Zaplanuj swoją majówkę w Sopocie

0
787
molo w Sopocie
Majówka w Sopocie to rozwiązanie, oferujące nieskończenie wiele możliwości | fot.: stock.adobe.com

Majówki to często pierwsze wyjazdy wypoczynkowe w roku. Warto zaplanować te chwile i naładować „baterie” do dalszego działania, zwłaszcza po trudnym sezonie zimowym. Chociaż pogoda bywa kapryśna, z reguły pozwala na aktywny wypoczynek. Osoby, które chciałyby zaczerpnąć odrobiny jodu, powinny zainteresować się projektem: majówka 2021 Sopot.

Działanie jodu

Często niedoceniany, ale ma poważny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie człowieka. O czym mowa? To oczywiście jod, występujący naturalnie w środowisku nadmorskim. Odpowiada bezpośrednio za kontrolę produkcji tyroksyny oraz trójjodotyroniny. Oba wskazane przyczyniają się do prawidłowego rozwoju: serca, nerek, układu nerwowego oraz przysadki mózgowej.

Wspomniany pierwiastek znajduje się w świeżych rybach, a także owocach morza. W Polsce można go znaleźć w mintaju, dorszu oraz halibucie. Wchłanianiu jodu sprzyjają również spacery nadmorskie. Największe stężenie tego pierwiastka można znaleźć w pasie nadmorskim, do około 300 metrów od linii brzegowej.

Kurort, czy miejsce zabaw?

Sopot w swojej pełnej okazałości coraz częściej przybiera format miejsca nocnego życia. Pomimo tej „łatki”, nadal oferuje rozrywki dla kuracjuszy. Powinni oni zwrócić uwagę na Dom Zdrojowy, Solankę Sopocką, a także Fontannę Grzybek.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek, zaczerpną przyjemności ze spacerów. Doskonale sprawdzi się tutaj bulwar Monciak, który nie będzie tak oblegany jak latem. W podobnym klimacie przebiegnie wizyta na słynnym molo oraz sopockich plażach. Należy pamiętać również o Hipodromie. Wyścigi odbywają się tam stosunkowo rzadko, ale wyjście na gonitwę to niezapomniane przeżycie. Znajduje się on zaledwie jeden przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej od stacji Sopot Główny.

Najlepszym punktem wypadowym będzie hotel w Sopocie nad morzem. Takie rozwiązanie zapewni bliskość do wszelkich rozrywek oferowanych przez kurort. To również korzystne miejsce pod względem logistycznym w przypadku wizyt w sąsiednim Gdańsku i Gdyni. Jeśli jednak zależy nam na komfortowym wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku zdecydujmy się na hotel oferujący nie tylko komfortowe wnętrza, bliskość sopockiego molo czy atrakcje w SPA, ale także spokojny i niezmącony wypoczynek. Jednym z najciekawszych miejsc tego typu jest na przykład Hotel Haffner***** https://www.hotelhaffner.pl/

Sopot jako część Trójmiasta

Sam okres majówkowy z reguły trwa od 3 do 5 dni. Warto zaplanować odpowiednio wypoczynek, ponieważ leżący centralnie Sopot to świetny punkt wypadowy do trójmiejskich atrakcji.

Mowa tutaj chociażby o gdyńskiej Marinie. Jeszcze bliżej znajduje się przepiękne Orłowo. Wejście na Klif oraz spacer przy nim powinny być turystycznym obowiązkiem. Szybka Kolej Miejska zabierze turystów w to miejsce w przeciągu około 10 minut, nie licząc spacerów od i z stacji.

Majówka Sopot to również szansa na zobaczenie Gdańska. Stare miasto z tradycjami zaprasza na wizytę w Oliwie (Archikatedra, Park Oliwski oraz punkt widokowy Pachołek), a także na starówce. Przy dobrym zaplanowaniu podróży i umiejętnym doborze atrakcji, Gdańsk można powierzchownie zwiedzić w dwa dni. Z Sopotu warto wybrać się na przykład do wspomnianej Oliwy, która znajduje się w podobnej odległości do wspomnianego Orłowa.

Podsumowanie

Majówka w Sopocie to rozwiązanie, oferujące nieskończenie wiele możliwości. W Trójmieście każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele zabytków, modernistycznych konstrukcji, malownicze krajobrazy oraz nadmorskie bulwary stanowią zaledwie wierzchołek tamtejszych atrakcji. Wystarczy powiedzieć, że wraz z dziećmi warto udać się do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. To jeden z największych obiektów tego typu w Polsce, którego zwiedzenie zajmuje cały dzień. Jeśli jednak chcemy skupić się na spokojnym relaksie pośród malowniczych krajobrazów, zarezerwujmy komfortowy hotel z dala od najbardziej imprezowych rejonów, ale za to w sercu miasta i niedaleko plaży tak, aby bez przeszkód cieszyć się wiosennym słońcem i kojącym szmerem morza.


OLI