Jaka karma dla psa – sprawdź nasze pozycje!

0
540
sucha karma dla psa
Należy pamiętać, że dieta naszego psa powinna być skomponowana w taki sposób, aby nie tylko była smaczna, ale też zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze | fot.: materiał partnera

Każdy opiekun czworonożnego pupila chce, aby jego pies był zdrowy, rozwijał się prawidłowo i miał energię na cały dzień. Często zastanawiamy się jaka karma będzie odpowiednia dla naszego pupila. Sucha czy mokra: jaką karmę wybrać dla naszego psa? Wielu właścicieli psów zadaje sobie takie pytanie. W tym artykule postaramy się znaleźć na nie odpowiedź!

Karmy dla psów – kluczowy element diety czworonogów

Należy pamiętać, że dieta naszego psa powinna być skomponowana w taki sposób, aby nie tylko była smaczna, ale też zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W takim przypadku doskonale się sprawdzi podawanie gotowej karmy dla psów, która jest bogata nie tylko w mięso, ale też białko. 

Jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego psa? 

To pytanie niejednokrotnie zadają sobie wszyscy właściciele psów. Na szczególną uwagę zasługują karmy suche. Są one nie tylko łatwe w przechowywaniu, ale też wygodne w stosowaniu. Odpowiednio przechowywane dłużej zachowują świeżość. Zwykle mają długi termin przydatności i nie psują się tak szybko, jak karmy mokre. Niejednokrotnie karmy suche mają odpowiednio dobrany kształt do danej rasy. Mniejsze psy będą miały odpowiednio mniejsze chrupki. 

Karma sucha ma mnóstwo zalet, na przykład pomaga w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej, czy dostarcza niezbędnych składników mineralnych oraz substancji odżywczych. Należy natomiast pamiętać, że podając wyłącznie karmę suchą, należy zapewnić naszemu pupilowi stały dostęp do wody.

Wielu właścicieli decyduje się na podawanie swojemu pupilowi karmy mokrej. Niewątpliwą zaletą takiego pokarmu jest duża wilgotność, często sięgająca aż 80%. Natomiast trzeba pamiętać, że karma mokra jest mniej kaloryczna, niż sucha. Jeśli twój czworonożny przyjaciel cierpi z powodu otyłości, to karma mokra będzie świetnym rozwiązaniem.

Zalety stosowania mieszanego żywienia

Decydując się na stosowanie mieszanej diety naszego czworonożnego pupila nie tylko zadbamy o jego dobre nawodnienie, ale też zapobiegniemy osadzaniu się kamienia na płytce nazębnej naszego pupila. Do największej zalety niewątpliwie możemy zaliczyć różnorodność stosowanej diety.

Dobrze dopasowana karma dla Twojego psa

Trzeba pamiętać, że sposób odżywiania twojego pupila wpływa nie tylko na jego codzienne funkcjonowanie, ale też na ogólną kondycję i jego prawidłowy rozwój. Wybierając odpowiednią karmę należy zwrócić szczególną uwagę, aby była dostosowana do aktualnych potrzeb twojego psa, dopasowana do wieku i jego usposobienia. 

Sklepy zoologiczne obfitują w szeroki wybór różnego rodzaju karm. Wśród nich rozróżniamy:

  • Karmy dedykowane dla psów dużych ras, m.in.: specjalnie dopasowana karma dla owczarka niemieckiego,
  • Wysokowartościowe karmy dla szczeniąt, zapewniające prawidłowy rozwój już od pierwszych dni,
  • Oraz chrupiące krokiety dla futrzaków o umiarkowanej aktywności, które są bogate nie tylko w mięso, tj. białko oraz niezbędne do prawidłowego rozwoju tłuszcze i składniki mineralne. 

Stosując dedykowaną karmę dla danej rasy jesteśmy pewni, że została dobrana w taki sposób, aby uwzględniać indywidualne potrzeby żywieniowe Twojego psa. Pamiętajmy zatem, że odpowiednio dobrana karma dla psa powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały, które są podstawą prawidłowego rozwoju i długiego oraz zdrowego życia psa.

Materiał partnera