Wyspa Fuerteventura – co warto zobaczyć na Kanarach?

0
2641
Fuertaventura plaża
Fuerteventura pełna jest niespodzianek, warto je odkryć i dać się zaczarować | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Fuerteventura to wyspa pełna magii. Znajduje się ona 100 kilometrów od Afryki i zachwyca przede wszystkim pięknem plaż. Jednakże miłośnicy zwiedzania także znajdą tutaj coś dla siebie. Zakątek ten bywa nazywany „wyspą słońca” lub też „wyspą wiatraków”, ponieważ są one istotnym fragmentem krajobrazu. Fuerteventura pełna jest niespodzianek, warto je odkryć i dać się zaczarować.

Niezwykłe Corralejo pełne atrakcji, La Olivia, a może dzika dolina Barranco de Jenejey?

Fuerteventura to miasta i miasteczka, które potrafią zachwycić. Jednym z nich jest pełne atrakcji Corralejo ulokowane w północnej części wyspy. Zakątek ten jest niezwykle popularny i urzeka takimi miejscami jak Park Natury Las Dunas de Corralejo z stożkiem wulkanicznym, obszarem lawy i wydmami będącymi pod ochorną, a także Stare Miasto z odnowionym wiatrakiem.

Będąc na Fuerteventurze warto także odwiedzić znajdującą się 16 kilometrów dalej La Olivię. To miasto idealne dla miłośników sztuki, bowiem czeka tu galeria Las Chimenas z pięknymi eksponatami oraz Muzeum Sztuki Kanaryjskiej. Ciekawy jest także kościół Nuestra Senora de la Candelaria.

Wspaniale odpocząć można również w dzikiej dolinie Barranco de Jenejey. Piesze wędrówki, piękna przyroda i wspaniała pogoda – to wszystko sprawia, że chce się tutaj wracać, by znów móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Święte miejsce Fuerteventury oraz jej najpiękniejsze miasto – Betancuria

W trakcie zwiedzania wyspy trzeba koniecznie udać się na wzgórze ulokowane niedaleko miasteczka Tindaya. To miejsce, w którym dokonano wiele ważnych wykopalisk – jednymi z najistotniejszych są skamieniałe odciski tóp – i uważane jest za święte. Montana de Tindaya potrafi zachwycić.

Nie sposób zapomnieć także o dawnej stolicy wyspy, czyli Betancurii, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast na Fuerteventurze. Czarują tutejsze kościoły – Casa Santa Maria i Iglesia de Santa Maria oraz charakterystyczne białe domki z ogródkami.

Zobacz oferty wakacji na Fuerteventurze – prócz naprawdę zjawiskowych plaż wyspa zachwyca także ogromem atrakcji. Miasta takie jak Betancuria czy La Olivia to zakątki obfitujące w interesujące zabytki i swój własny, wyjątkowy klimat. Zwiedzając wyspę można trafić do wielu miejsc, które zdradzą jej historię i przybliżą ciekawe dzieje, trzeba tylko nieco się wgłębić, poszukać, zajrzeć. Fuerteventura bowiem jest pełna tajemnic, robiących wrażenie krajobrazów i promieni słońca.


Materiał partnera zewnętrznego