Urządzanie siłowni – jakie sprzęty zakupić?

0
558
wyposażenie siłowni
W siłowni nie może zabraknąć bramy treningowej, która umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń na poszczególne partie ciała | fot.: materiał partnera

Powodzenie każdego biznesu zależy głównie od zaangażowania właściciela. W przypadku siłowni sprawa ta wygląda nieco inaczej – równie ważne jest jej wyposażenie. Nie wystarczy kilka maszyn, aby śmiało utrzymać się z prowadzenia sportowego interesu. Zakup sprzętu powinien być przemyślany, ponieważ jest to ogromna inwestycja. Na co warto się zdecydować?

Maszyny siłowe

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalne wyposażenie siłowni będzie przyciągać kolejnych klientów, dzięki którym inwestycje z zakupionych sprzętów zaczną zwracać się szybciej. Strefa treningu to przede wszystkim miejsce służące budowaniu masy mięśniowej, zatem powinny się w niej znaleźć najważniejsze sprzęty.

W siłowni nie może zabraknąć bramy treningowej, która umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Sportowcy najczęściej korzystają z niej w kwestii treningu mięśni ramion, lecz brama równie dobrze sprawdzi się przy treningu nóg, pośladków oraz klatki piersiowej.

Ponadto trzeba przemyśleć kwestię zakupu sprzętów na poszczególne partie ciała. Ławeczka treningowa, suwnica na nogi, poręcz wielofunkcyjna czy maszyny do ćwiczenia mięśni brzucha, odwodzicieli i mięśni czterogłowych uda stanowią podstawowe, a jednocześnie profesjonalne wyposażenie siłowni.

Strefa cardio

Zróżnicowany i efektywny trening to nie tylko ćwiczenia poszczególnych partii ciała, ale i tak zwany seans kondycyjny, który służy spalaniu tkanki tłuszczowej. Należy do niego trening wytrzymałościowy, który poprawia pracę układu krążenia i ogólną kondycję. Jest to tak zwany trening tlenowy, którego zadaniem jest zwiększenie tętna.

Jakie urządzenia są sprzymierzeńcem w tego rodzaju ćwiczeniach? W strefie cardio powinno się znaleźć miejsce na bieżnie, rowerki stacjonarne czy orbitreki eliptyczne. Zakup takich sprzętów liczony jest w tysiącach złotych. Pojedyncze maszyny nie wystarczą, chcąc zadowolić wszystkich użytkowników. Właściciel klubu fitness powinien mieć świadomość, że profesjonalne wyposażenie siłowni to niekiedy zakup kilku sprzętów jednego typu.

hantle wyposażenie siłowni
Zróżnicowany i efektywny trening to nie tylko ćwiczenia poszczególnych partii ciała, ale i tak zwany seans kondycyjny, który służy spalaniu tkanki tłuszczowej | fot.: materiał partnera

Sprzęt regenerowany – przyjemne z pożytecznym

Zakup nowego sprzętu na siłownię potrafi zrujnować niejedną kieszeń. Nic dziwnego, że właściciele klubów fitness szukają oszczędności. Jednym ze sposobów na rozsądne gospodarowanie pieniędzmi jest zakup maszyn regenerowanych.

Warto tego dokonać u sprawdzonego producenta i dystrybutora, który oferuje wysokiej klasy profesjonalne wyposażenie siłowni. Sprzęt regenerowany jest znakomicie przystosowany do eksploatacji o dużej intensywności. Urządzenia te mają wymienione podzespoły elektroniczne i zużyte części. Gotowe maszyny wyglądają zupełnie jak nowe, a do tego kosztują o wiele mniej.

Personalizacja sprzętu na siłownię

Zakup sprzętu regenerowanego u sprawdzonego dostawcy ma jeszcze jedną zaletę. Można zlecić personalizację urządzeń, dopasowując je wizualnie do wnętrza swojej siłowni. Możliwe jest między innymi malowanie niektórych elementów na wybrany kolor czy naklejanie firmowego logo. Tak przygotowany sprzęt jest funkcjonalny, a przy okazji robi wrażenie, zapadając w świadomości użytkownikom.

Materiał partnera