Wypożyczenie łódki w Chorwacji – sprawdź jak wygląda i ile kosztuje!

0
6993
jacht chorwacja
Wbrew pozorom wypożyczenie łódki w Chorwacji wcale nie musi być drogie! W Internecie da się trafić na niezwykle korzystne oferty, które wynoszą nawet jedynie 40 Euro za dobę | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jeśli marzą Ci się niezapomniane wakacje, koniecznie zdecyduj się na wypożyczenie łódki w Chorwacji! Przepiękne widoki, poczucie wolności i moc wrażeń w cenie! Wyjaśniamy jak wygląda taki wynajem, ile kosztuje i o czym należy pamiętać!

Chorwacja jest przepięknym krajem, ale zdecydowanie najbardziej zapierające dech w piersiach widoki można zobaczyć z wody. Niezależnie od tego, czy nigdy jeszcze nie odwiedziłeś tego państwa, czy zwiedzałeś je już podczas wakacji, koniecznie powinieneś przekonać się, ile przyjemności sprawi Ci wypożyczenie łódki w Chorwacji! Sprawdź jak to zrobić!

Dlaczego warto zdecydować się na wypożyczenie łódki w Chorwacji?

Chorwackie wybrzeże ma do zaoferowania ponad 1000 wspaniałych wysp, urokliwych zatok oraz świetnie zachowanych średniowiecznych portów. Między innymi to właśnie tutaj nakręcono najpiękniejsze ujęcia z topowego serialu „Gra o Tron”! Zdecydowanie z pokładu jachtu najlepiej podziwia się te zachwycające krajobrazy i lokacje.

W sezonie turystycznym często aż trudno jest znaleźć miejsce nad wodą. Niedostępne z lądu wysepki pełne są kameralnych, klimatycznych dzikich plaż, na których można naprawdę się odprężyć i poczuć więź z naturą. Nie da się do nich dostać wpław! Własna łódka jest najlepszym wyjściem! Także na wiele pięknych, bogatych w atrakcje turystyczne wysp kursują jedynie promy. Bilety bywają jednak drogie, a chcąc je kupić trzeba nierzadko odstać długi czas w kolejce. Wypożyczenie łódki w Chorwacji sprawia więc, że z jej pomocą można w pełni komfortowo odwiedzić wiele wyjątkowych miejsc.

Samo przemieszczanie się na pokładzie jachtu należy do niezwykle przyjemnych doświadczeń. Szybko wtedy łapie się piękną, równomierną opaleniznę, można zapomnieć o całym świecie i skupić się wyłącznie na podziwianiu zachwycającego otoczenia. Spokojny rejs pozwala także zbliżyć się do otaczającej fauny oraz flory. W Adriatyku można często zauważyć delfiny, które lubią podpływać do łódek. Spotkanie z tym niezwykłym zwierzęciem to niezapomniane przeżycie dla dużych i małych. Czyż nie tak powinny wyglądać idealne wakacje?

Jak wypożyczyć łódkę w Chorwacji?

Sezon żeglarski w Chorwacji zaczyna się już w kwietniu, a kończy się dopiero pod koniec października. Niektóre firmy czarterowe umożliwiają także wynajem jachtów w zimie, która jest w tym kraju dość łagodna. Daje nam to aż ok. 7 miesięcy idealnej pogody, czyli długi przedział czasu, w którym można wypożyczyć łódkę w Chorwacji. Takie wakacje są więc idealne dla osób, które mogą pozwolić sobie na urlop dopiero po sezonie.

Najpopularniejsze punkty wynajmu łodzi znajdują się w okolicach Zadaru, Biogradu, Splitu oraz Dubrownika. Wypożyczenie łódki w Chorwacji jest bardzo proste. Potrzebny jest tylko podstawowy patent żeglarski z obsługą radia VHF. Większość firm czarterowych oferuje od razu stosowne ubezpieczenia. Taki sposób na wakacje jest więc przyjemny, bezpieczny i zdecydowanie bardziej interesujący niż wylegiwanie się na plaży.

Czy wypożyczenie łódki w Chorwacji jest drogie?

Wbrew pozorom wypożyczenie łódki w Chorwacji wcale nie musi być drogie! W Internecie da się trafić na niezwykle korzystne oferty, które wynoszą nawet jedynie 40 Euro za dobę. Oczywiście im większy, bardziej wyposażony statek, tym jest kosztowniejszy. Przy tym należy jednak pamiętać, że przecież na jachcie z kabiną sypialnianą można spać, dlatego nie trzeba się wtedy przejmować zakwaterowaniem, a to pozwala na duże oszczędności. Po sezonie ceny są jeszcze niższe, a pogoda nadal przyjemna, więc to świetny sposób na ciekawe, niedrogie wakacje!

Wypożyczenie łódki w Chorwacji to wspaniały pomysł na wyjątkowy urlop! Jeśli chcesz w nieco inny sposób spędzić swoje wakacje, zdecyduj się na wodną przygodę na jachcie! Zagwarantuj sobie niepowtarzalne przeżycia, zapierające dech w piersiach widoki i prawdziwy relaks!


Materiał partnera zewnętrznego