie zwierzęcia to podstawa jego zdrowego i długiego życia. Każdy właściciel czworonoga powinien więc znać podstawowe zasady doboru odpowiedniej karmy. Czym należy kierować się podczas zakupu jedzenia dla swojego pupila?

Dlaczego zbilansowana karma to podstawa zdrowego wzrostu szczeniaka?

Troskliwy opiekun pragnie zapewnić swojemu zwierzęciu dobry start już od okresu szczenięctwa. To w tym czasie każde zwierze potrzebuje cennych składników, które pozwolą mu zachować zdrowie i zapewnić dobry start na dalsze życie. Niestety karmy, które dostępne są w popularnych marketach, nie spełniają podstawowych norm jakości, gdyż najczęściej w ich składzie zamiast wartościowych składników znajdują się sztuczne barwniki, konserwanty i ulepszacze smaku. Jeżeli jednak ty chcesz zadbać o swojego zwierzaka, postaw na pokarm najwyższej jakości.

Czym cechuje się karma dobrej jakości?

Zbilansowana karma sucha dla szczeniąt powinna zawierać w składzie przede wszystkim mięso. W popularnych karmach jego zawartość to najczęściej zaledwie 4%. Karma sucha dla szczeniąt od Petner to jednak doskonały przykład produktu, który cechuje się najwyższą jakością i korzystną ceną. Na stronie internetowej sklepu znaleźć można wiele wariantów dostosowanych do potrzeb wagowych i rodzaju rasy danego psa. Bez trudu można znaleźć wariant, który spełni oczekiwania, gdyż dostępnych jest wiele rodzajów smaków i dwa rozmiary karmy. Chcesz zadbać o swojego pupila od najmłodszych lat? Kup karmę Petner i ciesz się zdrowiem i pięknym wyglądem swojego pupila!

Czego unikać w karmach dla szczeniąt?

Wśród niepożądanych składników, które znajdują się karmach dla szczeniąt i dorosłych osobników, wymienić można przede wszystkim bezwartościowe wypełniacze smaku i sztuczne barwniki. Jeżeli zawartość mięsa jest niewielka, można przypuszczać, że większość karmy składa się z ulepszaczy smaków i sztucznych konserwantów. W wyniku jedzenia karmy tego typu pies przybiera szybko na wadze, jego wygląd nie prezentuje się najlepiej, a problemy zdrowotne zaczynają się już po kilku latach od narodzin. Karma niskiej jakości nie jest w stanie zapewnić psu odporności, stabilizacji stawów, a także ochrony układu moczowego i pokarmowego. Lata zaniedbań mogą doprowadzić do chorób, a nawet śmierci zwierzęcia.

Gdzie kupić karmę dobrej jakości?

Karmy dobrej jakości najczęściej zniechęcają właścicieli zwierząt wysoką ceną, która odgrywa dużą rolę zwłaszcza wtedy, kiedy w domu znajduje się więcej, niż jedno zwierze. Karma sucha dla szczeniąt od Petner to gwarancja wysokiej jakości towaru i korzystnej ceny. Karmy tworzone są z miłością do zwierząt. Co więcej, poszczególne produkty dostosowane są do indywidualnych potrzeb danej rasy. Przykładowo karmy dla dużych psów mają wyższą zawartość składników, takich jak wapń, czy białko w celu ochrony stawów starszych zwierząt, zwłaszcza w przypadku dużych ras. Małe psy potrzebują z kolei karmy, która zaspokoi ich zapotrzebowanie energetyczne, dlatego w tym przypadku ważna jest duża zawartość mięsa i składników, które poprawią wygląd sierści. Bez względu na wiek i rasę każdy pies potrzebuje jednak ochrony układ moczowego. Zapewne twój pies też pije mniej, niż powinien, dlatego postaraj się ochronić organizm już od pierwszych chwil. Karma dla szczeniąt od Petner to produkt, który powinien być podawany do około 2. roku życia. Po tym czasie można zdecydować się na zakup karmy dla dorosłych osobników. Najwyższa jakość karmy to gwarancja długiego i szczęśliwego życia twojego pupila. Daj mu wszystko to, czego potrzebuje!


Materiał partnera zewnętrznego