Masz psa albo kota? Pomyśl o akcesoriach dla swojego pupila!

0
1397
Jak pies z kotem
W zależności od konkretnej rasy czy po prostu indywidualnego charakteru zwierzaka, psy oraz koty potrafią mieć dość zróżnicowane potrzeby i zwyczaje. | fot.: Fotolia

W zależności od konkretnej rasy czy po prostu indywidualnego charakteru zwierzaka, psy oraz koty potrafią mieć dość zróżnicowane potrzeby i zwyczaje. Niemniej, wszystkie będą tak samo wymagały naszej odpowiedzialności i właściwej opieki. To zaś prowadzi często do konieczności zaopatrzenia się przydatne lub czasem wręcz niezbędne akcesoria. Jakie przedmioty powinny znaleźć się w domu zamieszkiwanym również przez psa albo kota?

Psie akcesoria – potrzebne i popularne

W przypadku posiadania psa pewne akcesoria od razu przychodzą na myśl – takie jak smycz służąca swobodnemu wyprowadzaniu pupila na spacer, obroża do oznaczenia go, czy też kaganiec, odpowiednia leżanka lub zestaw misek na karmę. Ale istnieje jeszcze wiele innych, które skutecznie pomogą nam w odpowiednim zadbaniu o czworonoga czy też zaspokoją jego podstawowe potrzeby. Warto wspomnieć chociażby o produktach przeznaczonych do pielęgnacji psów: odpowiednich szczotkach (dostosowanych do rodzaju sierści czworonoga), środkach myjących (np. specjalnych szamponach) czy narzędziach do obcinania pazurów. Pamiętajmy, że nawet rasy krótkowłose potrzebują czasem wyszczotkowania, choćby ze względu na relaksujący zwierzę masaż skóry. Należy też wspomnieć, że niektóre smakołyki mają dodatkowe właściwości – przykładowo, pomagają w zadbaniu o uzębienie pupila.

Jeśli opiekujemy się małym pieskiem i chcielibyśmy zabrać go w dalszą podróż – zawsze możemy pomyśleć o specjalnie wykonanej torbie, zaprojektowanej tak, by znajdujący się w niej zwierzak czuł się wygodnie i komfortowo. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia przemieszczanie się czy robienie zakupów w towarzystwie psiaka. Pamiętajmy również, że nasz pupil potrzebuje też bodźców, właściwej stymulacji i ruchu. Obecnie istnieje mnóstwo rodzajów zabawek dla psów – piłek, gryzaków oraz innych przedmiotów, wykonanych z trwałych materiałów, które dadzą im zajęcie i znakomicie umilą im czas. I bardzo możliwe, że uchronią od zniszczenia niejedną część garderoby.

Co przyda się Twojemu kotu?

Coraz częściej smycze i specjalne szelki są również wykorzystywane przez właścicieli kotów. Warto się w nie zaopatrzyć, jeśli lubimy przebywać z naszym zwierzakiem na świeżym powietrzu, a nie posiadamy własnego ogrodu. Oczywiście, koci przyjaciele także uwielbiają zabawę z rozmaitymi akcesoriami, pozwalającymi im zażyć trochę ruchu i zadbać o swoją kondycję. Zapewniając takiemu pupilowi rozrywkę, musimy jednocześnie pamiętać o właściwych zabezpieczeniach – siatkach czy blokadach na okna – które uchronią zwierzaka przed nieszczęśliwym wypadkiem. Co jeszcze kochają robić koty? Oczywiście ostrzyć pazury, dlatego warto wyjść naprzeciw jego potrzebom i wyposażyć dom w stosowny drapak. Obecnie tego typu akcesoria, w postaci maty bądź słupka, potrafią być łączone z fantazyjnymi, a zarazem przytulnymi leżankami czy hamakami oraz linkami, oferującymi naszemu mruczkowi zarówno dobrą zabawę, jak i miły wypoczynek. Drapak nie tylko zaspokoi zwierzęce instynkty pupila. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomoże też uniknąć szkód, czyli efektu podrapanych ubrań i mebli. Jeśli zaś chodzi o pielęgnację, warto pomyśleć choćby o specjalnej rękawiczce, która znakomicie zbiera wypadającą, kocią sierść.

Bez względu na to, których akcesoriów potrzebuje nasz ukochany pies lub kot oraz na które ostatecznie się zdecydujemy – wybierajmy sprawdzone miejsca w postaci profesjonalnych sklepów zoologicznych. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że sięgamy po produkty starannie wyselekcjonowane, testowane i dostosowane do konkretnego gatunku zwierząt. Ponadto, możemy wtedy też liczyć na cenne wskazówki co do akcesoriów, jakie okażą się najlepsze dla konkretnego czworonoga – jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem www.keko.pl.


OLI