Mokra karma dla psa – jak wybrać najlepszą?

0
558
pies
Jaka karma dla psa będzie najlepsza? Przede wszystkim taka w której znajdą się wszystkie ważne składniki odżywcze, które wspomogą rozwój na konkretnym etapie rozwoju czworonoga | fot.: materiał partnera

Sucha karma dla psa to przede wszystkim wsparcie dla zdrowych zębów czworonoga. Natomiast mokry pokarm pozwala zaspokoić nie tylko potrzeby żywieniowe, ale również uzupełnić niedobory wody. W jaki sposób najlepiej wybrać ten drugi typ produktu dla naszego pupila? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się mokra karma dla psa?

Karma mokra dla psa posiada dużą wilgotność, przekraczającą z definicji wartość 75 procent. Wynika z tego prosty wniosek – aby zapewnić naszemu zwierzakowi odpowiednią ilość wartości odżywczej trzeba jej zakupić nieco więcej niż produktu w formie suchej.

Karma mokra dla psów ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim nadaje się idealnie dla młodych zwierząt, które ze względu na nierozwinięte jeszcze zęby mają problem z gryzieniem. Dzięki dużej zawartości wody wpływa pozytywnie na układ moczowy czworonoga, dlatego też jest zalecana w przypadku leczenia chorób bezpośrednio związanych z tym systemem. Warto także zauważyć, że psy preferują ten rodzaj pokarmu, ponieważ posiada intensywny aromat i zapach. Jest to także idealny wybór dla ras, które walczą z otyłością. Mogą zjeść jej całkiem sporo bez istotnego wpływu na ilość nabytych kalorii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej karmy mokrej dla naszego czworonoga?

Na pewno nie każdy rodzaj produktu będzie odpowiedni dla każdego zwierzaka. Karmy mokre dla psów powinno wybierać się uwzględniając wielkość rasy oraz masę ciała, a także jego wiek. Nie sposób nie zauważyć, że każdy czworonóg ma też swoje preferencje smakowe. Jeśli więc jakaś  mokra karma dla psa będzie szczególnie smakować, to warto poszukać takiej, która spełni jego oczekiwania.

Najlepsza karma dla psa powinna mieć w swoim składzie dużą zawartość mięsa. Pod tym względem warto posiłkować się rankingami i wybierać produkty premium. Z każdą puszką zwierzak powinien otrzymać zbilansowany posiłek w którym nie będzie konserwantów.

Jaka karma dla psa będzie najlepsza? Przede wszystkim taka w której znajdą się wszystkie ważne składniki odżywcze, które wspomogą rozwój na konkretnym etapie rozwoju czworonoga. Oprócz produktów pochodzenia zwierzęcego, a więc mączki mięsnej, znajdziemy tam tak zwane wypełniacze, w postaci na przykład kukurydzy, ryżu lub zboża. Nie oznacza to oczywiście, że taki produkt nie jest w pełni wartościowy, ale warto zwrócić uwagę na te, które mają istotnie dużą zawartość składników odżywczych. Na przykład produkty wysokiej jakości zawierają w składzie dodatkowo glukozaminę, która jest niezbędna, aby zachować zdrowe kości i stawy u czworonogów.

Materiał partnera