Gryzaki dla psa – jakie wybierać?

0
516
gryzaki pies
Każdy czworonożny przyjaciel człowieka ma jedną wspólną cechę – uwielbia gryźć oraz żuć! | fot.: materiał partnera

Zauważyłeś, że Twój pies obsesyjnie gryzie meble? A może odczułeś, że jego oddech nie należy do najświeższych? Nie oznacza to, że zaraz musisz szukać behawiorysty albo umawiać wizytę u weterynarza. Sprawę powinien załatwić gryzak dla psów. Sprawdź, jakie są jego zalety i które rodzaje są najlepsze dla zdrowia oraz szczęścia Twojego czworonoga.

Do czego służą gryzaki dla psa?

Każdy czworonożny przyjaciel człowieka ma jedną wspólną cechę – uwielbia gryźć oraz żuć! To naturalne zachowanie, którego nie da się w 100% walczyć i nawet nie trzeba. Wystarczą bezpieczne, a także wystarczająco twarde gryzaki dla psa, aby wszelkie meble, ubrania oraz sprzęty zostały skutecznie ochronione przed żądnymi gryzienia i żucia ząbkami. Pamiętaj, że Twój zwierzak wcale nie chce Ci zrobić na złość – jego zachowanie ma związek z instynktem łowieckim oraz emocjonalnymi potrzebami.

Co powodują gryzaki dla psa:

  • uspokojenie,
  • wyciszenie,
  • odstresowanie,
  • poprawienie nastroju,
  • rozładowanie negatywnych emocji.

Szczególnie naturalne gryzaki dla psów pomagają w zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz kondycji zębów. Działają trochę, jak masażer dla dziąseł, jednocześnie oczyszczając szkliwo ze zbędnej płytki nazębnej. W ten sposób próchnica się nie osadza, a kamienia jest znacznie mniej. Gryzaki dla psa to także sposób na zajęcie wolnego czasu oraz źródło dobrej zabawy zarówno w domu, jak i podczas spaceru.

Sprawdź, jaki gryzak dla psa wybrać: https://www.maxandmrau.pl/pl/menu/naturalne-gryzaki-17602

Na co zwrócić uwagę kupując kauczukowe i naturalne gryzaki dla psa?

Jeśli chcesz, aby Twój pupil funkcjonował zgodnie ze swoimi instynktami i miał dodatkowo zdrowe oraz mocne zęby, to bez porządnego gryzaka dla psa się nie obędzie. Zanim jednak sięgniesz po gumowego hamburgera albo piszczącą kość, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas kupowania akcesoriów dla swojego psiaka.

Wybierając gryzaki dla psa, weź pod uwagę,

  • rozmiar – dostosowany do rasy,
  • kształt – decydują upodobania,
  • twardość – w zależności od etapu rozwoju,
  • jakość wykonania – całość musi być trwała,
  • użyte materiały – tylko te nietoksyczne oraz wytrzymałe,
  • konstrukcja – bez ostrych elementów lub tych łatwych do oderwania.

Jeśli chcesz, aby czyszczenie np. twardych gryzaków dla psa nie sprawiało Ci trudności, zapomnij o modelach z dużą ilością wypustek oraz zakamarków. Kiepskim pomysłem jest również wybieranie wersji z chlorofilem, ponieważ tego typu zabawki mogą pobrudzić psią sierść i inne powierzchnie.

Jaki gryzak dla psa można znaleźć w sklepie?

W przypadku akcesoriów dla czworonogów łatwo się pogubić – samych gryzaków dla psa jest naprawdę wiele. Zanim zakupy pochłonę Cię do reszty, powinieneś wiedzieć, jakich rodzajów możesz się spodziewać w sklepie. Taka rozpiska pomoże Ci w zrobieniu szybkiej selekcji.

Jaki gryzak dla psa wybrać – popularne rodzaje:

  • naturalny – np. z penisa wołowego, poroża jelenia lub daniela, korzenia wrzośca, drzewa kawowego czy oliwnego; zwróć uwagę na wielkość, a przede wszystkim na twardość (szczeniaki oraz psi seniorzy powinni mieć bardziej miękkie gryzaki dla psów).
  • kauczukowy – bezpieczny dla zwierzaków, trwały i trudny do przegryzienia; może przypominać piłkę, ringo czy kostkę.
  • sznurkowy – najlepiej bawełniany, nietoksyczny dla żołądka psiaka i to o mocnym splocie; warto, aby miał wygodny uchwyt, który sprawi, że będziecie mogli bawić się razem oraz budować więź.
  • winylowy – przeważnie są to modele wydające dźwięki zachęcające czworonogi do dalszej zabawy.
  • pluszowy – np. urocza kaczka, królik lub niedźwiedź odporne na rozrywanie; warto wybierać materiały pochodzące z recyklingu.

Pamiętaj, że wcale nie musisz się ograniczać do jednego modelu! Jeśli chcesz zadbać o zęby swojego Burka, wybierz naturalne gryzaki dla psa. Podczas zabawy z pewnością sprawdzi się porządny szarpak albo kauczukowe ringo z wypustkami. Ty będziesz spokojny o zdrowie oraz samopoczucie swojego czworonożnego przyjaciela, a Twój pupil będzie żyć pełnią pieskiego życia!

Artykuł sponsorowany