Wiosenna odnowa w europejskich stolicach

0
1555
Portugalskie Spa pomysł na majówkę
Ze względu na położenie geograficzne, Lizbona jest idealnym miejscem na odpoczynek w ośrodkach SPA | fot.: Fotolia

Codziennie na nasze zdrowie wpływa wiele negatywnych czynników. Szybki tryb życia, brak czasu na odpoczynek, stres. Nic tak nie regeneruje organizmu, jak kuracja wodna – najlepiej za niewielkie pieniądze! Dzisiaj w Europie znajdziemy wiele miejscowości, które specjalizują się w odnowie biologicznej na wysokim poziomie. Ekspert serwisu Fru.pl radzi, do których europejskich miast się wybrać, by podróżować za rozsądne pieniądze.

Polacy zamiast wycieczek typowo turystycznych chętniej wybierają podróże tematyczne, jak np. wypad do spa. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na solidnej wiosennej odnowie, wyjazd do europejskich stolic może być strzałem w „dziesiątkę”. Do lata i sezonu urlopowego zostało jeszcze kilka miesięcy, a weekend spędzony w Rzymie czy Lizbonie to doskonały sposób, by wypocząć i „naładować baterie” bez wykorzystywania wolnych dni. City Break, czyli 2-4-dniowy wypad do któregoś z najpiękniejszych miast w Europie, to świetne rozwiązanie na zaplanowanie takiej podróży:

– Jeżeli chcemy spędzić ten czas według własnego uznania, zamiast przez cały dzień biegać za przewodnikiem, ta opcja sprawdzi się idealnie. Przelot i hotel zarezerwujemy w chwilę, nawet tuż przed samym wyjazdem, a koszty są naprawdę kuszące – mogą wynosić nawet niecałe 500 złotych – mówi Maciej Knopa, ekspert Fru.pl.

Starożytne korzenie Włoch

Współczesny Rzym, czerpiąc z tradycji starożytnych term, oferuje odnowę biologiczną na najwyższym poziomie.

Hotele włoskiej stolicy oferują baseny, tureckie łaźnie, szeroki wachlarz masaży oraz zabiegów na ciało i twarz.

Jeżeli chcemy poprawić sobie samopoczucie, nie ma lepszego miejsca niż Rzym. Po dniu spędzonym na relaksie w wodzie, możemy udać się na lampkę wina do restauracji obok Koloseum. Kilkudniowy wypad do serca Półwyspu Apenińskiego w opcji City Break, nie licząc spa, może kosztować nawet mniej niż 600 złotych – dodaje ekspert Fru.pl.

Wypoczynek w wiktoriańskim stylu

W stolicy Wielkiej Brytanii znajdują się jedne z najpiękniejszych ośrodków spa w Europie, które oferują szeroki wybór zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Wybierając się na City Break w kwietniu, możemy odwiedzić Londyn już za mniej niż 700 zł. Będąc w sercu Wysp Brytyjskich, warto oddać się zakupowemu szaleństwu na Oxford Street lub udać się do popularnej dzielnicy Soho, w której zabawa trwa do białego rana.

SPA w Portugalii

Ze względu na położenie geograficzne, Lizbona jest idealnym miejscem na odpoczynek w ośrodkach SPA. Hotele w stolicy Portugalii słyną z zabiegów opierających się na zasadach medycyny naturalnej. Niektóre produkują własne olejki do masażu i kosmetyki, np. peeling miodowy i migdałowy. Poza zwykłymi zabiegami, takimi jak masaże i zabiegi kosmetyczne na twarz, można skorzystać z zabiegów specjalnych – leczniczych, opierających się na zasadach rytuałów ajurwedyjskich, jak drenaże limfatyczne oraz zabiegi akupunktury. Do dyspozycji gości hoteli nierzadko znajdują się również specjalnie wydzielone strefy basenowe, kąpielowe oraz fitness.

Portugalia od kilku lat staje się coraz popularniejszym wśród podróżników kierunkiem, jednak wciąż daleko jej jeszcze pod tym względem do wiecznie zatłoczonego Paryża czy Wenecji. Dlatego też Lizbona czy Porto to świetne kierunki dla tych, którzy szukają odrobiny relaksu i nie w smak im turystyczny zgiełk. To niesamowicie klimatyczne miasta, które tym, którzy przyzwyczaili się do zabytków Zachodniej Europy, mogą wydawać się nawet nieco egzotyczne. Chociaż podróż do Portugalii będzie wiązała się z wyższymi kosztami, niż pobyt w Rzymie czy Londynie, z pewnością warto się skusić.

Belgijskie SPA

Zastanawiając się nad idealnym kierunkiem na wiosenną odnowę i wypoczynek, nie można zapomnieć o sercu spa w Europie – Belgii. SPA, znane z leczniczych gorących źródeł, położone niecałe 2 godziny drogi od Brukseli, to najczęściej kojarzone z odnową biologiczną miejsce na ziemi, a jako uzdrowisko słynie już od XIV wieku! W skład ogromnej oferty odnowy biologicznej w SPA wchodzą strefy pielęgnacyjne, kąpielowe oraz relaksacyjne. Hotele oferują ciekawe relaksacje światłem, strefy Hammam, a także szereg zabiegów, np. bicze wodne, kąpiele w wodzie z torfem lub bogatej w dwutlenek węgla, które są główną atrakcją regionu. Również przy wyborze masaży trafimy na spory wybór: od klasycznych aż po orientalne lub gorącymi kamieniami.

Jeżeli chcemy skorzystać z bogatej oferty w Spa, a jednocześnie zależy nam na udanym wypoczynku, najlepiej jest wybrać pobyt w Brukseli i stamtąd dojechać na jeden dzień do słynnego kurortu. Dzięki temu podczas belgijskiego City Break można połączyć odnowę i masaże ze zwiedzeniem Brukseli, światowej stolicy piwa i czekolady, a dodatkowo zaoszczędzić niemałą kwotę. Ceny w hotelach w Brukseli są znacznie niższe niż w Spa, a kilkudniowy wypad z przelotem i noclegiem to wydatek nawet nieco ponad 400 złotych – podpowiada ekspert FRU.PL.

Maciej Knopa dodaje również, że wiosna to świetny moment na krótką podróż nie tylko ze względu na okazję na wypoczynek bez brania urlopu i długiego planowania:

– Jeżeli wybierzemy się na nasz weekendowy wypad w kwietniu, a jeszcze przed wakacjami, skorzystamy z wciąż niskich cen przed rozpoczęciem wysokiego sezonu turystycznego. A brak tłumu pozwoli w pełni cieszyć się czasem spędzonym w nowych miejscach.


Materiał partnera zewnętrznego