Siatki na klatki dla królików

0
502
klatka dla królika
Bezpieczeństwo, łatwość w montażu, prostota oraz wysoka jakość wykonania - to cechy, które charakteryzują siatki zgrzewane, które wykorzystuje się do budowy klatki dla królików oraz innych gryzoni | fot.: stock.adobe.com

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gotowych klatek dla królików, lecz łatwym i przyjemnym rozwiązaniem jest jej samodzielne złożenie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i znaleźć chwilę wolnego czasu, a budowa bezpiecznego pomieszczenia dla królika miniaturki będzie tylko przyjemnością. Przede wszystkim warto najpierw odpowiednio się przygotować do zakupu potrzebnych rzeczy, takich jak siatka zgrzewana oraz kuweta, ponieważ każda część powinna być odpowiednio dobrana.

Siatka na klatki dla królików – funkcje i rodzaje

Pomieszczenia dla królików wymagają odpowiedniej ochrony, a taką bardzo dobrze zapewni siatka zgrzewana. To właśnie z takich siatek najczęściej wykonuje się ogrodzenia dla małych zwierząt. Siatka hodowlana ma trzy podstawowe funkcje:

  • zapewnienie bezpieczeństwa dla zwierząt przed różnymi drapieżnikami, takimi jak lisy lub jastrzębie,
  • skuteczne i proste w montażu ogrodzenie,
  • pełnienie roli wybiegu, przy tym ograniczając możliwość ucieczki zwierzęcia z klatki.

Istnieją dwa główne rodzaje siatek. Jedną z nich jest siatka hodowlana sześciokątna, której produkcja polega na splocie drutu ocynkowanego w sześciokątne oczka, a następnie ponowne jego cynkowanie. Wszystko po to, by sploty zachowały większą sprężystość oraz wytrzymałość. Siatki sześciokątne najczęściej są wykorzystywane do produkcji klatek, kojców, a także ogrodzeń inwentarskich. Dodatkowo za ich pomocą można chronić zasiewy, młode rośliny, drzewa i krzewy przed różnego rodzaju szkodnikami. Osłania się także nimi maszyny i urządzenia, a także wzmacnia tynki cementowo-wapienne oraz gipsowe. Drugi rodzajem siatek jest siatka hodowlana zgrzewana. Posiada ona połączone ze sobą oczka w kształcie prostokątów lub kwadratów. Takiego rodzaju siatki są bardzo sztywne oraz odporne na wszelkie uderzenia. Dodatkowo są bardzo trwałe oraz wyglądają estetycznie. Świetnie sprawdzają się jako woliery dla kur, indyków czy ptaków ozdobnych. Mają również zastosowanie jako pokrycie boczne i wierzchnie dla królików oraz innych gryzoni.

Siatka zgrzewana do budowy klatki dla królików – właściwości

Siatka zgrzewana, która służy do budowy klatki dla królików to dobra opcja dla osób, które nie lubią dużo sprzątać. Charakteryzuje ją łatwość w utrzymaniu czystości, dzięki czemu przy małym wysiłku króliki będą żyły w zdrowym i czystym otoczeniu. Kolejną zaletą jest dostęp do naturalnego światła oraz dobry przepływ powietrza, co pozwala na odpowiednią wentylację. Do budowy klatki dla królików warto zastanowić się nad rodzajem siatki zgrzewanej. Jedną z opcji jest siatka stalowa zgrzewana, która przeznaczona jest do pomieszczeń o niskiej wilgotności oraz mało skażonym powietrzu, ponieważ nie jest zabezpieczona antykorozyjnie. Zalecane jest jednak ich lakierowanie poprzez farby, które są nieszkodliwe dla zwierząt. Drugą opcją siatki do budowy klatki dla królików jest siatka zgrzewana ocynkowana, która jest już wyposażona w zabezpieczenie antykorozyjne przez ocynk ogniowy. Oba te rodzaje siatek posiadają różnice w powłoce, ale są jednakowo trwałe i odporne, zarówno na odkształcenia, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Bez użycia narzędzi nie można ich uszkodzić, ponieważ cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Gdy wybiera się siatkę do budowy klatki dla królików, trzeba mieć na uwadzę bezpieczeństwo gryzoni, a te dwa rodzaje w zupełności tę rolę spełniają.

Bezpieczeństwo, łatwość w montażu, prostota oraz wysoka jakość wykonania – to cechy, które charakteryzują siatki zgrzewane, które wykorzystuje się do budowy klatki dla królików oraz innych gryzoni. Dzięki takiej charakterystyce ma się pewność, że zwierzęta będą w pełni bezpieczne, zarówno na wypadek ataku drapieżników, jak i w kwestii czystego i zdrowego pomieszczenia. Podstawowym warunkiem przy budowie takiej klatki jest zapewnienie królikowi bezpieczeństwa oraz komfortu, a siatki zgrzewane idealnie się do tego nadają, ponieważ zapewniają odpowiednią wentylację oraz ochronę.

OLI