Wyjazd nad morze z małym dzieckiem. Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

0
528
rodzinny urlop nad morzem
Pierwsze wakacje twojego dziecka mogą okazać się niezapomniane również dla ciebie, jeśli tylko dobrze się do nich przygotujesz i wybierzesz lokalizację, która zadba o potrzeby twojej rodziny pod wieloma aspektami! | fot.: materiał partnera

Twoja rodzina powiększyła się w ostatnich latach i planujesz wakacje nad polskim morzem? To dobry wybór, ponieważ nad Bałtykiem nie brakuje destynacji, w których możesz znaleźć dostosowane do potrzeb małych dzieci ośrodki wypoczynkowe i położone tuż przy plaży domki. Ustronie Morskie to jedna z nich! Jeśli wszystko dobrze zaplanujesz, wyjazd stanie się dla malucha wspaniałym przeżyciem i wspomnieniem na lata. O czym musisz pamiętać, wybierając się nad morze z małymi dziećmi?

Ochrona przed słońcem

Trudno wyobrazić sobie urlop nad morzem bez przyjemnego plażowania. Chociaż pogoda nad Bałtykiem nie zawsze jest idealna, zdecydowanie nie brakuje naprawdę upalnych dni. Dorośli doskonale wiedzą, w jaki sposób chronić się wówczas przed słońcem, w przeciwieństwie do maluchów, których delikatna skóra jest w dodatku bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego, planując urlop nad Bałtykiem, do standardowej wyprawki twojego szkraba koniecznie dołóż akcesoria chroniące przez słońcem – przede wszystkim odpowiedni dla dzieci krem z filtrem UV. Najlepszym wyborem będzie najmocniejszy wariant – SPF 50. Smarowanie będzie konieczne po każdej kąpieli. Nie zapomnij też o nakryciu głowy dla twojej pociechy, a jeśli dotąd nie przebywała tak długo na słońcu, najlepiej zabierz ze sobą również mały namiot plażowy, w cieniu którego będzie mogła odpocząć.

Wygoda i wszystko pod ręką

Duże znaczenie dla komfortu twojego malucha ma wybór lokalizacji. Pomyśl o wygodnym przewijaniu, podgrzewaniu i przygotowywaniu posiłków, a także codziennych kąpielach. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie nocleg z własną łazienką i aneksem kuchennym, które dadzą ci komfort i niezależność. Nie oznacza to jednak, że musisz postawić na wielogwiazdkowy hotel. Jeszcze lepszym wyborem mogą okazać się nowoczesne i doskonale wyposażone domki. Ustronie Morskie to miejsce, w którym z łatwością je znajdziesz – na przykład w ośrodku Ustronie Park zlokalizowanym tuż przy plaży.

Domki nad morzem? Blisko morza to najlepszy wybór!

Odległość od linii brzegowej to także istotny z punktu widzenia rodzinnych wakacji aspekt, jeśli postawisz właśnie na letniskowe domki nad morzem. Blisko morza zlokalizowanych jest także wiele atrakcji i punktów gastronomicznych, które można odwiedzić, nie rezygnując tym samym z korzystania z plaży. Z drugiej strony warto mieć na uwadze fakt, że kąpiele i beztroska zabawa na plaży pochłaniają mnóstwo energii, więc po nich następuje pora na smaczny posiłek i drzemkę. Zadbaj o to, aby każdego dnia nie pokonywać setek metrów w drodze na piaszczyste wybrzeże.

Zabawa w gronie rówieśników

Nieco starsze dzieci zwykle chętnie bawią się w towarzystwie rówieśników. Jeśli wybierzesz ośrodek wypoczynkowy dostosowany do potrzeb najmłodszych, ale usytuowany w spokojnej okolicy, unikniesz tłumu turystów, ale twojemu dziecku nie zabraknie towarzystwa w podobnym wieku. Dobrym przykładem jest Ustronie Park, gdzie najmłodsi goście mogą liczyć na udział w bezpłatnych animacjach i zajęciach. To świetne rozwiązanie także dla rodziców, którzy mogą poczuć smak urlopu i zrelaksować się, podczas gdy maluchy spędzają czas pod okiem profesjonalnych animatorów. Na terenie ośrodka nie brak atrakcja, które przypadną do gustu także dorosłym – wspomniane boiska, nowoczesna sauna i tradycyjna balia z gorącą wodą, zajęcia z jogi, pełen przysmaków i drinków beach bar, a wieczorem koncerty i występy artystyczne to tylko niektóre z nich!

Pierwsze wakacje twojego dziecka mogą okazać się niezapomniane również dla ciebie, jeśli tylko dobrze się do nich przygotujesz i wybierzesz lokalizację, która zadba o potrzeby twojej rodziny pod wieloma aspektami!

Materiał partnera